19 lipca 2019 r. Imieniny obchodzą: Alfred, Wincenty, Włodzisław

Pogoda: Siedlce

Numer 29
18-24 lipca 2019r.

menu

NEWS

20 lipca, o 11.00, odbędzie się ingres bp. Piotra Sawczuka do drohiczyńskiej katedry.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Międzyrzec Podl.

7 maja 2019 r.

Ławeczka i piknik

12 maja, o 13.00, z udziałem m.in. orkiestry reprezentacyjnej Wojska Polskiego nastąpi uroczyste odsłonięcie ławeczki marsz. Józefa Piłsudskiego przy ul. Łukowskiej.

Wydarzenie poprzedzi Msza św. sprawowana, o 12.15, w kościele pw. św. Mikołaja. Po ceremonii poświęcenia pomnika rozpocznie się piknik patriotyczno-wojskowy z udziałem służb mundurowych. Tego dnia mieszkańcy regionu będą mieli niepowtarzalną okazję zapoznania się m.in. pracą, sprzętem i wyposażeniem służby więziennej, straży granicznej, służby celnej, straży pożarnej, policji, pogotowia, inspekcji transportu drogowego czy straży leśnej. Nie zabraknie także pokazów uzbrojenia i sprzętu bojowego żołnierzy Wojska Polskiego. Pierwotnie termin odsłonięcia pomnika zaplanowano na 11 listopada 2018 r., chcąc w ten sposób uczcić 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Niestety pracownie wykonujące tego typu monumenty przeżywały wówczas oblężenie, co z kolei pociągnęło za sobą znaczny wzrost cen materiałów i usług. Z inicjatywą budowy ławeczki - jako pamiątki okrągłej rocznicy odzyskania przez kraj niepodległości - wyszedł poseł Marcin Duszek. Pomysł zrodził się podczas jednego ze spotkań z ks. kan. Józefem Brzozowskim. Wówczas to ksiądz dziekan zadeklarował objęcie inicjatywy honorowym patronatem oraz wziął m.in. na swoje barki wszystkie sprawy związane z organizacją w parafiach dekanatu międzyrzeckiego zbiórek pieniędzy do puszek, z których m.in. sfinansowano budowę monumentu. W inicjatywę powstania pomnika zaangażował się także mec. Arkadiusz Janus. Postać J. Piłsudskiego została wykonana z brązu. Przedstawia marszałka siedzącego na ławce i podpierającego się o szablę. Projektantem i wykonawcą rzeźby jest Robert Sobociński z Poznania - autor m.in. Złotego Ułana w Kałuszynie, pary prezydenckiej w Białej Podlaskiej czy Henryka Sienkiewicza Łukowie. 

MLS

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Z wiśniowym smakiem


Z wiśniowym smakiem - pod tym hasłem 14 lipca odbył się w Wiśniewie XII Festiwal Kuchni Regionalnej. Świętowanie rozpoczęło się w południe uroczystą Mszą św. w miejscowym kościele. [fot. JM]

FOTOGALERIA

Diecezjalny Dzień Chorego


2 lipca w kodeńskim sanktuarium świętowano odpust ku czci Matki Bożej Kodeńskiej. Tradycyjnie został on połączony z Diecezjalnym Dniem Chorego. Centralnym punktem obchodów była suma odpustowa, której przewodniczył bp Kazimierz Gurda. [fot. AWAW]

PATRONAT "ECHO"


XXVII Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka
16 sierpnia pielgrzymi z całej Polski wyruszą z białostockiej katedry do Ostrej Bramy w Wilnie.
więcej »
Słoneczne lato
28 lipca na rynku w centrum miasta Mordy odbędzie się jubileuszowa, 20 edycja festynu „Słoneczne lato”.
więcej »
Dla każdego
Atrakcje dla starszych i młodszych oraz moc zabawy - tak zapowiadają się tegoroczne Dni Łosic. Impreza odbędzie się w dniach 19-21 lipca.
więcej »
Hańsk pszczelarstwem stoi
Wójt gminy Hańsk, Gminny Ośrodek Kultury w Hańsku, Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Hańskiej, Stowarzyszenie Pszczelarzy Lubelskich w Lublinie, Nadbużański Związek Pszczelarzy w Chełmie zapraszają na XV Festyn „Dzień Pszczelarza” poświęcony pamięci ks. Jana Dolinowskiego Odbędzie się on w niedzielę 21 lipca.
więcej »
Jubileuszowe świętowanie
27 lipca odbędą się jubileuszowe, 50 Dni Sławatycz.
więcej »
 

POLECAMY


By pamięć trwała
Trudno o przykład większego męstwa i poświęcenia niż obrona Lwowa w latach 1918-1919. Kiedy „wielka wojna” dobiegła końca, mieszkańcy tego pięknego miasta w dzień Wszystkich Świętych, 1 listopada 1918 r., wyszli rankiem na ulice.
więcej »
 

SONDA

 

I znowu wakacje...

to czas wypoczynku i ładowania akumulatorów

spędzam je w ruchu - kocham sport!

planuję wyjazd na własną rękę - nie ufam biurom podróży

nie lubię wakacji - nudzę się latem

czas jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Piątek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR