25 czerwca 2019 r. Imieniny obchodzą: Dorota, Łucja, Wilhelm

Pogoda: Siedlce

Numer 25
20-26 czerwca 2019r.

menu

NEWS

Bp Piotr Sawczuk nowym biskupem drohiczyńskim

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Uwaga na oszustów

8 kwietnia 2019 r.

Błogosławieństwo pieniędzy

Aż 1,2 tys. zł stracił jedna z mieszkanek Włodawy po tym, jak zaufała nieznajomej kobiecie. Policjanci proszą o kontakt osoby mogące pomóc w zatrzymaniu sprawczyni kradzieży.

3 kwietnia, w godzinach porannych, idąca ul. Czerwonego Krzyża 45-letnia włodawianka została poproszona przez starszą kobietę o pomoc. Nieznajoma chciała od niej otrzymać zaledwie 10 gr. Mieszkanka miasta widząc, że ma do czynienia z bardzo biedną osobą, wyjęła z portfela 10 zł i bezinteresownie ofiarowała jej kobiecie. W trakcie rozmowy - mówiąca łamaną polszczyzną - starsza pani poprosiła 45-latkę, by nie odchodziła. W zamian za otrzymaną pomoc zaproponowała jej pobłogosławienie pieniędzy. Opierającej się włodawiance wmówiła w końcu, że jeśli się na to nie zgodzi może niebawem zachorować na raka mózgu.

Ponieważ w rodzinie 45-latki były osoby, które zmarły na choroby onkologiczne - przerażona kobieta ostatecznie przystała na propozycję rytuału, który miał zdjąć ciążące nad nią widmo rzekomej choroby. Po wyjęciu z portmonetki posiadanych banknotów włodawianka przekazała je seniorce. Ta w znany sobie sposób pobłogosławiła pieniądze, po czym z powrotem włożyła je portfela. O tym, że gotówka została skradziona kobieta przekonała się po pewnym czasie, kiedy sięgając do torebki po portfel chciała zapłacić rachunki przy kasie.

Wyjaśniający okoliczności zdarzenia policjanci proszą o kontakt osoby mogące pomóc w ustaleniu i zatrzymaniu sprawczyni kradzieży. Poszukiwana jest zaniedbana z wyglądu, starsza, niska, otyła i mówiąca łamaną polszczyzną kobieta ubrana na ciemno z szalem koloru grafitowego na głowie. Nie wykluczone, że oszustka ma wspólników. Osoby posiadające jakiekolwiek informacje dotyczące zdarzenia mogą kontaktować się z włodawską komendą powiatową policji pod nr tel. 82-57-27-290. Jednocześnie funkcjonariusze apelują o szczególną ostrożność w kontaktach z obcymi. Pod żadnym pozorem nie wolno nam ulegać jakimkolwiek emocjom. Zawsze trzeba pamiętać o tym, by nikomu nie przekazywać swoich pieniędzy. Nie należy także wpuszczać do domu osób nieznajomych oraz informować ich o tym, że znajdujemy się sami w mieszkaniu. Funkcjonariusze radzą także nie wąchać oferowanych w drzwiach perfum czy oglądać przeznaczonych na sprzedaży przedmiotów. W sytuacji zagrożenia należy zapamiętać jak najwięcej szczegółów dotyczących wyglądu i zachowania osób, które wzbudzają nasz niepokój, a w razie jakichkolwiek wątpliwości niezwłocznie powiadomić policję, która sprawdzi każdy niepokojący sygnał. 

MLS

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Siedlce dla Jezusa


W radosnej atmosferze uwielbienia blasku chwały Boga przebiegały koncerty i spotkania uwielbieniowy organizowane w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, 20 czerwca, w wielu miejscowościach naszego regionu. [fot. MK]

FOTOGALERIA

Moda na pomaganie


Co i dla kogo mogę zrobić - na te pytania można było znaleźć odpowiedź podczas III Dnia Siedleckich Organizacji Pozarządowych. Pogoda dopisała, stąd też zainteresowanie piknikiem NGO, który odbył się 6 czerwca na siedleckim placu Sikorskiego, było spore. Choć idea spotkania co roku jest taka sama, czyli prezentacja oferty oraz wymiana doświadczeń między organizacjami pozarządowymi z regionu, zmienia się zarówno grono uczestników, jak i wystawiające się grupy. A warto pamiętać o tym, że w tego typu formacjach, których głównym celem jest wsparcie codziennego życia mieszkańców regionu, działają tysiące osób, poświęcając swój czas. [fot. JAG]

PATRONAT "ECHO"


XXVII Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka
16 sierpnia pielgrzymi z całej Polski wyruszą z białostockiej katedry do Ostrej Bramy w Wilnie. Podczas dziewięciodniowego zmagania się z trudem i wysiłkiem pątnicy doświadczą także niezwykłej gościnności.
więcej »
Kultura bez Granic
29 czerwca na terenie rekreacyjnym przy kąpielisku w Kobylanach w gminie Terespol odbędzie się festiwal Kultura bez Granic. To już 16 edycja imprezy, której celem jest prezentacja folkloru polsko-białoruskiego pogranicza.
więcej »
Spływy kajakowe
Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka zaprasza 20 czerwca, od 11.00, na spływ kajakowy Zielawą na trasie Wisznice - Studzianka na dystansie 20 km.
więcej »
 

POLECAMY


Droga na ołtarze
Św. Antoni z Padwy to niewątpliwie jeden z najbardziej znanych świętych na świecie. Już sam fakt, że we Włoszech mówi się o nim Il Santo, czyli po prostu Święty, świadczy o jego potędze.
więcej »
 

SONDA

 

Czerwiec to dla mnie....

miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa

czas wyczekiwania wakacji

najpiękniejszy miesiąc w roku

okazja do refleksji nad szybko mijającym czasem

miesiąc jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Wtorek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR