18 sierpnia 2019 r. Imieniny obchodzą: Helena, Ilona, Bogusław

Pogoda: Siedlce

Numer 33
15-21 sierpnia 2019r.

menu

NEWS

W bieżącym numerze m.in. akt poświęcenia się Niepokalanemu Sercu Maryi...

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Pieniądze na inwestycje

5 lutego 2019 r.

Na szpitale, zamek i drogi

Subregion siedlecki otrzyma w 2019 r. 99 mln zł z budżetu Mazowsza. Wśród największych inwestycji znalazła się przebudowa drogi na odcinku Skórzec-Ruda Wolińska.

Ponadto przebudowa drogi wojewódzkiej nr 698 wraz z remontem mostu na rzece Toczna w Łosicach (6,6 mln zł). Prowadzone będą także prace remontowe, m.in. drogi nr 696 w miejscowości Szaruty, nr 698 od miejscowości Wólka Nosowska do granicy województwa, nr 696 w Węgrowie i Szarutach oraz nr 811 w miejscowości Horoszki Małe.

Inwestycje nie ominą Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach. W 2019 r. placówka otrzyma ponad 24 mln zł na modernizację oddziałów szpitalnych oraz terenu przyszpitalnego. Doposażone zostaną: Siedlecki Ośrodek Onkologii, przychodnia onkologiczna, zakład radioterapii, zakład medycyny nuklearnej, oddział urologii i onkologii urologicznej oraz oddział chirurgii ogólnej i naczyniowej. Zmieni się również otoczenie placówki, bo przebudowane zostaną parkingi, chodniki, powstaną m.in.: plac zabaw, ścieżka sensoryczna i siłownia zewnętrzna. Z kolei Szpital Mazowiecki w Garwolinie otrzyma 1,5 mln zł wsparcia na przebudowę instalacji wodociągowej oraz elektrycznej.

W budżecie województwa znalazło się również 6,6 mln zł na budowę bazy śmigłowcowej służby ratownictwa medycznego lotniczego pogotowia ratunkowego w Sokołowie Podlaskim, a także 500 tys. zł. na budowę parku kulturowo-historycznego przy Zamku Książąt Mazowieckich w Liwie. 177 tys. zł przeznaczone zostanie na inwestycje w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Siedlcach. Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie otrzyma natomiast 180 tys. zł na wymianę dźwigu osobowego w budynku filii WUP w Siedlcach. Na wsparcie w wysokości 24,5 mln zł mogą też liczyć działające na terenie województwa organizacje pozarządowe.

JAG

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Chwała bohaterom!


Dźwięk syren punktualnie o 17.00, tj. w godzinie „W”, śpiew hymnu narodowego, apele pamięci, honorowe warty, składanie kwiatów i palenie zniczy złożyły się na obchody tegorocznej, 75 rocznicy wybuchu powstania warszawskiego. Pamięć o powstańcach poległych w walkach o wolność naszej ojczyzny uczczono także w wielu miastach i miasteczkach naszego regionu. Cześć i chwała bohaterom!

FOTOGALERIA

Pątnicy na szlaku


W piątkowy poranek 2 sierpnia do pątników zdążających do Matki Bożej dołączyła kolumna siedlecka. Hasłem tegorocznej 39 Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę są słowa: „W mocy Ducha Świętego”. [fot. M. Król]

PATRONAT "ECHO"


XXVII Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka
16 sierpnia pielgrzymi z całej Polski wyruszą z białostockiej katedry do Ostrej Bramy w Wilnie.
więcej »
Pielgrzymka i jarmark
18 sierpnia na kodeńskich błoniach będzie miała miejsce kolejna edycja Jarmarku Sapieżyńskiego. Wydarzenie - nawiązujące do historii Jana Sapiehy, który w 1511 r. od króla Polski Zygmunta Starego uzyskał przywilej jarmarków - będzie przebiegało po hasłem ,,Od Sapiehów do 100-lecia niepodległości”.
więcej »
VI Dożynkowy Festyn Parafialny
W niedzielę 25 sierpnia parafia pw. św. Bartłomieja Apostoła w Grębkowie organizuje VI Dożynkowy Festyn Parafialny.
więcej »
Sprawni poprzez sport
12 września w Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy odbędzie się festyn integracyjny „Sprawni poprzez sport 2019”. Początek o 10.00.
więcej »
Powiatowe święto plonów
Miejscem tegorocznych dożynek powiatu siedleckiego jest Krzesk-Majątek w gminie Zbuczyn. Święto plonów zaplanowano na niedzielę 25 sierpnia. Gwiazdą wieczoru będzie Zenek Martyniuk.
więcej »
Dni Ryk i dożynki
Dobra muzyka, zabawy dla dzieci i atrakcje dla dorosłych zdominują ostatni weekend wakacji. Urząd Miejski i Miejsko-Gminne Centrum Kultury zapraszają na Dni Ryk i dożynki powiatowo-gminne.
więcej »
 

POLECAMY


Zmieniaj siebie i świat
Czy zdarzyło Ci się kiedykolwiek w czasie modlitwy wątpić, że Bóg Cię słyszy? Czasami masz wrażenie, że twoje słowa dochodzą do sufitu i rozpływają się w powietrzu? Zadajesz sobie pytania o realny wpływ i znaczenie twoich modlitw?
więcej »
Czarna kawaleria gen. Maczka
Na początku lipca 1944 r. Polacy w składzie II Korpusu Kanadyjskiego wylądowali w Normandii. Miesiąc później rozpoczęła się bitwa pod Falaise.
więcej »
Życie niezwykłej kobiety
Edyta Stein to jedna z najwybitniejszych kobiet XX w. Była filozofem i pielęgniarką, nauczycielką i prelegentką, zakonnicą i mistyczką.
więcej »
 

SONDA

 

Czy warto być honorowym krwiodawcą?

zawsze warto ratować ludzkie życie

warto tym bardziej, że krwi nie da się zastąpić innym płynem

nie, ponieważ nikt tego daru nie docenia

państwo nie dba o rozwój krwiodawstwaLITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR