26 marca 2019 r. Imieniny obchodzą: Teodor, Emanuela, Larysa

Pogoda: Siedlce

Numer 12
21-27 marca 2019r.

menu

NEWS

Mamy dla Państwa osiem zaproszeń na seanse 2D do kina Helios w Siedlcach. By wziąć udział w konkursie, należy wysłać SMS o treści: ECHO2.odpowiedź na numer 7168 (1,23 zł z VAT) od czwartku, 21 marca, od godz. 10.00, do środy, 27 marca, do godz. 22.00. Wygra osiem osób, które najciekawiej odpowiedzą na pytanie: „Na jakie filmy lubisz chodzić do kina i dlaczego?”.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Region

 
 

Konkurs o tytuł najlepszego

6 marca 2019 r.

Wyścig wójtów

Jerzy Troć z gminy Kodeń (woj. lubelskie) oraz Waldemar Sabak z gminy Górzno (woj. mazowieckie) znaleźli się w gronie finalistów konkursu na Wójta Roku 2018.

To kolejna edycja turnieju organizowanego przez Redakcję Audycji Rolnych Telewizji Polskiej. Honorowy patronat nad konkursem objął Prezydent RP Andrzej Duda. Kapituła konkursu wyłoniła dziesięciu finalistów, których filmowe sylwetki zostaną zaprezentowane na antenie TVP. Głównym kryterium ich doboru były osiągnięcia wójtów na rzecz gminy. O tym, kto zwycięży, zdecydują widzowie, wysyłając SMS- y. - Ta nominacja to przede wszystkim wielkie zaskoczenie, ale też satysfakcja - mówi Jerzy Troć, wójt gminy Kodeń, który pełni tę funkcję od 2014 r. Co ciekawe, w ostatnich wyborach samorządowych uzyskał 90% poparcia. Ten wynik nie przesłonił mu jednak rzeczywistości, bo jak przyznaje w ten sposób została doceniona praca całego zespołu urzędu gminy. - Dzięki tej nominacji wiemy, że nasze działania doceniają inni, także organizacje pozarządowe, bo zgłoszenia dokonało Stowarzyszenie Przyjaciół Kodnia - przyznaje.

- A ponieważ w tych instytucjach działają mieszkańcy naszego regionu, stąd możemy sądzić, iż to nominacja właśnie od nich. Okazuje się, że polityka, jaką prowadzę i jaką wspólnie realizujemy, została zauważona i doceniona - dodaje.

Co takiego udało się zrobić w gminie Kodeń, że zostało to zauważone? J. Troć skromnie przyznaje, że konkurs ma wyłonić najlepszego wójta 2018 r., a właśnie w tym czasie gminie udało się zakończyć największe projekty. - Na początku swojej kadencji postawiłem na edukację najmłodszych - podkreśla, wyliczając, że złożono wnioski na budowę nowoczesnego przedszkola oraz remont i doposażenie szkoły, w tym stworzenie pracowni językowej oraz fizyczno-chemicznej. - Otrzymaliśmy wsparcie i realizacja tych projektów miała miejsce właśnie w 2018 r. Trwa również rozbudowa infrastruktury drogowej w Kodniu, co też jest zapewne przez mieszkańców zauważane - dodaje.

Gmina Kodeń to jeden z liderów pozyskiwania środków zewnętrznych w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Jednak wójt na tym nie poprzestaje i równie aktywnie zaangażowany jest we współpracę z organizacjami pozarządowymi zajmującymi się sportem, historią i kulturą. Dzięki jego wsparciu organizowany jest Bieg Tropem Wilczym, Jarmark Sapieżyński, Bieg Sapiehów, Nadbużański Festiwal Integracyjny oraz inne projekty i przedsięwzięcia.

 

Udana kadencja

Także wójt gminy Górzno Waldemar Sabak podkreśla, że uzyskanie nominacji do tytułu Wójta Roku nie jest tylko i wyłącznie jego zasługą. - To wielkie wyróżnienie dla całej społeczności gminnej, rady gminy, jej pracowników, a także sołtysów - wylicza. - W ten sposób doceniono efekty naszej działalności za poprzedni rok, co nas niezmiernie cieszy - podkreśla, przyznając, że miniony czas obfitował w wydarzenia i inwestycje. - Na pewno w ten sposób dostrzeżono nasze działania, w które obfitowała miniona kadencja. Udało nam się skończyć duże - jak na naszą gminę - zadania, czyli budowę i modernizację wielu dróg, budowę dwóch przedszkoli i żłobka, hali sportowej, boiska, nowej oczyszczalni. W tej chwili jesteśmy na etapie tworzenia otwartych stref aktywności. Jak widać, kadencja upłynęła bardzo pracowicie, a efekty tej pracy są widoczne i doceniane - zauważa, dodając, że środki udawało się pozyskać z różnych źródeł, zarówno krajowych, jak i unijnych.

 

Czas głosowania

Na efekty plebiscytu Wójt Roku 2018 trzeba poczekać. Kto zwycięży, zdecydują widzowie, wysyłając SMS-y. Jednak już sama nominacja i znalezienie się w finałowej dziesiątce najlepszych wójtów w kraju to duże osiągniecie. Obu panom gratulujemy i życzymy powodzenia.


MOIM ZDANIEM

Jerzy Troć - wójt gminy Kodeń

Ta nominacja to sukces całego urzędu gminy Kodeń. Udało nam się dobrać takich ludzi i tak pokierować pracami, by skutecznie pozyskać środki unijne. Jesteśmy jedną z biedniejszych gmin w Polsce i nie stać by nas było na realizację tych inwestycji ze środków własnych. Przy pisaniu wniosków skupialiśmy się więc na inwestycjach, na których realizację mieliśmy szanse pozyskać środki zewnętrzne. I udało się. Dzięki temu mamy teraz nowoczesne przedszkole i równie nowoczesną oraz świetnie wyposażoną szkołę. Udało się również odbudować pomnik odzyskania niepodległości, zamontować OZE, wyremontować drogi.

JAG

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Wystawa w bibliotece


W środę 20 marca odbył się wernisaż 16 edycji wystawy pokonkursowej twórczości plastycznej osób niepełnosprawnych „Siedlce, Podlasie i Anioły 2019”. W holu biblioteki Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach zgromadzili się goście i artyści, ich opiekunowie, nauczyciele, terapeuci, kierownicy placówek oraz rodzice. [fot. M. Król]

FOTOGALERIA

Pomoc dla Jemenu


17 marca w Centrum Duszpastersko-Charytatywnym w Siedlcach Francesco Martialis, dyrektor Caritas Dżibuti, spotkał się z wolontariuszami Caritas Diecezji Siedleckiej. Jako naoczny świadek wydarzeń w Jemenie opowiedział o kryzysie humanitarnym, z jakim mierzą się miliony mieszkańców tego kraju. Mówił również o sytuacji chrześcijańskich wolontariuszy w muzułmańskim kraju. [fot. M. Król]

PATRONAT "ECHO"


Konkurs Papieski
Czego nie wiemy o życiu i nauczaniu św. Jana Pawła II? Okazją do zweryfikowania wiedzy na temat spuścizny Papieża Polaka jest konkurs organizowany przez Instytut Tertio Millennio. Tegorocznej, jubileuszowej edycji przyświeca hasło „Dar na stulecie”.
więcej »
O Bożym miłosierdziu
„Miłość i Miłosierdzie” to niezwykła opowieść o polskiej zakonnicy, s. Faustynie - uznanej za świętą przez papieża Jana Pawła II, mistyczce i wizjonerce, która w swoim życiu stanęła przed wykonaniem bardzo ważnej misji.
więcej »
Mistrzostwa Polski w Halowej Piłce Nożnej Borowie 2019
13 i 14 kwietnia odbędą się finały XVIII Mistrzostw Polski Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych w Halowej Piłce Nożnej Borowie 2019.
więcej »
Dowartościować rolnictwo
5 kwietnia w Centralnej Bibliotece Rolniczej im. Michała Oczapowskiego w Warszawie odbędzie się konferencja pt. „Konstytucyjne uwarunkowania ustroju rolnego w Polsce - teoria i praktyka”.
więcej »
Wyjść naprzeciw wszystkim uczniom
29 marca odbędzie się konferencja informacyjna zorganizowana przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną we Włodawie we współpracy z wydziałem pedagogiki i psychologii UMCS. Jej temat to: „Edukacja włączająca - alternatywa i przestrzeń dla rozwoju”.
więcej »
Siedleckie Targi Pracy
W piątek 12 kwietnia, od 10.00 do 13.00, w hali sportowej „Samochodówki”, tj. Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Siedlcach, odbędą się XVI Siedleckie Targi Pracy.
więcej »
Wiosna na polu i w ogrodzie
W niedzielę 7 kwietnia przy ul. Kazimierzowskiej w Siedlcach odbędzie się XIII Wiosna na polu i w ogrodzie.
więcej »
Grand Prix Lubelszczyzny
31 marca w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Kąkolewnicy odbędzie się XX turniej z cyklu Grand Prix Lubelszczyzny - Otwarte Mistrzostwa Powiatu Radzyńskiego w Szachach.
więcej »
 

POLECAMY


Rekolekcje z filmem
NoveKino Siedlce zaprasza na kolejną odsłonę cyklu Filmowe Rekolekcje, która odbędzie się 2 kwietnia, o 19.00. Tego dnia można będzie obejrzeć najnowszą produkcję Michała Kondrata „Miłość i miłosierdzie”.
więcej »
Czy to już koniec naszej cywilizacji?
Takie i podobne im pytania w historii świata stawiane było po wielokroć. Najczęściej padały w momentach przełomowych, gdy wydawało się, iż „nieuchronne” jest tuż obok, że wszystko, co dotąd było znane, co konstytuowało ład społeczny, zniknie.
więcej »
Krzyż znakiem nadziei
Podążanie za Jezusem śladem Jego Drogi Krzyżowej warto pogłębić odpowiednimi rozważaniami.
więcej »
 

SONDA

 

Czas Wielkiego Postu jest okazją do...

nawrócenia, czyli przemiany swojego życia

głębszego zaufania Bogu i szukania Jego woli

powzięcia dobrych postanowień

udziału w nabożeństwach wielkopostnych, jak Gorzkie żale czy Droga Krzyżowa

żarliwszej modlitwy i częstszej lektury Pisma ŚwiętegoLITURGIA SŁOWA


Wtorek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR