20 lutego 2019 r. Imieniny obchodzą: Leon, Ludmiła, Eustachy

Pogoda: Siedlce

Numer 7
14-20 lutego 2019r.

menu

NEWS

W jaki sposób osoby niepełnosprawne mogą wnioskować o wsparcie z PFRON? Szczegóły w bieżącym numerze ECHA!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Remont w szpitalu św. Tadeusza

5 lutego 2019 r.

Stawiają na komfort i nowoczesność

Od trzech miesięcy trwa remont Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Łukowie.

To dopiero pierwszy etap, ale modernizacja właśnie wkracza w decydującą fazę. Zakończenie prac zaplanowano na przełom kwietnia i maja.

- To bardzo dobra informacja zarówno dla pacjentów, jak i personelu medycznego, który od wiosny będzie pracował w znacznie korzystniejszych warunkach - mówi Dariusz Orzeł, dyrektor ds. inwestycji i remontów w łukowskim SPZOZ. - Należy pamiętać, iż praca na SOR jest specyficzna i wymaga odpowiedniego poziomu infrastrukturalnego. Prace, które trwają, przebiegają sprawnie. Ich postępy stale monitorujemy. Liczymy, że skończą się w przewidzianym terminie. Do tego czasu SOR pracuje normalnie. Staramy się nie stwarzać niedogodności w funkcjonowaniu szpitala. Jedynie wejście na oddział ratunkowy znajduje się kilka metrów dalej, niż miało to miejsce przez rozpoczęciem remontu - dodaje.

Po zakończeniu modernizacji do dyspozycji chorych będą nowocześnie urządzone sale. Poprawią się także warunki pracy personelu medycznego. W ramach przebudowy zaplanowano m.in. przeprojektowanie pomieszczeń budynku oraz ich nowoczesne wykończenie oraz wymianę aparatury medycznej. Koszt pierwszego etapu remontu zamknie się kwotą ponad 1,1 mln zł. Robotami zajmuje się firma z Warszawy.

Nie jest to jednak jedyna inwestycja prowadzona przez łukowski SP ZOZ. W listopadzie bowiem oddano do użytku nowoczesny ośrodek zdrowia w Jedlance. Ponadto wciąż trwają remonty w placówkach w Trzebieszowie i Wandowie. Wszystkie prace związane są z polityka podnoszenia jakości usług świadczonych przez SP ZOZ w Łukowie. 

MD

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Uroczystości w Pratulinie


23 stycznia w pratulińskim sanktuarium odbyły się doroczne uroczystości z racji wspomnienia bł. Męczenników Podlaskich. Wydarzeniu towarzyszyło poświęcenie Domu Pielgrzyma. Uroczystościom przewodniczyli kard. Kazimierz Nycz oraz bp Kazimierz Gurda i bp Piotr Sawczuk. [fot. AWAW]

FOTOGALERIA

Dzień Życia Konsekrowanego


Każdy dzięki Duchowi Świętemu odkrywa swój własny sposób ofiarowania się Ojcu Niebieskiemu. Własny, ale otrzymany i przyjęty od Boga; własny, ale jednocześnie potwierdzony przez Kościół, w którym jest obecny i działa Boży Duch; własny, ale w odniesieniu do Jezusa Chrystusa, bowiem żadne ofiarowanie siebie poza Chrystusem nie może być przyjęte przez Ojca. Tylko Jego ofiara została przyjęta - podkreślił bp Kazimierz Gurda w homilii podczas Eucharystii sprawowanej w święto Ofiarowania Pańskiego. [fot. M. Król]

PATRONAT "ECHO"


Bal karnawałowy 2019
Caritas Diecezji Siedleckiej Środowiskowy Dom Samopomocy w Białej Podlaskiej organizuje już po raz 17 bal karnawałowy skierowany do osób z niepełnosprawnością.
więcej »
Warsztaty biblijne
Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w Warszawie zaprasza młodzież szkół ponadgimnazjalnych wraz z katechetami do udziału w pierwszej edycji warsztatów biblijnych pt. „Poznaj list św. Pawła do Rzymian”.
więcej »
Tropem Wilczym
3 marca, po raz piąty we Włodawie, odbędzie się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W programie są biegi na dystansie 5 km oraz na symbolizującym datę śmierci ostatniego z wyklętych odcinku 1963 m.
więcej »
 

POLECAMY


O oczekiwaniu i obecności
Jedyną właściwą odpowiedzią na tę dojmującą tęsknotę jest Bóg. Papież Benedykt XVI przypomina, że chrześcijanie oczekują powtórnego przyjścia Pana, jednocześnie już żyjąc tym, czego się spodziewają.
więcej »
O księżach z krwi i kości
Dlaczego jedni stawiają księży na świeczniku, a drudzy wdeptują ich w ziemię? Bo nie rozumieją, czym jest kapłaństwo i kim tak naprawdę jest kapłan.
więcej »
Unici przed kamerą
31 stycznia zakończyły się zimowe zdjęcia do filmu „Z ziemi podlaskiej”. Produkcja przybliża wstrząsające losy naszych unitów.
więcej »
 

SONDA

 

Wyrzucanie żywności uważam za...

grzech

marnotrawstwo

problem współczesnego świata

nieodpowiedzialność

nie uważam tego za coś złegoLITURGIA SŁOWA


Środa
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR