17 września 2019 r. Imieniny obchodzą: Justyna, Narcyz, Franciszek

Pogoda: Siedlce

Numer 37
12-18 września 2019r.

menu

NEWS

Zachęcamy do lektury!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Wieczór chwały

11 czerwca 2019 r.

Uwielbiaj Go!

20 czerwca mieszkańcy diecezji będą mogli spotkać się na wspólnych wieczorach chwały, które organizowane są przez poszczególne miasta. W Łukowie takie spotkanie odbędzie się po raz pierwszy.

Ale na pewno nie ostatni - zapewniają organizatorzy. Pomysł na wieczór uwielbienia zrodził się rok temu w sercach trzech osób: Barbary Montewki, Jarosława Skrzyszewskiego i ks. Roberta Ponikowskiego. - Zaczęliśmy od omodlenia projektu i poprosiliśmy o błogosławieństwo bp. Kazimierza Gurdę - wspomina ks. R. Ponikowski, dodając, że ordynariusz siedlecki z radością przystał na tę inicjatywę i zapewnił o udzieleniu swojego wsparcia. - Jeśli będzie to wolą Pana Boga, chcielibyśmy, aby spotkanie wpisało się na stałe w kalendarz wydarzeń w naszym mieście - przyznaje. „Łuków dla Jezusa” w zamyśle organizatorów ma odbywać się co roku w uroczystość Bożego Ciała jako swoiste przedłużenie tego wielkiego, chrześcijańskiego święta wiary. - To możliwością uwielbienia Boga ukrytego w Hostii i zawierzenia życia Temu, który dla nas umarł i zmartwychwstał - podkreśla ks. R. Ponikowski. W programie spotkania znajdą się: radosna modlitwa uwielbienia, adoracja Najświętszego Sakramentu, możliwość spowiedzi, a także świadectwa byłej modelki Anny Golędzinowskiej, autorki bestsellera „Ocalona z piekła”, oraz Jaśka Meli, niepełnosprawnego podróżnika i działacza społecznego, najmłodszego w historii zdobywcy biegunów północnego i południowego w ciągu jednego roku. - Spotkajmy się wszyscy 20 czerwca, o 19.00, w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Partyzantów 15 - zaprasza i zachęca kapłan.


Tego samego dnia koncert uwielbienia odbędzie się w Międzyrzecu Podlaskim, tutaj pod tytułem „Jednego Serca Jednego Ducha”. Organizacji podjęła się schola Zjednoczeni w Duchu. Zainteresowani zaproszeni są do sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury na 19.00. Wybrzmią utwory o tematyce religijnej, zarówno te znane, jak i zupełnie nowe. Każdy, niezależnie od wieku, może przyjść i włączyć się w ten piękny akt uwielbienia.
Z kolei w Białej Podlaskiej tegoroczne uwielbienie poprowadzi zespół Guadalupe. Początek o 19.00 w parku Radziwiłłowskim. Pod koniec spotkania nastąpi uroczyste wprowadzenie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Wieczór chwały zakończy się błogosławieństwem. Koncert jest inicjatywą świeckich i duchownych ze wszystkich parafii Białej Podlaskiej, zaś za organizację odpowiadają Fundacja Kurs na Miłość, Duszpasterstwo Akademickie Biała Podlaska oraz Domowy Kościół.

JAG

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Święto Żelaznej Dywizji


W dniach 6-8 września żołnierze 18 Dywizji Zmechanizowanej im. gen. broni Tadeusza Buka uczcili pierwszą rocznicę powstania swojej jednostki. Uroczystości rozpoczęła Msza św. w katedrze. W programie obchodów był też piknik, mecz piłki nożnej, konferencja naukowa, a także defilada pododdziałów. [fot. M. Król]

FOTOGALERIA

By dzielić się chlebem


8 września na placu przy świetlicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Karwowie odbyło się święto plonów gminy Trzebieszów. Dożynki rozpoczęły się Mszą św. dziękczynną. Po Eucharystii uczestnicy święta plonów przejechali do Karwowa, gdzie uformowano korowód prowadzony przez jadących bryczką starostów dożynkowych i orkiestrę dętą OSP Trzebieszów. Za nimi niesiono piękne wieńce przygotowane przez mieszkańców sołectwa Karwów, Koło Gospodyń Wiejskich „Kobiety z Pasją” z Celin, sołectwa Szaniawy-Matysy i Szaniawy-Poniaty oraz Płudy.

PATRONAT "ECHO"


Mężczyźni w Pratulinie
W niedzielę 6 października pratulińskie sanktuarium będzie miejscem 9 Diecezjalnej Pielgrzymki Mężczyzn. Tegorocznemu spotkaniu towarzyszy hasło: „Bądź odporny jak uderzone kowadło”.
więcej »
Hosanna Festival
W dniach 20-22 września w Siedlcach odbędzie się XXVI Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej Hosanna Festival. Wstęp wolny! Zachęcamy do udziału!
więcej »
 

POLECAMY


Unici na ekranie
21 września w auli Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej odbędzie się premiera filmu „Modlitwa o Polskę. Z ziemi podlaskiej”, opowiadającego o losach i męczeństwie naszych unitów.
więcej »
Książka o alzheimerze
Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach oraz Siedleckie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera zapraszają 25 września na spotkanie z Glorią Hide - autorką książki „Usypiając ojca”.
więcej »
 

SONDA

 

Plon, niesiemy plon...

dożynki to piękna staropolska tradycja

święto plonów jest okazją do podziękowania Panu Bogu za Jego wielką miłość i dobroć oraz rolnikom za trud ich pracy

do świętowania rozumianego jako integrowanie społeczności każda okazja jest dobra

dożynki to lekcja dla młodego pokolenia, jak pielęgnować pamięć o dziedzictwie i tradycjach przodków

dopóki będziemy pielęgnować dawne zwyczaje, Polska nie zginie!LITURGIA SŁOWA


Wtorek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR