19 czerwca 2019 r. Imieniny obchodzą: Gerwazy, Protazy, Julianna

Pogoda: Siedlce

Numer 24
13-19 czerwca 2019r.

menu

NEWS

Bp Piotr Sawczuk nowym biskupem drohiczyńskim

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Wieczór chwały

11 czerwca 2019 r.

Uwielbiaj Go!

20 czerwca mieszkańcy diecezji będą mogli spotkać się na wspólnych wieczorach chwały, które organizowane są przez poszczególne miasta. W Łukowie takie spotkanie odbędzie się po raz pierwszy.

Ale na pewno nie ostatni - zapewniają organizatorzy. Pomysł na wieczór uwielbienia zrodził się rok temu w sercach trzech osób: Barbary Montewki, Jarosława Skrzyszewskiego i ks. Roberta Ponikowskiego. - Zaczęliśmy od omodlenia projektu i poprosiliśmy o błogosławieństwo bp. Kazimierza Gurdę - wspomina ks. R. Ponikowski, dodając, że ordynariusz siedlecki z radością przystał na tę inicjatywę i zapewnił o udzieleniu swojego wsparcia. - Jeśli będzie to wolą Pana Boga, chcielibyśmy, aby spotkanie wpisało się na stałe w kalendarz wydarzeń w naszym mieście - przyznaje. „Łuków dla Jezusa” w zamyśle organizatorów ma odbywać się co roku w uroczystość Bożego Ciała jako swoiste przedłużenie tego wielkiego, chrześcijańskiego święta wiary. - To możliwością uwielbienia Boga ukrytego w Hostii i zawierzenia życia Temu, który dla nas umarł i zmartwychwstał - podkreśla ks. R. Ponikowski. W programie spotkania znajdą się: radosna modlitwa uwielbienia, adoracja Najświętszego Sakramentu, możliwość spowiedzi, a także świadectwa byłej modelki Anny Golędzinowskiej, autorki bestsellera „Ocalona z piekła”, oraz Jaśka Meli, niepełnosprawnego podróżnika i działacza społecznego, najmłodszego w historii zdobywcy biegunów północnego i południowego w ciągu jednego roku. - Spotkajmy się wszyscy 20 czerwca, o 19.00, w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Partyzantów 15 - zaprasza i zachęca kapłan.


Tego samego dnia koncert uwielbienia odbędzie się w Międzyrzecu Podlaskim, tutaj pod tytułem „Jednego Serca Jednego Ducha”. Organizacji podjęła się schola Zjednoczeni w Duchu. Zainteresowani zaproszeni są do sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury na 19.00. Wybrzmią utwory o tematyce religijnej, zarówno te znane, jak i zupełnie nowe. Każdy, niezależnie od wieku, może przyjść i włączyć się w ten piękny akt uwielbienia.
Z kolei w Białej Podlaskiej tegoroczne uwielbienie poprowadzi zespół Guadalupe. Początek o 19.00 w parku Radziwiłłowskim. Pod koniec spotkania nastąpi uroczyste wprowadzenie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Wieczór chwały zakończy się błogosławieństwem. Koncert jest inicjatywą świeckich i duchownych ze wszystkich parafii Białej Podlaskiej, zaś za organizację odpowiadają Fundacja Kurs na Miłość, Duszpasterstwo Akademickie Biała Podlaska oraz Domowy Kościół.

JAG

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Wernisaż w parku


14 czerwca w parku Radziwiłłowskim w Białej Podlaskiej otwarto plenerową wystawę fotografii prof. Leszka Mądzika pt. „Sacrum Miejsca”. Częścią wernisażu była etiuda teatralna „Maski”. [fot. AWAW]

FOTOGALERIA

Moda na pomaganie


Co i dla kogo mogę zrobić - na te pytania można było znaleźć odpowiedź podczas III Dnia Siedleckich Organizacji Pozarządowych. Pogoda dopisała, stąd też zainteresowanie piknikiem NGO, który odbył się 6 czerwca na siedleckim placu Sikorskiego, było spore. Choć idea spotkania co roku jest taka sama, czyli prezentacja oferty oraz wymiana doświadczeń między organizacjami pozarządowymi z regionu, zmienia się zarówno grono uczestników, jak i wystawiające się grupy. A warto pamiętać o tym, że w tego typu formacjach, których głównym celem jest wsparcie codziennego życia mieszkańców regionu, działają tysiące osób, poświęcając swój czas. [fot. JAG]

PATRONAT "ECHO"


XXVII Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka
16 sierpnia pielgrzymi z całej Polski wyruszą z białostockiej katedry do Ostrej Bramy w Wilnie. Podczas dziewięciodniowego zmagania się z trudem i wysiłkiem pątnicy doświadczą także niezwykłej gościnności.
więcej »
Siedlce dla Jezusa
20 czerwca, tj. w uroczystość Bożego Ciała, o 19.00, na płycie lodowiska OSiR przy ul. B. Prusa 6 odbędzie się koncert uwielbienia „Siedlce dla Jezusa - Mój Tata, mój bohater”.
więcej »
Kultura bez Granic
29 czerwca na terenie rekreacyjnym przy kąpielisku w Kobylanach w gminie Terespol odbędzie się festiwal Kultura bez Granic. To już 16 edycja imprezy, której celem jest prezentacja folkloru polsko-białoruskiego pogranicza.
więcej »
Spływy kajakowe
Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka zaprasza 20 czerwca, od 11.00, na spływ kajakowy Zielawą na trasie Wisznice - Studzianka na dystansie 20 km.
więcej »
IV Łosicki Wieczór Chwały
W uroczystość Bożego Ciała odbędzie się IV Łosicki Wieczór Chwały. „Chcemy szczególnie uwielbić Boga i dziękować Mu za dar Jego Najświętszej Krwi i Ciała. Przeżyjcie go razem z nami!” - zachęcają organizatorzy.
więcej »
100 lat niech żyje nam!
Zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta i gminy na radosne świętowanie kolejnych urodzin Niepodległej na osiedlu Jarmołówka w Rykach!
więcej »
Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski
W weekend 22-23 czerwca przy ul. Leśnej (plac naprzeciw urzędu miasta) w Nałęczowie odbędzie się kolejna odsłona festiwalu „Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski”.
więcej »
Upamiętnią rocznicę
Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Rykach zaprasza do świętowania 73 rocznicy śmierci mjr. Mariana Bernaciaka „Orlika”.
więcej »
 

POLECAMY


Droga wymagająca nieustannej wiary
Często wstawiennictwo nie przynosi wyrazistego, widzialnego owocu, a prośby kierowane do Boga wydają się czymś naiwnym i nieskutecznym, jakby trafiały w pustkę… A jednak modlitwa wstawiennicza zawsze ma gigantyczne znaczenie w przestrzeni duchowej!
więcej »
Niezłomna wola niepodległości
Bitwa o Monte Cassino stała się symbolem waleczności i zwycięstwa polskich żołnierzy w II wojnie światowej.
więcej »
Łuków dla Jezusa
20 czerwca, w Boże Ciało, o 19.00, w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Łukowie rozpocznie się koncert uwielbieniowy ph. Łuków dla Jezusa.
więcej »
Żelechów przygotowuje się na pielgrzymi szlak!
23 czerwca w parafii żelechowskiej odbędzie się Niedziela Pielgrzymkowa. „Zapraszamy wszystkich, którzy w tym roku planują wyruszyć na szlak, a tych którzy jeszcze się wahają, będziemy zachęcać, by podjęli wyzwanie i ruszyli razem z nami!”.
więcej »
Noc Świętojańska
Chcą kultywować polskie tradycje, stąd zaproszenie na jedyną taką noc świętojańską. Gródek - 22 czerwca; początek o 16.00. Zapraszamy!
więcej »
 

SONDA

 

Czerwiec to dla mnie....

miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa

czas wyczekiwania wakacji

najpiękniejszy miesiąc w roku

okazja do refleksji nad szybko mijającym czasem

miesiąc jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Środa
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR