21 maja 2019 r. Imieniny obchodzą: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin

Pogoda: Siedlce

Numer 20
16-22 maja 2019r.

menu

NEWS

Zachęcamy do lektury!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Rozmaitości

 
 

Nowoczesne centrum

6 marca 2019 r.

Obiekt na miarę wieku


fot. ARCHIWUM

Blisko 9 mln zł kosztowała rozbudowa Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Pilawie. Obiekt jest wizytówką miejscowości.

W uroczystym otwarciu placówki wzięli udział parlamentarzyści, przedstawiciele samorządów wojewódzkiego, powiatowego, gminnego. Burmistrz Pilawy Albina Łubian nie kryła wzruszenia i zadowolenia zarazem, że pomimo trudności udało się doprowadzić inwestycję do końca. - Budynek został przebudowany, jego powierzchnia zwiększyła się o ponad 70%. Istniejąca sala została tak zmodernizowana, że mogły powstać sala widowiskowo-konferencyjna dla 200 osób, a także biblioteka z czytelnią, sala biblioteczna dla dzieci, pracownia komputerowa, sale zajęciowe, pomieszczenia dla potrzeb orkiestry, kręgielnia, pizzeria. Zachowano tarasy, które zamierzamy wykorzystywać na plenery malarskie i kino plenerowe. Obiekt ma zainstalowane kolektory słoneczne i jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych - podkreślała.

Uroczyste przecięcie wstęgi i poświęcenie placówki, którego dokonał proboszcz pilawskiej parafii, ks. kan. Andrzej Banasiuk, miało miejsce 1 marca.

- W naszym nowym, rozbudowanym ośrodku kultury mamy nowe możliwości. Będziemy działać jeszcze prężniej - zapewnia dyrektor MGOK Sylwia Zakrzewska.

 

Sukces

Poseł Grzegorz Woźniak życzył, by nowoczesny obiekt jak najlepiej służył mieszkańcom.- Wierzę w to, bo widzę, co się dzieje w naszej gminie - stwierdził.

Członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska podkreśliła, że marzenia się spełniają. - Znajdujemy się dzisiaj w przepięknym miejscu. Miejscu, które jest wizytówką nie tylko Pilawy, ale całego powiatu garwolińskiego i województwa - dodała.

Radny sejmiku mazowieckiego Krzysztof Żochowski nawiązał do obchodzonego 1 marca Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. - Może tak Opatrzność pokierowała, że otwarcie tego pięknego obiektu odbywa się właśnie w tym dniu - zaznaczył.

Starosta Mirosław Walicki powiedział, że, znając determinację i zaradność burmistrz A. Łubian, nikt chyba nie wątpił w sukces, którym jest ten okazały budynek. Gratulacje burmistrz i życzenia ludziom kultury z Pilawy złożyła również wicestarosta Iwona Kurowska. Kilkanaście osób związanych z pilawskim ośrodkiem otrzymało okolicznościowe „anioły kultury”.

Waldemar Jaroń

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Diecezjalny Dzień Rodziny


W niedzielę 12 maja do sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie przybyli narzeczeni, małżeństwa i rodziny z dziećmi z całej diecezji. Tegoroczne spotkanie odbyło się pod hasłem „Małżeństwo bez lęku”. [fot. KO]

FOTOGALERIA

Festiwal Pieśni Maryjnej


W niedzielę 5 maja w kościele pw. św. Małgorzaty w Ulanie odbył się III Festiwal Pieśni Maryjnej. W muzycznym wydarzeniu ku czci Matki Bożej udział wzięło dziewięć chórów reprezentujących diecezję siedlecką.

PATRONAT "ECHO"


Konkurs Papieski
Czego nie wiemy o życiu i nauczaniu św. Jana Pawła II? Okazją do zweryfikowania wiedzy na temat spuścizny Papieża Polaka jest konkurs organizowany przez Instytut Tertio Millennio. Tegorocznej, jubileuszowej edycji przyświeca hasło „Dar na stulecie”.
więcej »
Żywy Różaniec na Jasnej Górze
W dniach 31 maja - 1 czerwca odbędzie się VII Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę. Jak co roku, wezmą w niej udział członkowie i zelatorzy ŻR wraz z diecezjalnymi moderatorami, aby zawierzyć Kościół i świat opiece Matki Bożej.
więcej »
Zachęcą do ruchu
W niedzielę 19 maja od 15.00 do 17.00 w parku miejskim w Łukowie odbędą się IV Międzynarodowe Wyścigi Wózków w chodzie BuggyGym.
więcej »
Pieszy rajd śladami kpt. Ostoi
Dwudniowe wydarzenie rozpocznie się w sobotę 15 czerwca. Rajd jest wyrazem pamięci o stacjonujących w czasie II wojny światowej na terenie rezerwatu Jata formacjach wojskowych Polskiego Państwa Podziemnego, w szczególności I batalionie 35 pp Armii Krajowej.
więcej »
IV Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet
​Miejsce kobiety - katoliczki we współczesnym świecie będzie kanwą tegorocznej Diecezjalnej Pielgrzymki Kobiet do Pratulina, które odbędzie się 26 maja.
więcej »
XXVII Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka
16 sierpnia pielgrzymi z całej Polski wyruszą z białostockiej katedry do Ostrej Bramy w Wilnie. Podczas dziewięciodniowego zmagania się z trudem i wysiłkiem pątnicy doświadczą także niezwykłej gościnności.
więcej »
Charytatywny Maraton Dobra
​Caritas Diecezji Siedleckiej zaprasza na plenerową imprezę rodzinną o nazwie „Charytatywny Maraton Dobra”, która odbędzie się 19 maja na placu przy milanowskim Gminnym Ośrodku Kultury.
więcej »
Bliżej Alzheimera
W piątek 7 czerwca w sali widowiskowej Podlasie w Siedlcach odbędzie się konferencja ph. BLIŻEJ ALZHEIMERA.
więcej »
Festiwal Piosenki Europejskiej
22 maja w sali teatralnej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mordach odbędzie się XII Festiwal Piosenki Europejskiej.
więcej »
 

POLECAMY


Dokąd zmierzamy?
Jaka jest kondycja współczesnego Kościoła i czego potrzebuje, by sprostać wyzwaniom dzisiejszych czasów?
więcej »
Strażnik wśród nocy
To opowieść o Benedykcie XVI, papieżu atakowanym przez wszelkiego rodzaju nieprzyjazne siły w Kościele i spoza Kościoła, sprzymierzone przeciwko niemu.
więcej »
 

SONDA

 

Miesiąc z Maryją...

uczestniczę w nabożeństwach majowych

kojarzy mi się z wiosną

odmawiam Litanię loretańską

nabożeństwo do Maryi nie powinno ograniczać się do jednego miesiąca

jest jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Wtorek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR