25 czerwca 2019 r. Imieniny obchodzą: Dorota, Łucja, Wilhelm

Pogoda: Siedlce

Numer 25
20-26 czerwca 2019r.

menu

NEWS

Bp Piotr Sawczuk nowym biskupem drohiczyńskim

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Dla umocnienia wiary

10 stycznia 2019 r.

Duchowa odnowa u Matki Bożej

Ojcowie oblaci zapraszają na rekolekcje w sanktuarium. W lutym przygotowują trzy serie kilkudniowych spotkań.

Pierwsze zaproszenie dotyczy rekolekcji biblijnych metodą lectio divina. Odbędą się one w dniach 11-15 lutego pod hasłem „Najważniejsza jest miłość”.
- Te słowa zaczerpnęliśmy z Pierwszego Listu św. Pawła do Koryntian. Będziemy przyglądać się postaciom biblijnym i skupiać na wybranych tekstach z Pisma Świętego, które mówią o miłości. Ona jest pierwszym owocem Ducha Świętego. Każdego dnia planujemy wygłosić po dwie konferencje wprowadzające do medytacji. Codziennie będziemy zapraszać do odprawienia dwóch medytacji, jednej przed Najświętszym Sakramentem a drugiej w dowolnie wybranym miejscu. Rekolektanci będą mieli do dyspozycji bazylikę, kaplicę klasztorną i oratorium. Nad słowem Bożym będzie można medytować także w czasie spacerów po kalwarii i po kodeńskich ogrodach. Uczestnicy są zobowiązani do zachowania milczenia. Te kilka dni pragniemy przeżyć w ciszy, nie będziemy rozmawiać z innymi. Przez zachowanie milczenia chcemy nauczyć się słuchać Boga i do Niego mówić - tłumaczy o. Sebastian Wiśniewski, przełożony kodeńskiego klasztoru, który poprowadzi owe rekolekcje. Drugim prowadzącym będzie o. Jan Klubek.


O. S. Wiśniewski podkreśla, że rekolekcje lectio divina są skierowane do szerokiego grona. Do uczestnictwa zachęca zarówno świeckich, zaangażowanych w ruchy i wspólnoty, jak i tych, którzy szukają swego miejsca w Kościele lub pragną pogłębić własną wiarę. Mile widziani są także kapłani i osoby konsekrowane. Rekolekcje zaczynają się w poniedziałek 11 lutego, o 17.00.


- Słowo Boże jest tak bogate, że każdy odnajdzie w nim siebie, każdy może skonfrontować z nim swoje życie i doświadczenia. W trakcie rekolekcji będzie możliwość spowiedzi i rozmowy z ojcami. Będzie można skorzystać z kierownictwa duchowego. Już mamy pierwszych chętnych. Widać, że na takie rekolekcje jest spore zapotrzebowanie - podsumowuje o. Sebastian.Chętni mogą zapisywać się telefonicznie (83-375-41-19; 83-375-41-20) lub elektronicznie (email: pielgrzymi@koden.com.pl).

Więcej w papierowym wydaniu "Echa".

AWAW

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Siedlce dla Jezusa


W radosnej atmosferze uwielbienia blasku chwały Boga przebiegały koncerty i spotkania uwielbieniowy organizowane w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, 20 czerwca, w wielu miejscowościach naszego regionu. [fot. MK]

FOTOGALERIA

Moda na pomaganie


Co i dla kogo mogę zrobić - na te pytania można było znaleźć odpowiedź podczas III Dnia Siedleckich Organizacji Pozarządowych. Pogoda dopisała, stąd też zainteresowanie piknikiem NGO, który odbył się 6 czerwca na siedleckim placu Sikorskiego, było spore. Choć idea spotkania co roku jest taka sama, czyli prezentacja oferty oraz wymiana doświadczeń między organizacjami pozarządowymi z regionu, zmienia się zarówno grono uczestników, jak i wystawiające się grupy. A warto pamiętać o tym, że w tego typu formacjach, których głównym celem jest wsparcie codziennego życia mieszkańców regionu, działają tysiące osób, poświęcając swój czas. [fot. JAG]

PATRONAT "ECHO"


XXVII Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka
16 sierpnia pielgrzymi z całej Polski wyruszą z białostockiej katedry do Ostrej Bramy w Wilnie. Podczas dziewięciodniowego zmagania się z trudem i wysiłkiem pątnicy doświadczą także niezwykłej gościnności.
więcej »
Kultura bez Granic
29 czerwca na terenie rekreacyjnym przy kąpielisku w Kobylanach w gminie Terespol odbędzie się festiwal Kultura bez Granic. To już 16 edycja imprezy, której celem jest prezentacja folkloru polsko-białoruskiego pogranicza.
więcej »
Spływy kajakowe
Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka zaprasza 20 czerwca, od 11.00, na spływ kajakowy Zielawą na trasie Wisznice - Studzianka na dystansie 20 km.
więcej »
 

POLECAMY


Droga na ołtarze
Św. Antoni z Padwy to niewątpliwie jeden z najbardziej znanych świętych na świecie. Już sam fakt, że we Włoszech mówi się o nim Il Santo, czyli po prostu Święty, świadczy o jego potędze.
więcej »
 

SONDA

 

Czerwiec to dla mnie....

miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa

czas wyczekiwania wakacji

najpiękniejszy miesiąc w roku

okazja do refleksji nad szybko mijającym czasem

miesiąc jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Wtorek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR