25 czerwca 2019 r. Imieniny obchodzą: Dorota, Łucja, Wilhelm

Pogoda: Siedlce

Numer 25
20-26 czerwca 2019r.

menu

NEWS

Bp Piotr Sawczuk nowym biskupem drohiczyńskim

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Hańsk

12 kwietnia 2019 r.

Ocalić od zapomnienia

Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola im. Jana Pawła II zaprasza do wzięcia udziału w konkursie historycznym „Katyń - ocalić od zapomnienia”.

Celem przedsięwzięcia adresowanego do dzieci i młodzieży z województwa lubelskiego jest uczczenie 79 rocznicy zbrodni katyńskiej. - W ubiegłorocznych zmaganiach uczestniczyło 130 uczniów - mówi Małgorzata Kończal, szkolny koordynator konkursu. - Wydarzenie to zagościło już na stałe w naszej szkole. Kilka lat temu konkurs miał rangę powiatowego, a drugi rok - wojewódzkiego - dodaje. Współorganizatorami konkursu są: oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie, Stowarzyszenie Rodzina Katyńska Włodawa, urząd gminy Hańsk oraz starostwo powiatowe we Włodawie. Udział w nim mogą wziąć uczniowie wszystkich typów szkół: od klasy czwartej szkoły podstawowej do szkół ponadgimnazjalnych i średnich. Konkurs zostanie przeprowadzony w dwóch kategoriach: plastycznej i wiedzy. Zakres tematyczny to historia II wojny światowej, ze szczególnym uwzględnieniem zbrodni katyńskiej. Prace plastyczne wykonane dowolną techniką należy przesłać do 17 kwietnia na adres szkoły w Hańsku (ul. Szkolna 1, 22-235 Hańsk). Test wiedzy odbędzie się 30 kwietnia o 9.00 w ZSPiP. Szczegółowych informacji udziela M. Kończal (mail: konczal3@wp.pl). 

JS

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Siedlce dla Jezusa


W radosnej atmosferze uwielbienia blasku chwały Boga przebiegały koncerty i spotkania uwielbieniowy organizowane w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, 20 czerwca, w wielu miejscowościach naszego regionu. [fot. MK]

FOTOGALERIA

Moda na pomaganie


Co i dla kogo mogę zrobić - na te pytania można było znaleźć odpowiedź podczas III Dnia Siedleckich Organizacji Pozarządowych. Pogoda dopisała, stąd też zainteresowanie piknikiem NGO, który odbył się 6 czerwca na siedleckim placu Sikorskiego, było spore. Choć idea spotkania co roku jest taka sama, czyli prezentacja oferty oraz wymiana doświadczeń między organizacjami pozarządowymi z regionu, zmienia się zarówno grono uczestników, jak i wystawiające się grupy. A warto pamiętać o tym, że w tego typu formacjach, których głównym celem jest wsparcie codziennego życia mieszkańców regionu, działają tysiące osób, poświęcając swój czas. [fot. JAG]

PATRONAT "ECHO"


XXVII Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka
16 sierpnia pielgrzymi z całej Polski wyruszą z białostockiej katedry do Ostrej Bramy w Wilnie. Podczas dziewięciodniowego zmagania się z trudem i wysiłkiem pątnicy doświadczą także niezwykłej gościnności.
więcej »
Kultura bez Granic
29 czerwca na terenie rekreacyjnym przy kąpielisku w Kobylanach w gminie Terespol odbędzie się festiwal Kultura bez Granic. To już 16 edycja imprezy, której celem jest prezentacja folkloru polsko-białoruskiego pogranicza.
więcej »
Spływy kajakowe
Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka zaprasza 20 czerwca, od 11.00, na spływ kajakowy Zielawą na trasie Wisznice - Studzianka na dystansie 20 km.
więcej »
 

POLECAMY


Droga na ołtarze
Św. Antoni z Padwy to niewątpliwie jeden z najbardziej znanych świętych na świecie. Już sam fakt, że we Włoszech mówi się o nim Il Santo, czyli po prostu Święty, świadczy o jego potędze.
więcej »
 

SONDA

 

Czerwiec to dla mnie....

miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa

czas wyczekiwania wakacji

najpiękniejszy miesiąc w roku

okazja do refleksji nad szybko mijającym czasem

miesiąc jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Wtorek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR