23 października 2019 r. Imieniny obchodzą: Marleny, Edwarda, Seweryna

Pogoda: Siedlce

Numer 42
17-23 października 2019r.

menu

NEWS

W najnowszym numerze m.in. o tym, jak możemy pomagać naszym misjonarzom! Polecamy!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Atrakcje na wakacje

3 lipca 2019 r.

Bez szans na nudę

Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Rykach oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji zapraszają na „Wakacje 2019”.

W programie letnich atrakcji są m.in. sportowo-artystyczne środy. „10 lipca spotykamy się w Rososzu, 17 lipca w Leopoldowie, 24 lipca w Kleszczówce, a 31 lipca w miejscowości Oszczywilk. Start o 16.00!” - zachęcają do udziału we wspólnej zabawie. Plan na sierpień dostępny jest na stronie internetowej centrum.

Na 11 lipca MGCK planuje wycieczkę do Sandomierza z rejsem statkiem po Wiśle. Natomiast 9 i 11 lipca, o 11.00, w kinie Renesans organizowany jest wakacyjny cykl filmowy dla dzieci i młodzieży ph. „Bajkowe wakacje”. Projekcji filmu „Agent Kot” towarzyszyć mają zabawy, animacje i konkursy. Bilety w cenie 8 zł do nabycia na www.kino.ryki.pl oraz w kasie kina na godzinę przed seansem. Miłośników letniego kina pod chmurką MGCK zaprasza z kolei do parku miejskiego 12 i 13 lipca, na 21.20.

„Wakacje 2019” to także blok zajęć artystyczno-rekreacyjnych dla dzieci. W poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki, w godz. 11.00-13.00, organizowane będą m.in.: warsztaty żeglarskie i teatralne, plener malarski oraz „szkoła cyrkowa”.

Letnie atrakcje dla najmłodszych mieszkańców oferują również miejskie świetlice. I tak w świetlicy „Słowackiego Wielorodzinne” w każdy poniedziałek, od 13.00 do 15.00, odbywać się będą zajęcia plastyczne dla dzieci, zaś w piątki - między 13.00 a 15.00 - rozgrywki sportowe (bilard, piłkarzyki, zabawy z chustą animacyjną itp.). Pracownia Orange proponuje z kolei zajęcia warcabowe, plastyczne, „popołudnia w podróży” (puzzle) i zabawy rytmiczne. Zapraszamy w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki, w godz. 11.00-17.00.

Szczegółowy program „Wakacji 2019” dostępny jest na stronie internetowej www.mgck.ryki.pl.

AW

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

LUZ na rzecz hospicjum dziecięcego!


3 października w sali widowiskowej „Podlasie” Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach Alternatywny Teatr Tańca LUZ wystawił spektakl „Dzieci Powstania’44”. Cały dochód ze sprzedaży biletów - cegiełek został przekazany na rzecz Fundacji Siedleckie Hospicjum Domowe dla Dzieci. [fot. Jarosław Grudziński]

FOTOGALERIA

IX Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn


Cnota męstwa ma dwa wymiary - to odwaga mierzenia się z problemami, ale też wytrwałość, tj. trwanie i wierność - wskazanie dla uczestników IX Diecezjalnej Pielgrzymki Mężczyzn odbywającej się w tym roku pod hasłem „Bądź odporny jak uderzone kowadło” wybrzmiało bardzo dobitnie. Do sanktuarium bł. Męczenników Podlaskich, które od lat jest miejscem wspólnej modlitwy przedstawicieli kilku pokoleń mężczyzn naszej diecezji, w niedzielę 6 października przyjechało ponad tysiąc osób - zarówno w zorganizowanych grupach, autokarami i motocyklami, jak też indywidualnie. Jak co roku, w programie znalazły się konferencje, modlitwa różańcowa i Eucharystia. [fot. Jarosław Kurzawa]

PATRONAT "ECHO"


A gdyby Jej nie było...
27 października, o 16.00, w Rykach odbędzie się spotkanie z lokalną historią. Wykład wygłosi prof. Ewa M, kierownik Zakładu Myśli Politycznej UMCS w Lublinie.
więcej »
Moniuszko w dwóch odsłonach
To tytuł muzycznego projektu, który powstał z inicjatywy Stowarzyszenia Polskich Muzyków Kameralistów. W ramach przedsięwzięcia odbędą się dwa koncerty w trzech miastach województwa mazowieckiego: Siedlcach, Mińsku Mazowieckim i Długosiodle.
więcej »
Czas rozwinąć skrzydła
23 października już po raz czwarty odbędzie się Konkurs Piosenki Religijnej „Cantate Deo” organizowany przez Katolicką Szkołę Podstawową im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach.
więcej »
Niepełnosprawni też mają pasje!
„niepełnoSPRAWNI i pasje” - to hasło VIII Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych, imprezy organizowanej przez Caritas Diecezji Siedleckiej Warsztat Terapii Zajęciowej w Białej Podlaskiej.
więcej »
Spotkania kabaretowe
​27 października w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Kąkolewnicy odbędą się jubileuszowe XX Spotkania Kabaretowe „Kąkolewisko”.
więcej »
 

POLECAMY


Dotyk nieba
Na „Dotyk nieba” składa się kilkanaście opowieści o niezwykłych wydarzeniach w życiu bohaterów pochodzących z różnych stron naszego kraju.
więcej »
Czy wiesz, o co prosisz?
Odmawiana po wielokroć, rano i wieczorem, wyznawana wspólnie podczas Eucharystii, znana od dziecka. „Ojcze nasz” powtarzamy tysiące razy, ale czy naprawdę rozumiemy, co mówimy?
więcej »
Lektura ku przestrodze
„Zakładnicy złego” - książka, którą, uznając za niezwykle wartościową, postanowiło wznowić Wydawnictwo Fronda - we wcześniejszym wydaniu nosiła tytuł „Czarny sakrament. Prawdziwe historie opętań i egzorcyzmów”.
więcej »
 

SONDA

 

Różaniec w moim życiu...

to modlitwa, która dodaje mi sił

jest wyrazem dziecięcej ufności we wstawiennictwo Maryi

to modlitwa, bez której nie wyobrażam już sobie życia

jest sposobem na przedstawianie Bogu próśb i podziękowań

piękno i sens tej modlitwy odkrywam każdego dniaLITURGIA SŁOWA


Środa
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR