21 listopada 2019 r. Imieniny obchodzą: Albert, Janusz, Konrad

Pogoda: Siedlce

Numer 47
21-27 listopada 2019r.

menu

NEWS

W bieżącym numerze materiały formacyjne dla Kół Żywego Różańca!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Kolejowe inwestycje

8 września 2019 r.

Szybciej i wygodniej

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zakończyły pierwszy etap prac modernizacyjnych na stacji w Terespolu. Wzmożone prace budowlane trwają na stacjach w Białej Podlaskiej i Małaszewiczach.

Na odcinku z Chotyłowa do Terespola przywrócony został ruch pociągów regionalnych. W Terespolu podróżni mogą już korzystać z dwóch, wyposażonych w wiaty i informację pasażerską, nowoczesnych peronów. Jak zapewniają przedstawiciele przewoźnika jeszcze we wrześniu do dyspozycji podróżnych będą również nowe wygodne ławki. Dojście do peronu wyspowego zapewnia wyremontowane przejście podziemne, które niebawem zostanie także wyposażony w windy. W ramach pierwszego etapu prac kolejowa spółka zmodernizowała 12 torów i 20 rozjazdów. Pojawiła się też nowa sieć trakcyjna. - Sprawniejsze podróże zapewnia lokalne centrum sterowania w Terespolu, które wyposażono w nowe urządzenia i systemy komputerowe - podkreśla Magdalena Janus z zespołu prasowego PKP PLK.

Trwające od kilku lat prace na linii kolejowej E20 na odcinku z Siedlec do Terespola obejmują także modernizację stacji Biała Podlaska i Małaszewicze. Na pierwszej z nich zostały już ułożone płyty peronowe. Wkrótce rozpocznie się montaż ławek, wiaty i informacji pasażerskiej. Ze zmodernizowanego peronu podróżni będą mogli korzystać w listopadzie. Równocześnie trwają prace przy budowie nowego podziemnego przejścia, który zapewni bezpieczne i wygodne dojście do peronu wyspowego. Przez cały czas kontynuowane są też roboty budowlano-montażowe na reaktywowanym przystanku Biała Podlaska Rozrządowa.

Ruch pociągów w Białej Podlaskiej usprawni planowana rozbudowa stacji o 10 dodatkowych torów. Jak podkreślają przedstawiciele kolei dzięki takiemu rozwiązaniu znacznie poprawi się obsługa pociągów towarowych w ważnym korytarzu transportowym ze Wschodu na Zachód. Na początku lipca do użytku oddano połowę zmodernizowanej stacji Małaszewicze. Gotowych jest już blisko 6 km torów, 15 rozjazdów oraz nowoczesna skomputeryzowana nastawnia. Obecnie trwa demontaż starego torowiska oraz przestarzałej sieci trakcyjnej na tzw. nieparzystej stronie stacji. Wszystkie prace na odcinku linii kolejowej z Siedlec do Terespola powinny zakończyć się w trzecim kwartale przyszłego roku. Łączna wartość projektu wynosi ponad 558 mln zł. Większość środków pochodzi z Unii Europejskiej i jest sfinansowana w ramach realizacji instrumentu finansowego „Łącząc Europę”. Dzięki modernizacji, całej linii pociągi osobowe będą mogły poruszać się tu z prędkością do 160 km/h, zaś towarowe do 120 km/h.

MLS

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

III Forum Miłosierdzia


9 listopada w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach odbyło się III Forum Miłosierdzia, zorganizowane przez Caritas Diecezji Siedleckiej. Wydarzenie było formą podziękowania darczyńcom, którzy na co dzień wspierają organizację. [fot. Monika Król]

FOTOGALERIA

Konkurs Pieśni Patriotycznej


13 listopada odbył się Konkurs Pieśni Patriotycznej „Patriota 2019” zorganizowany przez Caritas Diecezji Siedleckiej. Wystąpiły dzieci i młodzież z terenu diecezji siedleckiej. Koncert był bardzo zróżnicowany, śpiewali soliści, ale nie zabrakło też wieloosobowych chórów i zespołów. Uczestnikom towarzyszyły również instrumenty, była gitara, skrzypce a nawet akordeon. Wszystkich połączył duch patriotyzmu i pamięć o tych, którzy zapłacili najwyższą cenę za wolność naszej ojczyzny. [fot. Monika Król]

PATRONAT "ECHO"


Przegląd teatrów obrzędowych
23 listopada w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach po raz trzeci odbędzie się Regionalny Przegląd Teatrów Obrzędowych.
więcej »
Duchowy prezent św. Mikołaja
Już po raz trzeci Bractwo Różańcowe Akademii Młodzieżowej przy parafii św. Mikołaja w Lublinie organizuje akcję „Duchowy prezent św. Mikołaja”.
więcej »
Widzę i reaguję
Grupa społecznych instruktorów młodzieżowych PCK Włodawa zaprasza dzieci i młodzież do udziału w spotkaniu edukacyjnym „Widzę, reaguję”. Odbędzie się ono 21 listopada, o 10.30, w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. ks. J. Twardowskiego we Włodawie.
więcej »
O historii regionu
29 listopada w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN w Warszawie odbędzie się sesja naukowa pn. Osadnictwo nad górną Toczną we wczesnym i późnym średniowieczu.
więcej »
 

POLECAMY


Żniwo wielkie
Z uczciwością i w prostocie swe misyjne powołania podjęli dwaj karmelici bosi: br. Marceli Szlósarczyk i br. Ryszard Żak. Drogi wyznaczone przez Boga powiodły ich z południa Polski, znad rzeki Raby, nad jezioro Tanganika, do Burundi i Rwandy.
więcej »
Czytam, bo lubię!
To tytuł powiatowego konkursu teatralnego, którego organizatorem jest Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Łosicach. Jest on częścią zadania „Ku chwale książki”, które dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
więcej »
Broń dla wytrwałych
„Podajcie mi moją broń…” - mawiał często św. ojciec Pio, prosząc braci o podanie mu koronki Różańca. Tak, Różaniec jest bronią.
więcej »
 

SONDA

 

Przepowiednie o końcu świata to...

stek bzdur; w końcu nikt nie zna dnia ani godziny

wymysł sekt i różnej maści wróżbitów zbijających na ludzkiej naiwności majątek

powód do zmartwień dla tych, którzy nie przejmują się wiecznością

nie interesuje mnie to - żyję tym, co tu i teraz

nie mam zdaniaLITURGIA SŁOWA


Czwartek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR