26 marca 2019 r. Imieniny obchodzą: Teodor, Emanuela, Larysa

Pogoda: Siedlce

Numer 12
21-27 marca 2019r.

menu

NEWS

Mamy dla Państwa osiem zaproszeń na seanse 2D do kina Helios w Siedlcach. By wziąć udział w konkursie, należy wysłać SMS o treści: ECHO2.odpowiedź na numer 7168 (1,23 zł z VAT) od czwartku, 21 marca, od godz. 10.00, do środy, 27 marca, do godz. 22.00. Wygra osiem osób, które najciekawiej odpowiedzą na pytanie: „Na jakie filmy lubisz chodzić do kina i dlaczego?”.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Rozmaitości

 
 

Nowoczesne centrum

6 marca 2019 r.

Obiekt na miarę wieku


fot. ARCHIWUM

Blisko 9 mln zł kosztowała rozbudowa Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Pilawie. Obiekt jest wizytówką miejscowości.

W uroczystym otwarciu placówki wzięli udział parlamentarzyści, przedstawiciele samorządów wojewódzkiego, powiatowego, gminnego. Burmistrz Pilawy Albina Łubian nie kryła wzruszenia i zadowolenia zarazem, że pomimo trudności udało się doprowadzić inwestycję do końca. - Budynek został przebudowany, jego powierzchnia zwiększyła się o ponad 70%. Istniejąca sala została tak zmodernizowana, że mogły powstać sala widowiskowo-konferencyjna dla 200 osób, a także biblioteka z czytelnią, sala biblioteczna dla dzieci, pracownia komputerowa, sale zajęciowe, pomieszczenia dla potrzeb orkiestry, kręgielnia, pizzeria. Zachowano tarasy, które zamierzamy wykorzystywać na plenery malarskie i kino plenerowe. Obiekt ma zainstalowane kolektory słoneczne i jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych - podkreślała.

Uroczyste przecięcie wstęgi i poświęcenie placówki, którego dokonał proboszcz pilawskiej parafii, ks. kan. Andrzej Banasiuk, miało miejsce 1 marca.

- W naszym nowym, rozbudowanym ośrodku kultury mamy nowe możliwości. Będziemy działać jeszcze prężniej - zapewnia dyrektor MGOK Sylwia Zakrzewska.

 

Sukces

Poseł Grzegorz Woźniak życzył, by nowoczesny obiekt jak najlepiej służył mieszkańcom.- Wierzę w to, bo widzę, co się dzieje w naszej gminie - stwierdził.

Członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska podkreśliła, że marzenia się spełniają. - Znajdujemy się dzisiaj w przepięknym miejscu. Miejscu, które jest wizytówką nie tylko Pilawy, ale całego powiatu garwolińskiego i województwa - dodała.

Radny sejmiku mazowieckiego Krzysztof Żochowski nawiązał do obchodzonego 1 marca Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. - Może tak Opatrzność pokierowała, że otwarcie tego pięknego obiektu odbywa się właśnie w tym dniu - zaznaczył.

Starosta Mirosław Walicki powiedział, że, znając determinację i zaradność burmistrz A. Łubian, nikt chyba nie wątpił w sukces, którym jest ten okazały budynek. Gratulacje burmistrz i życzenia ludziom kultury z Pilawy złożyła również wicestarosta Iwona Kurowska. Kilkanaście osób związanych z pilawskim ośrodkiem otrzymało okolicznościowe „anioły kultury”.

Waldemar Jaroń

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Wystawa w bibliotece


W środę 20 marca odbył się wernisaż 16 edycji wystawy pokonkursowej twórczości plastycznej osób niepełnosprawnych „Siedlce, Podlasie i Anioły 2019”. W holu biblioteki Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach zgromadzili się goście i artyści, ich opiekunowie, nauczyciele, terapeuci, kierownicy placówek oraz rodzice. [fot. M. Król]

FOTOGALERIA

Pomoc dla Jemenu


17 marca w Centrum Duszpastersko-Charytatywnym w Siedlcach Francesco Martialis, dyrektor Caritas Dżibuti, spotkał się z wolontariuszami Caritas Diecezji Siedleckiej. Jako naoczny świadek wydarzeń w Jemenie opowiedział o kryzysie humanitarnym, z jakim mierzą się miliony mieszkańców tego kraju. Mówił również o sytuacji chrześcijańskich wolontariuszy w muzułmańskim kraju. [fot. M. Król]

PATRONAT "ECHO"


Konkurs Papieski
Czego nie wiemy o życiu i nauczaniu św. Jana Pawła II? Okazją do zweryfikowania wiedzy na temat spuścizny Papieża Polaka jest konkurs organizowany przez Instytut Tertio Millennio. Tegorocznej, jubileuszowej edycji przyświeca hasło „Dar na stulecie”.
więcej »
O Bożym miłosierdziu
„Miłość i Miłosierdzie” to niezwykła opowieść o polskiej zakonnicy, s. Faustynie - uznanej za świętą przez papieża Jana Pawła II, mistyczce i wizjonerce, która w swoim życiu stanęła przed wykonaniem bardzo ważnej misji.
więcej »
Mistrzostwa Polski w Halowej Piłce Nożnej Borowie 2019
13 i 14 kwietnia odbędą się finały XVIII Mistrzostw Polski Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych w Halowej Piłce Nożnej Borowie 2019.
więcej »
Dowartościować rolnictwo
5 kwietnia w Centralnej Bibliotece Rolniczej im. Michała Oczapowskiego w Warszawie odbędzie się konferencja pt. „Konstytucyjne uwarunkowania ustroju rolnego w Polsce - teoria i praktyka”.
więcej »
Wyjść naprzeciw wszystkim uczniom
29 marca odbędzie się konferencja informacyjna zorganizowana przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną we Włodawie we współpracy z wydziałem pedagogiki i psychologii UMCS. Jej temat to: „Edukacja włączająca - alternatywa i przestrzeń dla rozwoju”.
więcej »
Siedleckie Targi Pracy
W piątek 12 kwietnia, od 10.00 do 13.00, w hali sportowej „Samochodówki”, tj. Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Siedlcach, odbędą się XVI Siedleckie Targi Pracy.
więcej »
Wiosna na polu i w ogrodzie
W niedzielę 7 kwietnia przy ul. Kazimierzowskiej w Siedlcach odbędzie się XIII Wiosna na polu i w ogrodzie.
więcej »
Grand Prix Lubelszczyzny
31 marca w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Kąkolewnicy odbędzie się XX turniej z cyklu Grand Prix Lubelszczyzny - Otwarte Mistrzostwa Powiatu Radzyńskiego w Szachach.
więcej »
 

POLECAMY


Rekolekcje z filmem
NoveKino Siedlce zaprasza na kolejną odsłonę cyklu Filmowe Rekolekcje, która odbędzie się 2 kwietnia, o 19.00. Tego dnia można będzie obejrzeć najnowszą produkcję Michała Kondrata „Miłość i miłosierdzie”.
więcej »
Czy to już koniec naszej cywilizacji?
Takie i podobne im pytania w historii świata stawiane było po wielokroć. Najczęściej padały w momentach przełomowych, gdy wydawało się, iż „nieuchronne” jest tuż obok, że wszystko, co dotąd było znane, co konstytuowało ład społeczny, zniknie.
więcej »
Krzyż znakiem nadziei
Podążanie za Jezusem śladem Jego Drogi Krzyżowej warto pogłębić odpowiednimi rozważaniami.
więcej »
 

SONDA

 

Czas Wielkiego Postu jest okazją do...

nawrócenia, czyli przemiany swojego życia

głębszego zaufania Bogu i szukania Jego woli

powzięcia dobrych postanowień

udziału w nabożeństwach wielkopostnych, jak Gorzkie żale czy Droga Krzyżowa

żarliwszej modlitwy i częstszej lektury Pisma ŚwiętegoLITURGIA SŁOWA


Wtorek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR