15 listopada 2019 r. Imieniny obchodzą: Amelia, Albert, Leopold

Pogoda: Siedlce

Numer 46
14-20 listopada 2019r.

menu

NEWS

Zachęcamy naszych drogich czytelników do śledzenia cyklu artykułów pt. Zza klauzury. W drugim odcinku - o tym, czym jest adoracja Najświętszego Sakramentu!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Kultura

 
 

Na powitanie lata

3 lipca 2019 r.

Zabawa bez granic


fot. ARCH. GCK

Sobotni wieczór upłynął w Kobylanach pod hasłem… kultury bez granic! 16 edycja popularnego festiwalu zgromadziła - jak co roku - wiele gwiazd oklaskiwanych przez miłośników dobrej zabawy.

Idea imprezy pozostaje niezmienna - chodzi o promowanie folkloru polsko-białoruskiego pogranicza. Festiwal jest także okazją do prezentacji dorobku miejscowych twórców ludowych oraz wykonawców, którzy - występując obok znanych gwiazd polskiej sceny muzycznej - zagrzewają licznie zgromadzoną publiczność do tańca i śpiewu. Nie inaczej było w tym roku… Jako pierwszy przed widownią zaprezentował się Polonijny Zespół Pieśni i Tańca z Brześcia „Karolinka”. Skład grupy tworzy setka tancerzy i muzyków kapeli ludowej. W repertuarze zespołu znajdują się polskie tańce narodowe, a także przyśpiewki z różnych regionów Polski, w tym Podlasia i Polesia. Występ formacji Zouzy tworzonej przez cztery instrumentalistki i wokalistkę - znaną z programu The Voice of Poland Sabinę Nycek - pozwolił słuchaczom na sentymentalny powrót do lat 70 przy folkowym brzmieniu gitar. Następnie licznie zgromadzona publiczność bawiła się przy skocznych rytmach disco polo.

„Jesteś szalona” czy „Wolność” to tytuły utworów powszechnie znanych i od lat chętnie śpiewanych. Dewiza Boysów: „gramy dla wszystkich” potwierdziła się też w Kobylanach! Discopolowy zespół nie zawiódł oczekiwań - wręcz przeciwnie: przygotował widownię na kolejne muzyczne emocje.

 

Z wysokiej półki

Hard Gock to formacja, której miejscowym przedstawiać nie trzeba. Działają od dziesięciu lat, a pierwsze kroki - jako uczniowie chcący doskonalić sztukę grania na różnych instrumentach - stawiali przy ośrodku kultury w Kobylanach. Grają rocka, a publiczność docenia pasję i repertuar zespołu. Przed kilkoma laty Hard Gock został laureatem „Bialskiego talentu”.

Koncert „swoich” poprzedził występ gwiazdy wieczoru - grupy Pectus. Kto nie słyszał takich przebojów, jak: „Jeden moment”, „Oceany” czy „Iluzja”? Zespół, który ma swoim koncie m.in. opolskie „Super Jedynki”, to marka sama w sobie, ale potrafi docenić też wierną publikę. O czym mowa? Kto był w Kobylanach, ten wie…

Udanie w tegorocznej festiwalowej odsłonie zaprezentowała się także rockowa formacja Clödie z frontmenką Klaudią Trzepizur. W ostatnim czasie zespół zasłynął m.in. z akustycznej wersji coveru „Zombie” The Cranberries. Utwór opublikowany przed rokiem na youtubie ma już ponad 11 mln odsłon!

 

Wolność jest w nas

Po ubiegłorocznych obchodach setnej rocznicy odzyskania niepodległości w tym roku jako naród świętowaliśmy 30-lecie pierwszych częściowo wolnych wyborów. Formą ukłonu organizatorów festiwalu, tj. gminy Terespol oraz GCK w Kobylanach, wobec historii stało się więc zaproszenie do obejrzenia emocjonującego i wymownego widowiska multimedialnego „Wolność jest w nas!”.

Ostatnią gwiazdą festiwalowej estrady była grupa Jeden Osiem L mająca na swoim koncie takie hity, jak „Zanim wszystko stracę” czy torujący zespołowi ścieżkę kariery przebój „Jak zapomnieć”.

Zwieńczeniem imprezy pod niebem była dyskoteka z DJ-em Fantomaszem.

A że apetyt rośnie w miarę jedzenia… - uczestnicy tegorocznej edycji „Kultury bez granic” już dziś zastanawiają się, czym organizatorzy zaskoczą w przyszłym roku. Bo o tym, że zabawa w Kobylanach zawsze jest przednia, wiedzą nie tylko mieszkańcy gminy.

AW

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

III Forum Miłosierdzia


9 listopada w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach odbyło się III Forum Miłosierdzia, zorganizowane przez Caritas Diecezji Siedleckiej. Wydarzenie było formą podziękowania darczyńcom, którzy na co dzień wspierają organizację. [fot. Monika Król]

FOTOGALERIA

Konkurs Pieśni Patriotycznej


13 listopada odbył się Konkurs Pieśni Patriotycznej „Patriota 2019” zorganizowany przez Caritas Diecezji Siedleckiej. Wystąpiły dzieci i młodzież z terenu diecezji siedleckiej. Koncert był bardzo zróżnicowany, śpiewali soliści, ale nie zabrakło też wieloosobowych chórów i zespołów. Uczestnikom towarzyszyły również instrumenty, była gitara, skrzypce a nawet akordeon. Wszystkich połączył duch patriotyzmu i pamięć o tych, którzy zapłacili najwyższą cenę za wolność naszej ojczyzny. [fot. Monika Król]

PATRONAT "ECHO"


Przegląd teatrów obrzędowych
23 listopada w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach po raz trzeci odbędzie się Regionalny Przegląd Teatrów Obrzędowych.
więcej »
Duchowy prezent św. Mikołaja
Już po raz trzeci Bractwo Różańcowe Akademii Młodzieżowej przy parafii św. Mikołaja w Lublinie organizuje akcję „Duchowy prezent św. Mikołaja”.
więcej »
 

POLECAMY


Szlakiem kontrowersji
Jezuita o. Zygmunt Kwiatkowski SJ, duszpasterz i rekolekcjonista, przez ponad 30 lat był misjonarzem w Syrii i na Bliskim Wschodzie. O objawieniach, jakie miały miejsce we wspólnocie Sióstr Służebnic Eucharystii w japońskim mieście Akita, opowiedział po odbyciu kilku duszpasterskich wypraw do tego egzotycznego kraju.
więcej »
Święte patrzenie
Kontemplacja Chrystusa i świata stworzonego przez Boga ma przemieniającą i uzdrawiającą moc - uświęca nasze patrzenie.
więcej »
Randka małżeńska
17 listopada w kościele św. Józefa w Siedlcach odbędzie się spotkanie ph. Randka małżeńska dla młodych małżeństw.
więcej »
Żniwo wielkie
Z uczciwością i w prostocie swe misyjne powołania podjęli dwaj karmelici bosi: br. Marceli Szlósarczyk i br. Ryszard Żak. Drogi wyznaczone przez Boga powiodły ich z południa Polski, znad rzeki Raby, nad jezioro Tanganika, do Burundi i Rwandy.
więcej »
 

SONDA

 

Światowy Dzień Ubogich jest okazją do...

pomocy potrzebujących;

uświadomienia sobie, że bieda ma różne oblicza;

lekcją dzielenia się z drugim człowiekiem;

przypomnienie, że miłosierdzie można czynić gestem i słowem;

naukę, że czasem mniej znaczy więcej.LITURGIA SŁOWA


Piątek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR