25 czerwca 2019 r. Imieniny obchodzą: Dorota, Łucja, Wilhelm

Pogoda: Siedlce

Numer 25
20-26 czerwca 2019r.

menu

NEWS

Bp Piotr Sawczuk nowym biskupem drohiczyńskim

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Młodzież zapobiega pożarom

13 kwietnia 2019 r.

Najlepsi z wiedzy pożarniczej

Kamila Kowalczyk, Karolina Łysiak i Krystian Trzeciak będą reprezentować powiat garwoliński w wojewódzkich eliminacjach 42 Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

W powiatowym etapie udział wzięło 58 uczniów podstawówek, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

 

Zacięta rywalizacja

Celem turnieju jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży przepisów oraz kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W ten szczególny sposób popularyzowana jest znajomość przepisów i norm przeciwpożarowych, zasady zachowania i postępowania na wypadek pożaru, praktyczne umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym. - W zmaganiach wzięli udział uczniowie ze wszystkich szkół prowadzonych przez powiat garwoliński oraz z dziewięciu zarządów gminnych ZOSP RP powiatu garwolińskiego - powiedział Jerzy Jaroń, wiceprezes ZOP ZOSP RP w Garwolinie. I dodał: - Liczba uczestników była nieco większa niż w roku ubiegłym, co nas podbudowuje. Rywalizacja była naprawdę zacięta. W walce o pierwsze trzy miejsca w każdej kategorii mieliśmy dogrywki. W pierwszym etapie nie przyniosły one rozwiązania, dopiero przy dogrywkach do pierwszej pomyłki udało się wyłonić zwycięzców.

 

Gratulacje i podziękowania

W kategorii klas I-VI szkoły podstawowej zwyciężył Krystian Trzeciak z Publicznej Szkoły Podstawowej w Puznówce. Wśród uczniów klas VII, VIII i gimnazjów najlepsza okazała się Karolina Łysiak z PSP w Starym Goniwilku, a wśród reprezentantów szkół ponadgimnazjalnych triumfowała Kamila Kowalczyk z I LO w Garwolinie.

- Myślę, że wszyscy mamy świadomość, że w dzisiejszym świecie bez funkcjonowania straży pożarnej nie da się żyć, dlatego też te ogólnopolskie turnieje są niezwykle istotne. W ten sposób uczymy młodzież pewnych zachowań, które mogą wykorzystać każdego dnia - podkreślała Albina Łubian, wiceprezes ZOW ZOSP RP w Warszawie.

Podziękowania organizatorom turnieju i gratulacje uczestnikom złożyła wicestarosta powiatu garwolińskiego Iwona Kurowska, która również wręczała ufundowane przez powiat nagrody rzeczowe.

Waldemar Jaroń

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Siedlce dla Jezusa


W radosnej atmosferze uwielbienia blasku chwały Boga przebiegały koncerty i spotkania uwielbieniowy organizowane w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, 20 czerwca, w wielu miejscowościach naszego regionu. [fot. MK]

FOTOGALERIA

Moda na pomaganie


Co i dla kogo mogę zrobić - na te pytania można było znaleźć odpowiedź podczas III Dnia Siedleckich Organizacji Pozarządowych. Pogoda dopisała, stąd też zainteresowanie piknikiem NGO, który odbył się 6 czerwca na siedleckim placu Sikorskiego, było spore. Choć idea spotkania co roku jest taka sama, czyli prezentacja oferty oraz wymiana doświadczeń między organizacjami pozarządowymi z regionu, zmienia się zarówno grono uczestników, jak i wystawiające się grupy. A warto pamiętać o tym, że w tego typu formacjach, których głównym celem jest wsparcie codziennego życia mieszkańców regionu, działają tysiące osób, poświęcając swój czas. [fot. JAG]

PATRONAT "ECHO"


XXVII Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka
16 sierpnia pielgrzymi z całej Polski wyruszą z białostockiej katedry do Ostrej Bramy w Wilnie. Podczas dziewięciodniowego zmagania się z trudem i wysiłkiem pątnicy doświadczą także niezwykłej gościnności.
więcej »
Kultura bez Granic
29 czerwca na terenie rekreacyjnym przy kąpielisku w Kobylanach w gminie Terespol odbędzie się festiwal Kultura bez Granic. To już 16 edycja imprezy, której celem jest prezentacja folkloru polsko-białoruskiego pogranicza.
więcej »
Spływy kajakowe
Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka zaprasza 20 czerwca, od 11.00, na spływ kajakowy Zielawą na trasie Wisznice - Studzianka na dystansie 20 km.
więcej »
 

POLECAMY


Droga na ołtarze
Św. Antoni z Padwy to niewątpliwie jeden z najbardziej znanych świętych na świecie. Już sam fakt, że we Włoszech mówi się o nim Il Santo, czyli po prostu Święty, świadczy o jego potędze.
więcej »
 

SONDA

 

Czerwiec to dla mnie....

miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa

czas wyczekiwania wakacji

najpiękniejszy miesiąc w roku

okazja do refleksji nad szybko mijającym czasem

miesiąc jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Wtorek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR