17 września 2019 r. Imieniny obchodzą: Justyna, Narcyz, Franciszek

Pogoda: Siedlce

Numer 37
12-18 września 2019r.

menu

NEWS

Zachęcamy do lektury!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

KOSTOMŁOTY

12 czerwca 2019 r.

Kilkudniowe świętowanie

Neounicka parafia św. Nikity męczennika zaprasza na uroczystości odpustowe ku czci bł. Męczenników z Pratulina. W programie tradycyjnie znajdzie się piesza pielgrzymka i Boska Liturgia.

Uroczystości potrwają od 21 do 23 czerwca. W piątek, o 8.30, spod kostomłockiej cerkwi wyruszy piesza pielgrzymka do Pratulina. Poprzedzi ją Msza św. w cerkwi celebrowana o 7.00. Wspólne wędrowanie do bł. Męczenników Podlaskich potrwa dwa dni. Nie obowiązują żadne zapisy. Zaproszeni są wszyscy chętni i zainteresowani. Jak zwykle wezmą w niej udział grekokatoliccy kapłani z Ukrainy i Białorusi. Duszpasterze przybędą razem ze swoimi wiernymi. Trasa pielgrzymki liczy ok. 30 km i wiedzie m.in. przez Dobratycze, Lebiedziew i Terespol. Piątkowe wędrowanie zakończy się w Neplach. Po wspólnym obiedzie miejscowi pielgrzymi wrócą do swoich domów, a przyjezdni zabiorą się autokarem do Kostomłot. W sobotę pątnicy znów wyruszą na pielgrzymi szlak. O 8.00 wyjadą autobusem z Kostomłot i będą kontynuować wędrówkę z Nepli. Po przyjściu do Pratulina wezmą udział w Liturgii Jana Chryzostoma. Potem zjedzą obiad i wrócą do Kostomłot. Tu zapewniona będzie kolacja.

- Dziękujemy wszystkim, którzy od lat nam pomagają, wspierają nasze działania i sponsorują organizację uroczystości. Dziękujemy ks. kustoszowi Jackowi Guzowi i ks. Pawłowi Tomaszewskiemu z Pratulina oraz wszystkim pratulińskim parafianom za poczęstunek, który przygotują pielgrzymom; proboszczowi z Terespola ks. kan. Zdzisławowi Dudkowi i proboszczowi z Nepli ks. Sławomirowi Harasimiukowi wraz z ich parafianami oraz mieszkańcom Dobratycz, którzy przyjmują nas na postojach. Wyrazy wdzięczności kierujemy też do naszych wiernych z Kostomłot, którzy kolejny raz podjęli się przygotowania pielgrzymki i odpustu parafialnego. Za pomoc dziękujemy również parafialnemu zespołowi i dyrektorowi ośrodka kultury z Kodnia Piotrowi Skolimowskiemu - wylicza ks. Piotr Witkowicz, wikariusz parafii w Kostomłotach.

Na koniec zaprasza do udziału w niedzielnej liturgii odpustowej. Obchody ku czci bł. Męczenników Podlaskich rozpoczną się przed południem; o 10.00 zaplanowano akatyst ku ich czci, o 12.00 przy ołtarzu polowym rozpocznie się Boska Liturgia, której będzie przewodniczył J.E. bp Jozafat Hoovera, pierwszy wołyński egzarcha Kościoła katolickiego obrządku bizantyjsko-ukraińskiego, zwanego także Ukraińskim Kościołem Greckokatolickim. Po modlitwie wszyscy uczestnicy zaproszeni są na wspólny obiad.

AWAW

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Święto Żelaznej Dywizji


W dniach 6-8 września żołnierze 18 Dywizji Zmechanizowanej im. gen. broni Tadeusza Buka uczcili pierwszą rocznicę powstania swojej jednostki. Uroczystości rozpoczęła Msza św. w katedrze. W programie obchodów był też piknik, mecz piłki nożnej, konferencja naukowa, a także defilada pododdziałów. [fot. M. Król]

FOTOGALERIA

By dzielić się chlebem


8 września na placu przy świetlicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Karwowie odbyło się święto plonów gminy Trzebieszów. Dożynki rozpoczęły się Mszą św. dziękczynną. Po Eucharystii uczestnicy święta plonów przejechali do Karwowa, gdzie uformowano korowód prowadzony przez jadących bryczką starostów dożynkowych i orkiestrę dętą OSP Trzebieszów. Za nimi niesiono piękne wieńce przygotowane przez mieszkańców sołectwa Karwów, Koło Gospodyń Wiejskich „Kobiety z Pasją” z Celin, sołectwa Szaniawy-Matysy i Szaniawy-Poniaty oraz Płudy.

PATRONAT "ECHO"


Mężczyźni w Pratulinie
W niedzielę 6 października pratulińskie sanktuarium będzie miejscem 9 Diecezjalnej Pielgrzymki Mężczyzn. Tegorocznemu spotkaniu towarzyszy hasło: „Bądź odporny jak uderzone kowadło”.
więcej »
Hosanna Festival
W dniach 20-22 września w Siedlcach odbędzie się XXVI Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej Hosanna Festival. Wstęp wolny! Zachęcamy do udziału!
więcej »
 

POLECAMY


Unici na ekranie
21 września w auli Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej odbędzie się premiera filmu „Modlitwa o Polskę. Z ziemi podlaskiej”, opowiadającego o losach i męczeństwie naszych unitów.
więcej »
Książka o alzheimerze
Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach oraz Siedleckie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera zapraszają 25 września na spotkanie z Glorią Hide - autorką książki „Usypiając ojca”.
więcej »
 

SONDA

 

Plon, niesiemy plon...

dożynki to piękna staropolska tradycja

święto plonów jest okazją do podziękowania Panu Bogu za Jego wielką miłość i dobroć oraz rolnikom za trud ich pracy

do świętowania rozumianego jako integrowanie społeczności każda okazja jest dobra

dożynki to lekcja dla młodego pokolenia, jak pielęgnować pamięć o dziedzictwie i tradycjach przodków

dopóki będziemy pielęgnować dawne zwyczaje, Polska nie zginie!LITURGIA SŁOWA


Wtorek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR