19 czerwca 2019 r. Imieniny obchodzą: Gerwazy, Protazy, Julianna

Pogoda: Siedlce

Numer 24
13-19 czerwca 2019r.

menu

NEWS

Bp Piotr Sawczuk nowym biskupem drohiczyńskim

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

KOSTOMŁOTY

12 czerwca 2019 r.

Kilkudniowe świętowanie

Neounicka parafia św. Nikity męczennika zaprasza na uroczystości odpustowe ku czci bł. Męczenników z Pratulina. W programie tradycyjnie znajdzie się piesza pielgrzymka i Boska Liturgia.

Uroczystości potrwają od 21 do 23 czerwca. W piątek, o 8.30, spod kostomłockiej cerkwi wyruszy piesza pielgrzymka do Pratulina. Poprzedzi ją Msza św. w cerkwi celebrowana o 7.00. Wspólne wędrowanie do bł. Męczenników Podlaskich potrwa dwa dni. Nie obowiązują żadne zapisy. Zaproszeni są wszyscy chętni i zainteresowani. Jak zwykle wezmą w niej udział grekokatoliccy kapłani z Ukrainy i Białorusi. Duszpasterze przybędą razem ze swoimi wiernymi. Trasa pielgrzymki liczy ok. 30 km i wiedzie m.in. przez Dobratycze, Lebiedziew i Terespol. Piątkowe wędrowanie zakończy się w Neplach. Po wspólnym obiedzie miejscowi pielgrzymi wrócą do swoich domów, a przyjezdni zabiorą się autokarem do Kostomłot. W sobotę pątnicy znów wyruszą na pielgrzymi szlak. O 8.00 wyjadą autobusem z Kostomłot i będą kontynuować wędrówkę z Nepli. Po przyjściu do Pratulina wezmą udział w Liturgii Jana Chryzostoma. Potem zjedzą obiad i wrócą do Kostomłot. Tu zapewniona będzie kolacja.

- Dziękujemy wszystkim, którzy od lat nam pomagają, wspierają nasze działania i sponsorują organizację uroczystości. Dziękujemy ks. kustoszowi Jackowi Guzowi i ks. Pawłowi Tomaszewskiemu z Pratulina oraz wszystkim pratulińskim parafianom za poczęstunek, który przygotują pielgrzymom; proboszczowi z Terespola ks. kan. Zdzisławowi Dudkowi i proboszczowi z Nepli ks. Sławomirowi Harasimiukowi wraz z ich parafianami oraz mieszkańcom Dobratycz, którzy przyjmują nas na postojach. Wyrazy wdzięczności kierujemy też do naszych wiernych z Kostomłot, którzy kolejny raz podjęli się przygotowania pielgrzymki i odpustu parafialnego. Za pomoc dziękujemy również parafialnemu zespołowi i dyrektorowi ośrodka kultury z Kodnia Piotrowi Skolimowskiemu - wylicza ks. Piotr Witkowicz, wikariusz parafii w Kostomłotach.

Na koniec zaprasza do udziału w niedzielnej liturgii odpustowej. Obchody ku czci bł. Męczenników Podlaskich rozpoczną się przed południem; o 10.00 zaplanowano akatyst ku ich czci, o 12.00 przy ołtarzu polowym rozpocznie się Boska Liturgia, której będzie przewodniczył J.E. bp Jozafat Hoovera, pierwszy wołyński egzarcha Kościoła katolickiego obrządku bizantyjsko-ukraińskiego, zwanego także Ukraińskim Kościołem Greckokatolickim. Po modlitwie wszyscy uczestnicy zaproszeni są na wspólny obiad.

AWAW

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Wernisaż w parku


14 czerwca w parku Radziwiłłowskim w Białej Podlaskiej otwarto plenerową wystawę fotografii prof. Leszka Mądzika pt. „Sacrum Miejsca”. Częścią wernisażu była etiuda teatralna „Maski”. [fot. AWAW]

FOTOGALERIA

Moda na pomaganie


Co i dla kogo mogę zrobić - na te pytania można było znaleźć odpowiedź podczas III Dnia Siedleckich Organizacji Pozarządowych. Pogoda dopisała, stąd też zainteresowanie piknikiem NGO, który odbył się 6 czerwca na siedleckim placu Sikorskiego, było spore. Choć idea spotkania co roku jest taka sama, czyli prezentacja oferty oraz wymiana doświadczeń między organizacjami pozarządowymi z regionu, zmienia się zarówno grono uczestników, jak i wystawiające się grupy. A warto pamiętać o tym, że w tego typu formacjach, których głównym celem jest wsparcie codziennego życia mieszkańców regionu, działają tysiące osób, poświęcając swój czas. [fot. JAG]

PATRONAT "ECHO"


XXVII Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka
16 sierpnia pielgrzymi z całej Polski wyruszą z białostockiej katedry do Ostrej Bramy w Wilnie. Podczas dziewięciodniowego zmagania się z trudem i wysiłkiem pątnicy doświadczą także niezwykłej gościnności.
więcej »
Siedlce dla Jezusa
20 czerwca, tj. w uroczystość Bożego Ciała, o 19.00, na płycie lodowiska OSiR przy ul. B. Prusa 6 odbędzie się koncert uwielbienia „Siedlce dla Jezusa - Mój Tata, mój bohater”.
więcej »
Kultura bez Granic
29 czerwca na terenie rekreacyjnym przy kąpielisku w Kobylanach w gminie Terespol odbędzie się festiwal Kultura bez Granic. To już 16 edycja imprezy, której celem jest prezentacja folkloru polsko-białoruskiego pogranicza.
więcej »
Spływy kajakowe
Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka zaprasza 20 czerwca, od 11.00, na spływ kajakowy Zielawą na trasie Wisznice - Studzianka na dystansie 20 km.
więcej »
IV Łosicki Wieczór Chwały
W uroczystość Bożego Ciała odbędzie się IV Łosicki Wieczór Chwały. „Chcemy szczególnie uwielbić Boga i dziękować Mu za dar Jego Najświętszej Krwi i Ciała. Przeżyjcie go razem z nami!” - zachęcają organizatorzy.
więcej »
100 lat niech żyje nam!
Zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta i gminy na radosne świętowanie kolejnych urodzin Niepodległej na osiedlu Jarmołówka w Rykach!
więcej »
Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski
W weekend 22-23 czerwca przy ul. Leśnej (plac naprzeciw urzędu miasta) w Nałęczowie odbędzie się kolejna odsłona festiwalu „Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski”.
więcej »
Upamiętnią rocznicę
Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Rykach zaprasza do świętowania 73 rocznicy śmierci mjr. Mariana Bernaciaka „Orlika”.
więcej »
 

POLECAMY


Droga wymagająca nieustannej wiary
Często wstawiennictwo nie przynosi wyrazistego, widzialnego owocu, a prośby kierowane do Boga wydają się czymś naiwnym i nieskutecznym, jakby trafiały w pustkę… A jednak modlitwa wstawiennicza zawsze ma gigantyczne znaczenie w przestrzeni duchowej!
więcej »
Niezłomna wola niepodległości
Bitwa o Monte Cassino stała się symbolem waleczności i zwycięstwa polskich żołnierzy w II wojnie światowej.
więcej »
Łuków dla Jezusa
20 czerwca, w Boże Ciało, o 19.00, w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Łukowie rozpocznie się koncert uwielbieniowy ph. Łuków dla Jezusa.
więcej »
Żelechów przygotowuje się na pielgrzymi szlak!
23 czerwca w parafii żelechowskiej odbędzie się Niedziela Pielgrzymkowa. „Zapraszamy wszystkich, którzy w tym roku planują wyruszyć na szlak, a tych którzy jeszcze się wahają, będziemy zachęcać, by podjęli wyzwanie i ruszyli razem z nami!”.
więcej »
Noc Świętojańska
Chcą kultywować polskie tradycje, stąd zaproszenie na jedyną taką noc świętojańską. Gródek - 22 czerwca; początek o 16.00. Zapraszamy!
więcej »
 

SONDA

 

Czerwiec to dla mnie....

miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa

czas wyczekiwania wakacji

najpiękniejszy miesiąc w roku

okazja do refleksji nad szybko mijającym czasem

miesiąc jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Środa
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR