21 października 2019 r. Imieniny obchodzą: Urszuli, Celiny, Hilarego

Pogoda: Siedlce

Numer 42
17-23 października 2019r.

menu

NEWS

W najnowszym numerze m.in. o tym, jak możemy pomagać naszym misjonarzom! Polecamy!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Kolejny strumień pieniędzy

8 sierpnia 2019 r.

Będą nowe inwestycje

Samochód dla OSP, remont strażnicy w Leszczynach, modernizacja boiska przy Szkole Podstawowej nr 1 - to projekty, których realizacja będzie możliwa dzięki wsparciu z budżetu samorządu Mazowsza.

31 lipca w garwolińskim magistracie podpisano umowy w tej sprawie.

- Po raz kolejny strumień pieniędzy płynie do naszego miasta, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni. Dzięki niezastąpionej pomocy samorządu Mazowsza możemy dofinansowywać, wspierać naszych mieszkańców - powiedziała Marzena Świeczak, burmistrz Garwolina.

W ostatni dzień lipca w obecności przedstawicieli urzędu miasta, dyrekcji SP nr 1 i nr 2, strażaków z OSP Garwolin i Leszczyny reprezentujące władze Mazowsza Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska oraz burmistrz M. Świeczak i skarbnik Katarzyna Nozdryn-Płotnicka podpisały umowy na realizację czterech zadań. Na modernizację wielofunkcyjnego boiska przy al. Żwirki i Wigury miasto otrzymało 95,2 tys. zł w ramach programu Mazowiecki Instrument Wsparcia Infrastruktury Sportowej „MAZOWSZE 2019. Całkowity koszt wynosi 366,3 tys. zł. Oprócz mazowieckiego samorządu przedsięwzięcie kwota w wysokości 200 tys. zł wsparła firma Avon.

- To nasz program autorski wymyślony po to, by inwestować w dzieciaki. Cieszymy się z tego, że pieniądze trafiają do Garwolina - podkreśliła E. Lanc.

Natomiast na utworzenie nowej pracowni językowej w SP nr 2 miasto pozyskało 21, 6 tys. zł, a całkowity koszt projektu to 30,8 tys. zł. - Dzięki temu uczniowie będą mogli pogłębiać swoje zdolności językowe na europejskim poziomie - zapewniła burmistrz.

OSP w Garwolinie otrzymała dofinansowanie do zakupu średniego samochodu pożarniczego w wysokości 100 tys. zł, a OSP w Leszczynach 12 tys. zł na remont drzwi strażnicy. - Dość często przyjeżdżamy do Garwolina. Nie tak dawno przywiozłyśmy ponad 2,1 mln zł na drogi wokół zbiornika. Gratuluję bardzo pani burmistrz wniosków, które są świetnie przygotowane, i zawsze dostają dofinansowanie, bo - jak sprawdziłam - wszystkie otrzymały pozytywną ocenę - przypomniała J.E. Orzełowska.

Waldemar Jaroń

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

LUZ na rzecz hospicjum dziecięcego!


3 października w sali widowiskowej „Podlasie” Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach Alternatywny Teatr Tańca LUZ wystawił spektakl „Dzieci Powstania’44”. Cały dochód ze sprzedaży biletów - cegiełek został przekazany na rzecz Fundacji Siedleckie Hospicjum Domowe dla Dzieci. [fot. Jarosław Grudziński]

FOTOGALERIA

IX Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn


Cnota męstwa ma dwa wymiary - to odwaga mierzenia się z problemami, ale też wytrwałość, tj. trwanie i wierność - wskazanie dla uczestników IX Diecezjalnej Pielgrzymki Mężczyzn odbywającej się w tym roku pod hasłem „Bądź odporny jak uderzone kowadło” wybrzmiało bardzo dobitnie. Do sanktuarium bł. Męczenników Podlaskich, które od lat jest miejscem wspólnej modlitwy przedstawicieli kilku pokoleń mężczyzn naszej diecezji, w niedzielę 6 października przyjechało ponad tysiąc osób - zarówno w zorganizowanych grupach, autokarami i motocyklami, jak też indywidualnie. Jak co roku, w programie znalazły się konferencje, modlitwa różańcowa i Eucharystia. [fot. Jarosław Kurzawa]

PATRONAT "ECHO"


A gdyby Jej nie było...
27 października, o 16.00, w Rykach odbędzie się spotkanie z lokalną historią. Wykład wygłosi prof. Ewa M, kierownik Zakładu Myśli Politycznej UMCS w Lublinie.
więcej »
Moniuszko w dwóch odsłonach
To tytuł muzycznego projektu, który powstał z inicjatywy Stowarzyszenia Polskich Muzyków Kameralistów. W ramach przedsięwzięcia odbędą się dwa koncerty w trzech miastach województwa mazowieckiego: Siedlcach, Mińsku Mazowieckim i Długosiodle.
więcej »
Czas rozwinąć skrzydła
23 października już po raz czwarty odbędzie się Konkurs Piosenki Religijnej „Cantate Deo” organizowany przez Katolicką Szkołę Podstawową im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach.
więcej »
III Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej
W dniach 18-19 października w Pałacu Prymasowskim w Warszawie odbędzie się III Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej. Organizatorem wydarzenia jest Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”.
więcej »
Biesiada Podlasko-Mazowiecka
19 października w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach odbędzie się konkurs kulinarny pn. „Biesiada Podlasko-Mazowiecka”.
więcej »
Niepełnosprawni też mają pasje!
„niepełnoSPRAWNI i pasje” - to hasło VIII Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych, imprezy organizowanej przez Caritas Diecezji Siedleckiej Warsztat Terapii Zajęciowej w Białej Podlaskiej.
więcej »
 

POLECAMY


Dotyk nieba
Na „Dotyk nieba” składa się kilkanaście opowieści o niezwykłych wydarzeniach w życiu bohaterów pochodzących z różnych stron naszego kraju.
więcej »
Czy wiesz, o co prosisz?
Odmawiana po wielokroć, rano i wieczorem, wyznawana wspólnie podczas Eucharystii, znana od dziecka. „Ojcze nasz” powtarzamy tysiące razy, ale czy naprawdę rozumiemy, co mówimy?
więcej »
Lektura ku przestrodze
„Zakładnicy złego” - książka, którą, uznając za niezwykle wartościową, postanowiło wznowić Wydawnictwo Fronda - we wcześniejszym wydaniu nosiła tytuł „Czarny sakrament. Prawdziwe historie opętań i egzorcyzmów”.
więcej »
 

SONDA

 

Różaniec w moim życiu...

to modlitwa, która dodaje mi sił

jest wyrazem dziecięcej ufności we wstawiennictwo Maryi

to modlitwa, bez której nie wyobrażam już sobie życia

jest sposobem na przedstawianie Bogu próśb i podziękowań

piękno i sens tej modlitwy odkrywam każdego dniaLITURGIA SŁOWA


Poniedziałek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR