21 października 2019 r. Imieniny obchodzą: Urszuli, Celiny, Hilarego

Pogoda: Siedlce

Numer 42
17-23 października 2019r.

menu

NEWS

W najnowszym numerze m.in. o tym, jak możemy pomagać naszym misjonarzom! Polecamy!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Zaproszenie na jubileusz

30 lipca 2019 r.

W mocy Bożego Ducha

„Misja w mocy Bożego Ducha” to hasło 63 Dni Modlitw Ruchu Kultury Chrześcijańskiej „Odrodzenie”. Uroczystości w 100-lecie powstania ruchu odbędą się na Jasnej Górze w terminie 13-15 września.

Doroczne dni modlitw przygotowywane są wielopłaszczyznowo. Cel pozostaje niezmienny: spotkanie jest okazją do pogłębienia ducha i intelektu, jak również sposobnością do omówienia palących problemów społecznych.

Formacyjny weekend rozpoczną w piątek, o 11.00, nauki rekolekcyjne w sali papieskiej pod przewodnictwem o. Leona Knabita OSB i o. Marka Grzelczaka OP. W kaplicy różańcowej prelekcję wygłosi o. Wiesław Łyko OMI.

Na 16.00 planowane jest rozpoczęcie drogi krzyżowej na wałach jasnogórskich. Rozważania do poszczególnych stacji poprowadzi o. Władysław Waśko OFM. O 17.30 odbędzie się apel pod pomnikiem Prymasa Tysiąclecia - hasło spotkania: „W 100-lecie powstania Odrodzenia”. Na 19.30 przewidziana jest Msza św. w kaplicy jasnogórskiej. Zwieńczeniem dnia będzie Apel Jasnogórski o 21.00.

Sobotni blok jubileuszowych uroczystości zainauguruje o 7.30 Eucharystia w kaplicy jasnogórskiej. Otwarcie tegorocznych dni modlitw - przy śpiewie hymnu narodowego - planowane jest na 10.00. Kwadrans później w sali papieskiej ks. dr hab. Henryk Nadrowski wygłosi konferencję pt. „Profetyczne znaczenie sztuki”. Na 11.15 planowany jest wykład „100-lecie Odrodzenia w 100-lecie Niepodległej - z doświadczenia przeszłości spojrzenie w przyszłość”. Prelekcję przedstawi abp Wacław Depo.

Po czasie przewidzianym do osobistej dyspozycji, o 15.00 rozpocznie się seminarium poprowadzone przez ks. H. Nadrowskiego pt. „Jak sztuka kreuje rzeczywistość?”. O 16.30 dr Paulina Podedworna wygłosi konferencję „Rola Dni Modlitw w 100-letniej historii Odrodzenia”. Na 19.30 przewidziana jest adoracja Najświętszego Sakramentu. Zwieńczeniem dnia będzie Apel Jasnogórski pod przewodnictwem o. L. Knabita.

Rozesłanie uczestników tegorocznych dni modlitw planowane jest na niedzielę 15 września. Zwieńczeniem jubileuszowych uroczystości będzie Msza św. o 7.30. O 10.00 ostatnią konferencję ph. „Oddychać imieniem Jezus” wygłosi opat tyniecki o. Szymon Hiżycki OSB.

AW

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

LUZ na rzecz hospicjum dziecięcego!


3 października w sali widowiskowej „Podlasie” Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach Alternatywny Teatr Tańca LUZ wystawił spektakl „Dzieci Powstania’44”. Cały dochód ze sprzedaży biletów - cegiełek został przekazany na rzecz Fundacji Siedleckie Hospicjum Domowe dla Dzieci. [fot. Jarosław Grudziński]

FOTOGALERIA

IX Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn


Cnota męstwa ma dwa wymiary - to odwaga mierzenia się z problemami, ale też wytrwałość, tj. trwanie i wierność - wskazanie dla uczestników IX Diecezjalnej Pielgrzymki Mężczyzn odbywającej się w tym roku pod hasłem „Bądź odporny jak uderzone kowadło” wybrzmiało bardzo dobitnie. Do sanktuarium bł. Męczenników Podlaskich, które od lat jest miejscem wspólnej modlitwy przedstawicieli kilku pokoleń mężczyzn naszej diecezji, w niedzielę 6 października przyjechało ponad tysiąc osób - zarówno w zorganizowanych grupach, autokarami i motocyklami, jak też indywidualnie. Jak co roku, w programie znalazły się konferencje, modlitwa różańcowa i Eucharystia. [fot. Jarosław Kurzawa]

PATRONAT "ECHO"


A gdyby Jej nie było...
27 października, o 16.00, w Rykach odbędzie się spotkanie z lokalną historią. Wykład wygłosi prof. Ewa M, kierownik Zakładu Myśli Politycznej UMCS w Lublinie.
więcej »
Moniuszko w dwóch odsłonach
To tytuł muzycznego projektu, który powstał z inicjatywy Stowarzyszenia Polskich Muzyków Kameralistów. W ramach przedsięwzięcia odbędą się dwa koncerty w trzech miastach województwa mazowieckiego: Siedlcach, Mińsku Mazowieckim i Długosiodle.
więcej »
Czas rozwinąć skrzydła
23 października już po raz czwarty odbędzie się Konkurs Piosenki Religijnej „Cantate Deo” organizowany przez Katolicką Szkołę Podstawową im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach.
więcej »
III Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej
W dniach 18-19 października w Pałacu Prymasowskim w Warszawie odbędzie się III Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej. Organizatorem wydarzenia jest Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”.
więcej »
Biesiada Podlasko-Mazowiecka
19 października w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach odbędzie się konkurs kulinarny pn. „Biesiada Podlasko-Mazowiecka”.
więcej »
Niepełnosprawni też mają pasje!
„niepełnoSPRAWNI i pasje” - to hasło VIII Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych, imprezy organizowanej przez Caritas Diecezji Siedleckiej Warsztat Terapii Zajęciowej w Białej Podlaskiej.
więcej »
 

POLECAMY


Dotyk nieba
Na „Dotyk nieba” składa się kilkanaście opowieści o niezwykłych wydarzeniach w życiu bohaterów pochodzących z różnych stron naszego kraju.
więcej »
Czy wiesz, o co prosisz?
Odmawiana po wielokroć, rano i wieczorem, wyznawana wspólnie podczas Eucharystii, znana od dziecka. „Ojcze nasz” powtarzamy tysiące razy, ale czy naprawdę rozumiemy, co mówimy?
więcej »
Lektura ku przestrodze
„Zakładnicy złego” - książka, którą, uznając za niezwykle wartościową, postanowiło wznowić Wydawnictwo Fronda - we wcześniejszym wydaniu nosiła tytuł „Czarny sakrament. Prawdziwe historie opętań i egzorcyzmów”.
więcej »
 

SONDA

 

Różaniec w moim życiu...

to modlitwa, która dodaje mi sił

jest wyrazem dziecięcej ufności we wstawiennictwo Maryi

to modlitwa, bez której nie wyobrażam już sobie życia

jest sposobem na przedstawianie Bogu próśb i podziękowań

piękno i sens tej modlitwy odkrywam każdego dniaLITURGIA SŁOWA


Poniedziałek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR