22 marca 2019 r. Imieniny obchodzą: Bogusław, Katarzyna, Oktawian

Pogoda: Siedlce

Numer 12
21-27 marca 2019r.

menu

NEWS

Mamy dla Państwa osiem zaproszeń na seanse 2D do kina Helios w Siedlcach. By wziąć udział w konkursie, należy wysłać SMS o treści: ECHO2.odpowiedź na numer 7168 (1,23 zł z VAT) od czwartku, 21 marca, od godz. 10.00, do środy, 27 marca, do godz. 22.00. Wygra osiem osób, które najciekawiej odpowiedzą na pytanie: „Na jakie filmy lubisz chodzić do kina i dlaczego?”.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Włodawa

4 stycznia 2019 r.

Z nowym budżetem

W ostatnim dniu starego roku radni pochylili się nad finansami. Była też dyskusja na temat powołania komisji rewizyjnej, która i tym razem nie została wyłoniona.

31 grudnia w sali konferencyjnej starostwa powiatowego zebrało się 15 radnych. Znaczną większością głosów podjęto uchwały w sprawie budżetu na 2019 r. oraz wieloletniej prognozy finansowej na lata 2019-2022.

Budżet powiatu włodawskiego na bieżący rok określa dochód w wysokości 75,2 mln zł. Po stronie wydatków zapisano 74,8 mln zł.

Nadwyżkę budżetową, która wyniesie 420 tys. zł, samorząd zamierza w całości przeznaczyć na spłatę kredytów.

Niepokojący zapis znalazł się w opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej. Dotyczy on wieloletniej prognozy finansowej, a konkretnie zobowiązań na lata 2020-21. Odczytując dokument RIO, skarbnik starostwa Zofia Derkacz wskazała, że wskaźnik planowanej łącznej spłaty zobowiązań jest nieznacznie niższy od dopuszczalnego. Wyniesie 0,08 punktu procentowego w 2020 r i 0,44 w 2021 r. Tymczasem nawet niewielkie odchylenia mogą uniemożliwić uchwalenie w przyszłości budżetu.

Kwestia ta wywołała dyskusję wśród radnych opozycji. - W najbliższym czasie zarząd powiatu będzie przystępował do realizacji nowych projektów. Czy uwaga RIO nie spowoduje zagrożeń w 2020 r.? - pytał Wiesław Holaczuk. Z. Derkacz wyjaśniła, że wątpliwości dotyczą wskaźników zadłużenia. - Planując budżet i prognozę finansową, w założeniach przyjmuje się wszystkie wydatki - mówiła skarbnik. - Zaciągnięte kredyty znajdują się w planie wydatków - zarówno w 2019, 2020, jak i latach następnych. Są to spłaty rat kapitałowych, które są uwzględnione. Nie ma sytuacji, by powiat nie zaplanował kwoty zaciągniętych kredytów. Kwota obciążająca budżet to 420 tys. zł i zostanie przeznaczona na spłatę pożyczek - wyjaśniła Z. Drekacz.

Na kolejne pytanie radnego Holaczuka, dotyczące wsparcia szpitala, Z. Derkacz odpowiedziała, że Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Włodawie złożył wniosek o dofinansowanie. Skarbnik dodała, iż w rezerwie inwestycyjnej znajdują się zaplanowane wydatki na ponad 2 mln zł, z czego na dofinansowanie zadań bieżących i inwestycyjnych SPZOZ przeznaczy ponad 930 tys. zł.

- Planujemy inwestycje drogowe, scaleniowe, rewitalizacyjne, zakładając, iż środki na realizację tych przedsięwzięć znajdują się w budżecie - podsumowała Derkacz.

Więcej w papierowym wydaniu "Echa".

JS

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Wystawa w bibliotece


W środę 20 marca odbył się wernisaż 16 edycji wystawy pokonkursowej twórczości plastycznej osób niepełnosprawnych „Siedlce, Podlasie i Anioły 2019”. W holu biblioteki Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach zgromadzili się goście i artyści, ich opiekunowie, nauczyciele, terapeuci, kierownicy placówek oraz rodzice. [fot. M. Król]

FOTOGALERIA

Pomoc dla Jemenu


17 marca w Centrum Duszpastersko-Charytatywnym w Siedlcach Francesco Martialis, dyrektor Caritas Dżibuti, spotkał się z wolontariuszami Caritas Diecezji Siedleckiej. Jako naoczny świadek wydarzeń w Jemenie opowiedział o kryzysie humanitarnym, z jakim mierzą się miliony mieszkańców tego kraju. Mówił również o sytuacji chrześcijańskich wolontariuszy w muzułmańskim kraju. [fot. M. Król]

PATRONAT "ECHO"


Konkurs Papieski
Czego nie wiemy o życiu i nauczaniu św. Jana Pawła II? Okazją do zweryfikowania wiedzy na temat spuścizny Papieża Polaka jest konkurs organizowany przez Instytut Tertio Millennio. Tegorocznej, jubileuszowej edycji przyświeca hasło „Dar na stulecie”.
więcej »
O Bożym miłosierdziu
„Miłość i Miłosierdzie” to niezwykła opowieść o polskiej zakonnicy, s. Faustynie - uznanej za świętą przez papieża Jana Pawła II, mistyczce i wizjonerce, która w swoim życiu stanęła przed wykonaniem bardzo ważnej misji.
więcej »
Mistrzostwa Polski w Halowej Piłce Nożnej Borowie 2019
13 i 14 kwietnia odbędą się finały XVIII Mistrzostw Polski Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych w Halowej Piłce Nożnej Borowie 2019.
więcej »
Dowartościować rolnictwo
5 kwietnia w Centralnej Bibliotece Rolniczej im. Michała Oczapowskiego w Warszawie odbędzie się konferencja pt. „Konstytucyjne uwarunkowania ustroju rolnego w Polsce - teoria i praktyka”.
więcej »
Wyjść naprzeciw wszystkim uczniom
29 marca odbędzie się konferencja informacyjna zorganizowana przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną we Włodawie we współpracy z wydziałem pedagogiki i psychologii UMCS. Jej temat to: „Edukacja włączająca - alternatywa i przestrzeń dla rozwoju”.
więcej »
Siedleckie Targi Pracy
W piątek 12 kwietnia, od 10.00 do 13.00, w hali sportowej „Samochodówki”, tj. Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Siedlcach, odbędą się XVI Siedleckie Targi Pracy.
więcej »
Wiosna na polu i w ogrodzie
W niedzielę 7 kwietnia przy ul. Kazimierzowskiej w Siedlcach odbędzie się XIII Wiosna na polu i w ogrodzie.
więcej »
 

POLECAMY


Rekolekcje z filmem
NoveKino Siedlce zaprasza na kolejną odsłonę cyklu Filmowe Rekolekcje, która odbędzie się 2 kwietnia, o 19.00. Tego dnia można będzie obejrzeć najnowszą produkcję Michała Kondrata „Miłość i miłosierdzie”.
więcej »
Czy to już koniec naszej cywilizacji?
Takie i podobne im pytania w historii świata stawiane było po wielokroć. Najczęściej padały w momentach przełomowych, gdy wydawało się, iż „nieuchronne” jest tuż obok, że wszystko, co dotąd było znane, co konstytuowało ład społeczny, zniknie.
więcej »
Krzyż znakiem nadziei
Podążanie za Jezusem śladem Jego Drogi Krzyżowej warto pogłębić odpowiednimi rozważaniami.
więcej »
 

SONDA

 

Czas Wielkiego Postu jest okazją do...

nawrócenia, czyli przemiany swojego życia

głębszego zaufania Bogu i szukania Jego woli

powzięcia dobrych postanowień

udziału w nabożeństwach wielkopostnych, jak Gorzkie żale czy Droga Krzyżowa

żarliwszej modlitwy i częstszej lektury Pisma ŚwiętegoLITURGIA SŁOWA


Piątek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR