19 czerwca 2019 r. Imieniny obchodzą: Gerwazy, Protazy, Julianna

Pogoda: Siedlce

Numer 24
13-19 czerwca 2019r.

menu

NEWS

Bp Piotr Sawczuk nowym biskupem drohiczyńskim

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

ŻELISZEW

5 czerwca 2019 r.

200 lat parafii Trójcy Świętej

16 czerwca parafia Trójcy Świętej w Żeliszewie obchodzić będzie 250 lat istnienia. Do udziału w jubileuszowym dziękczynieniu zaprasza proboszcz ks. Sławomir Sulej.

Jubileusz 250-lecia ustanowienia parafii Trójcy Świętej zbiega się z wizytacją parafii, którą przeprowadzi 16 czerwca bp Piotr Sawczuk. O 12.00, po uroczystym powitaniu księdza biskupa, rozpocznie się Eucharystia. Po zakończonej Mszy św. odbędzie się agapa na przykościelnym placu. Program obchodów zaplanowanych na niedzielne popołudnie rozpocznie inscenizacja w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Żeliszewie. Będzie ona poświęcona osobie wywodzącego się z parafii Żeliszew ks. prof. Jana Niedziałka (1907-1943), męczennika II wojny światowej zamordowanego przez Niemców w 1943 r. Część rozrywkową poprowadzi kilka zespołów, m.in. na scenie wystąpią aktorzy serialu „Ranczo”.

Parafia Trójcy Świętej w Żeliszewie jest parafią wiejską, obejmuje 14 miejscowości i liczy ok. 1,7 tys. wiernych. Działa w niej wiele wspólnot, w tym Koła Żywego Różańca, Rycerstwo Niepokalanej, zespół liturgiczny, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, służba liturgiczna i schola dziecięco-młodzieżowa.

Przygotowanie parafii do jubileuszu odbywa się zarówno na płaszczyźnie duchowej, jak i materialnej. - Odbywamy nowennę, trwa również peregrynacja kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w rodzinach. W ubiegłym roku pielgrzymowaliśmy do sanktuarium na Jasnej Górze, a we wrześniu udamy się z pielgrzymką dziękczynną do Rzymu - mówi ks. S. Sulej. W zakresie materialnym przygotowania obejmują kompleksową renowację zabytkowego drewnianego kościoła parafialnego, którego budowa rozpoczęła się w roku erygowania parafii, tj. w 1769, i jego otoczenia. - Prace te są kontynuacją rozpoczętych przez moich poprzedników: ks. kan. Krzysztofa Czyrkę i ks. Karola Klewka. W ciągu siedmiu lat wartość tych prac wyniosła ok. 1,6 mln zł, z czego 1,05 mln zł stanowią środki zewnętrzne pozyskane z instytucji unijnych i samorządowych. Przeżywany jubileusz będzie również okazją do podziękowania wszystkim za ofiarność i życzliwość - podkreśla proboszcz parafii.

Zachęcając do udziału w uroczystościach jubileuszowych, ks. S. Sulej podkreśla zaangażowanie w ich przygotowanie, które stało się głównie udziałem komitetu organizacyjnego, rady parafialnej oraz jednostek OSP z terenu parafii.

LI

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Wernisaż w parku


14 czerwca w parku Radziwiłłowskim w Białej Podlaskiej otwarto plenerową wystawę fotografii prof. Leszka Mądzika pt. „Sacrum Miejsca”. Częścią wernisażu była etiuda teatralna „Maski”. [fot. AWAW]

FOTOGALERIA

Moda na pomaganie


Co i dla kogo mogę zrobić - na te pytania można było znaleźć odpowiedź podczas III Dnia Siedleckich Organizacji Pozarządowych. Pogoda dopisała, stąd też zainteresowanie piknikiem NGO, który odbył się 6 czerwca na siedleckim placu Sikorskiego, było spore. Choć idea spotkania co roku jest taka sama, czyli prezentacja oferty oraz wymiana doświadczeń między organizacjami pozarządowymi z regionu, zmienia się zarówno grono uczestników, jak i wystawiające się grupy. A warto pamiętać o tym, że w tego typu formacjach, których głównym celem jest wsparcie codziennego życia mieszkańców regionu, działają tysiące osób, poświęcając swój czas. [fot. JAG]

PATRONAT "ECHO"


XXVII Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka
16 sierpnia pielgrzymi z całej Polski wyruszą z białostockiej katedry do Ostrej Bramy w Wilnie. Podczas dziewięciodniowego zmagania się z trudem i wysiłkiem pątnicy doświadczą także niezwykłej gościnności.
więcej »
Siedlce dla Jezusa
20 czerwca, tj. w uroczystość Bożego Ciała, o 19.00, na płycie lodowiska OSiR przy ul. B. Prusa 6 odbędzie się koncert uwielbienia „Siedlce dla Jezusa - Mój Tata, mój bohater”.
więcej »
Kultura bez Granic
29 czerwca na terenie rekreacyjnym przy kąpielisku w Kobylanach w gminie Terespol odbędzie się festiwal Kultura bez Granic. To już 16 edycja imprezy, której celem jest prezentacja folkloru polsko-białoruskiego pogranicza.
więcej »
Spływy kajakowe
Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka zaprasza 20 czerwca, od 11.00, na spływ kajakowy Zielawą na trasie Wisznice - Studzianka na dystansie 20 km.
więcej »
IV Łosicki Wieczór Chwały
W uroczystość Bożego Ciała odbędzie się IV Łosicki Wieczór Chwały. „Chcemy szczególnie uwielbić Boga i dziękować Mu za dar Jego Najświętszej Krwi i Ciała. Przeżyjcie go razem z nami!” - zachęcają organizatorzy.
więcej »
100 lat niech żyje nam!
Zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta i gminy na radosne świętowanie kolejnych urodzin Niepodległej na osiedlu Jarmołówka w Rykach!
więcej »
Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski
W weekend 22-23 czerwca przy ul. Leśnej (plac naprzeciw urzędu miasta) w Nałęczowie odbędzie się kolejna odsłona festiwalu „Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski”.
więcej »
Upamiętnią rocznicę
Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Rykach zaprasza do świętowania 73 rocznicy śmierci mjr. Mariana Bernaciaka „Orlika”.
więcej »
 

POLECAMY


Droga wymagająca nieustannej wiary
Często wstawiennictwo nie przynosi wyrazistego, widzialnego owocu, a prośby kierowane do Boga wydają się czymś naiwnym i nieskutecznym, jakby trafiały w pustkę… A jednak modlitwa wstawiennicza zawsze ma gigantyczne znaczenie w przestrzeni duchowej!
więcej »
Niezłomna wola niepodległości
Bitwa o Monte Cassino stała się symbolem waleczności i zwycięstwa polskich żołnierzy w II wojnie światowej.
więcej »
Łuków dla Jezusa
20 czerwca, w Boże Ciało, o 19.00, w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Łukowie rozpocznie się koncert uwielbieniowy ph. Łuków dla Jezusa.
więcej »
Żelechów przygotowuje się na pielgrzymi szlak!
23 czerwca w parafii żelechowskiej odbędzie się Niedziela Pielgrzymkowa. „Zapraszamy wszystkich, którzy w tym roku planują wyruszyć na szlak, a tych którzy jeszcze się wahają, będziemy zachęcać, by podjęli wyzwanie i ruszyli razem z nami!”.
więcej »
Noc Świętojańska
Chcą kultywować polskie tradycje, stąd zaproszenie na jedyną taką noc świętojańską. Gródek - 22 czerwca; początek o 16.00. Zapraszamy!
więcej »
 

SONDA

 

Czerwiec to dla mnie....

miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa

czas wyczekiwania wakacji

najpiękniejszy miesiąc w roku

okazja do refleksji nad szybko mijającym czasem

miesiąc jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Środa
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR