24 kwietnia 2019 r. Imieniny obchodzą: Aleks, Grzegorz, Aleksander

Pogoda: Siedlce

Numer 16
18-24 kwietnia 2019r.

menu

NEWS

Zmartwychwstały Pan niech obdarza miłością i pokojem, aby zmartwienia i smutki dnia codziennego nie przesłoniły celu naszej wędrówki wiary. Bądźmy prawdziwymi apostołami Dobrej Nowiny płynącej z pustego grobu. Spokojnych i radosnych Świąt Wielkanocnych spędzonych w gronie rodziny i najbliższych.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Region

 
 

Finansowe plany

30 stycznia 2019 r.

Na remonty i drogi

28 stycznia miejscy radni przyjęli projekt budżetu na bieżący rok. Na inwestycje przeznaczono w nim 104 mln zł. Prezydent Michał Litwiniuk zaznacza, że budżet wychodzi naprzeciw oczekiwaniom bialczan i zapewni dalszy rozwój miasta.

Został skonstruowany jeszcze przez poprzednią ekipę rządzącą. Obecna dokonała w nim tylko pewnych korekt. - Najistotniejszą zmianą jest redukcja planowanego kredytu. Początkowo zamierzano uzyskać w ten sposób 27 mln zł, my zmniejszyliśmy kwotę do 13 mln zł. Zgłosiłem też autopoprawkę dotyczącą wprowadzenia nakładów inwestycyjnych na budowę dróg w technologii uproszczonej, na nakładki bitumiczne, na remontowanie dróg i chodników. Na ten cel przeznaczymy w tym roku 1 mln zł - zaznacza włodarz. Do najważniejszych inwestycji realizowanych w bieżącym roku prezydent zaliczył m.in. budowę małych instalacji OZE, dojazdu do tunelu na przy ul. Lubelskiej i Witoroskiej oraz budowę ul. Koncertowej, która ma skomunikować osiedle Kołychawa z resztą miasta. Nie bez znaczenia jest także rewitalizacja zespołu pałacowo-parkowego, zakup kolejnych autobusów komunikacji miejskiej oraz rozbudowa i modernizacja Bialskiego Centrum Kultury.

Pod znakiem zapytania stoi dalsza budowa stadionu miejskiego. Władze - poprzez zgłoszoną autopoprawkę - przeznaczają na ten cel mniej środków, niż planowano. Prezydent nie chce udzielać jednoznacznych odpowiedzi.

- W budżecie mamy ponad 10 mln zł dotacji od ministra sportu. Zapytaliśmy w resorcie, czy kwota ta pozostanie, jeśli zmienimy zakres zadania. Czekamy na odpowiedź. Pozostałe środki są zabezpieczone na dokończenie rozliczeń z podwykonawcami za wykonane prace. Ciągle trwa inwentaryzacja działań po rozpoczętej budowie - mówi M. Litwiniuk. Nie wspomina jednak o poszukiwaniu kolejnego inwestora, który zająłby się rozbudową obiektu.

Dyskusja nad budżetem trwała dosyć długo. Radni zgłaszali poprawki. Należący do klubu Zjednoczonej Prawicy postulowali o parking przy ul. Zdanowskiego (przy akademii piłkarskiej Top 54) i bezpłatną komunikację miejską dla uczniów, ale ich propozycje nie znalazły uznania wśród pozostałych.

 

Są wątpliwości

- Jesteśmy zadowoleni z przyjęcia tego budżetu. W 98% został on konstruowany przez poprzednią ekipę rządzącą. Jego autorem był dzisiejszy wicemarszałek województwa lubelskiego Dariusz Stefaniuk. Część radnych z naszego klubu wstrzymała się przed zagłosowaniem. W obecnym projekcie budżetowym było bowiem sporo niewiadomych. Myśleliśmy, że na sesji zostaną one wytłumaczone i rozwiane, ale tak się nie stało. Cieszymy się z pozycji związanych z organizacją ruchu (dotyczących budowy tunelu na ul. Lubelskiej), martwi nas jednak, że w tym roku nie będzie kolejnego etapu rozbudowy ul. Warszawskiej - mówi Adam Chodziński, przewodniczący klubu Zjednoczonej Prawicy.

Za przyjęciem uchwały budżetowej opowiedziało się 17 radnych, czterech wstrzymało się od głosu, jedna osoba głosowała przeciw.

AWAW

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Diecezjalny Konkurs Biblijny


6 kwietnia w Katolickiej Szkole Podstawowej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach odbył się finał III Diecezjalnego Konkursu Biblijnego. Tegorocznej edycji towarzyszyło hasło „Spotkania z Jezusem w Ewangelii wg św. Łukasza”. O miejsca na podium i tytuł laureata rywalizowała 20 finalistów - uczniów klas siódmych szkół podstawowych. W etapie szkolnym udział wzięło 2306 uczniów z 230 szkół. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 74 uczniów, etap ten odbył się w pięciu rejonach diecezji. Pierwsze trzy miejsca zajęli: Kacper Kowalczyk z parafii pw. Dziesięciu Tysięcy Rycerzy Męczenników w Trzebieszowie, Jan Garwoliński z parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Garwolinie i Kacper Rosa z parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Siedlcach. [fot. Monika Król]

FOTOGALERIA

Targi ogrodnicze


7 kwietnia teren oddziału Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego przy ul. Kazimierzowskiej w Siedlcach był miejscem XIII Wiosny na Polu i w Ogrodzie. Jak co roku - obok firm z branży rolniczej i ogrodniczej oraz szkółek roślin - swoje wyroby prezentowali właściciele pasiek, gospodarstw agroturystycznych, rękodzielnicy, producenci żywności i przedstawiciele wyższych uczelni. Zwiedzający mogli zaopatrzyć się w drzewka owocowe i krzewy ozdobne, jak też sprzęt ogrodniczy. O uatrakcyjnienie spotkania dbały zespoły ludowe. Chętni mieli także okazję uczestnictwa w licznych konkursach. [fot. Monika Król]

PATRONAT "ECHO"


Konkurs Papieski
Czego nie wiemy o życiu i nauczaniu św. Jana Pawła II? Okazją do zweryfikowania wiedzy na temat spuścizny Papieża Polaka jest konkurs organizowany przez Instytut Tertio Millennio. Tegorocznej, jubileuszowej edycji przyświeca hasło „Dar na stulecie”.
więcej »
O Bożym miłosierdziu
„Miłość i Miłosierdzie” to niezwykła opowieść o polskiej zakonnicy, s. Faustynie - uznanej za świętą przez papieża Jana Pawła II, mistyczce i wizjonerce, która w swoim życiu stanęła przed wykonaniem bardzo ważnej misji.
więcej »
Diecezjalny Dzień Rodziny
12 maja w sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie będzie miał miejsce Diecezjalny Dzień Rodziny. Już dzisiaj zapraszamy do udziału!
więcej »
Pielgrzymka do Loretto
​W sobotę 18 maja w sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej spotkają się czytelnicy miesięcznika „Różaniec” i członkowie Rodziny Loretańskiej. Pielgrzymka do Loretto to stały punkt rocznej formacji czcicieli Matki Bożej oraz duchowych dzieci bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego.
więcej »
Inauguracja organów
W sobotę 27 kwietnia, o 19.00, w katedrze siedleckiej odbędzie się koncert Dextera Domini - inauguracja organów Dominika Biernackiego.
więcej »
III Festiwal Pieśni Maryjnej
W niedzielę 5 maja, o 13.00, w kościele św. Małgorzaty w Ulanie odbędzie się już po raz trzeci Festiwal Pieśni Maryjnej. Prezentację chórów poprzedzi Msza św. o 12.00.
więcej »
Siedlecki Marsz Charytatywny Nordic Walking
28 kwietnia odbędzie się V Siedlecki Marsz Charytatywny Nordic Walking. „Start” i „meta” wyznaczone są w Cichej Stanicy nad zalewem. - Spędźmy tę niedzielę rekreacyjnie i rodzinnie! - zachęca Łukasz Witczuk. Pomysłodawca przedsięwzięcia wskazuje też cel imprezy: wsparcie Fundacji Siedleckie Hospicjum Domowe dla Dzieci.
więcej »
Kozirynek 2019
Radzyński Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w I Radzyńskim Jarmarku Sztuki i Rękodzieła „Kozirynek 2019”. Impreza odbędzie się w niedzielę 5 maja na ul. Ostrowieckiej w Radzyniu Podlaskim, która tego dnia zamieni się w deptak.
więcej »
 

POLECAMY


W Jego ranach
Nabożeństwo Drogi krzyżowej to czas łaski. Jeśli podczas tych wyjątkowych rozważań otworzymy się na działanie Boga w nas, doświadczymy Jego wyzwalającej mocy.
więcej »
W drodze do świętości
W „Modlitewniku” obok pozycji obowiązkowych znajdziemy piękne, pełne teologicznej i duchowej głębi, niezwykle wciągające modlitwy, rozważania i wprowadzenia bł. ks. Jakuba Alberionego.
więcej »
 

SONDA

 

Który moment liturgii Triduum Paschalnego porusza cię najbardziej?

przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy

adoracja Krzyża

odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych w Wiglię Paschalną

procesja rezurekcyjna

nawiedzenie pustego GrobuLITURGIA SŁOWA


Środa
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR