25 czerwca 2019 r. Imieniny obchodzą: Dorota, Łucja, Wilhelm

Pogoda: Siedlce

Numer 25
20-26 czerwca 2019r.

menu

NEWS

Bp Piotr Sawczuk nowym biskupem drohiczyńskim

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Włodawa

4 stycznia 2019 r.

Z nowym budżetem

W ostatnim dniu starego roku radni pochylili się nad finansami. Była też dyskusja na temat powołania komisji rewizyjnej, która i tym razem nie została wyłoniona.

31 grudnia w sali konferencyjnej starostwa powiatowego zebrało się 15 radnych. Znaczną większością głosów podjęto uchwały w sprawie budżetu na 2019 r. oraz wieloletniej prognozy finansowej na lata 2019-2022.

Budżet powiatu włodawskiego na bieżący rok określa dochód w wysokości 75,2 mln zł. Po stronie wydatków zapisano 74,8 mln zł.

Nadwyżkę budżetową, która wyniesie 420 tys. zł, samorząd zamierza w całości przeznaczyć na spłatę kredytów.

Niepokojący zapis znalazł się w opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej. Dotyczy on wieloletniej prognozy finansowej, a konkretnie zobowiązań na lata 2020-21. Odczytując dokument RIO, skarbnik starostwa Zofia Derkacz wskazała, że wskaźnik planowanej łącznej spłaty zobowiązań jest nieznacznie niższy od dopuszczalnego. Wyniesie 0,08 punktu procentowego w 2020 r i 0,44 w 2021 r. Tymczasem nawet niewielkie odchylenia mogą uniemożliwić uchwalenie w przyszłości budżetu.

Kwestia ta wywołała dyskusję wśród radnych opozycji. - W najbliższym czasie zarząd powiatu będzie przystępował do realizacji nowych projektów. Czy uwaga RIO nie spowoduje zagrożeń w 2020 r.? - pytał Wiesław Holaczuk. Z. Derkacz wyjaśniła, że wątpliwości dotyczą wskaźników zadłużenia. - Planując budżet i prognozę finansową, w założeniach przyjmuje się wszystkie wydatki - mówiła skarbnik. - Zaciągnięte kredyty znajdują się w planie wydatków - zarówno w 2019, 2020, jak i latach następnych. Są to spłaty rat kapitałowych, które są uwzględnione. Nie ma sytuacji, by powiat nie zaplanował kwoty zaciągniętych kredytów. Kwota obciążająca budżet to 420 tys. zł i zostanie przeznaczona na spłatę pożyczek - wyjaśniła Z. Drekacz.

Na kolejne pytanie radnego Holaczuka, dotyczące wsparcia szpitala, Z. Derkacz odpowiedziała, że Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Włodawie złożył wniosek o dofinansowanie. Skarbnik dodała, iż w rezerwie inwestycyjnej znajdują się zaplanowane wydatki na ponad 2 mln zł, z czego na dofinansowanie zadań bieżących i inwestycyjnych SPZOZ przeznaczy ponad 930 tys. zł.

- Planujemy inwestycje drogowe, scaleniowe, rewitalizacyjne, zakładając, iż środki na realizację tych przedsięwzięć znajdują się w budżecie - podsumowała Derkacz.

Więcej w papierowym wydaniu "Echa".

JS

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Siedlce dla Jezusa


W radosnej atmosferze uwielbienia blasku chwały Boga przebiegały koncerty i spotkania uwielbieniowy organizowane w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, 20 czerwca, w wielu miejscowościach naszego regionu. [fot. MK]

FOTOGALERIA

Moda na pomaganie


Co i dla kogo mogę zrobić - na te pytania można było znaleźć odpowiedź podczas III Dnia Siedleckich Organizacji Pozarządowych. Pogoda dopisała, stąd też zainteresowanie piknikiem NGO, który odbył się 6 czerwca na siedleckim placu Sikorskiego, było spore. Choć idea spotkania co roku jest taka sama, czyli prezentacja oferty oraz wymiana doświadczeń między organizacjami pozarządowymi z regionu, zmienia się zarówno grono uczestników, jak i wystawiające się grupy. A warto pamiętać o tym, że w tego typu formacjach, których głównym celem jest wsparcie codziennego życia mieszkańców regionu, działają tysiące osób, poświęcając swój czas. [fot. JAG]

PATRONAT "ECHO"


XXVII Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka
16 sierpnia pielgrzymi z całej Polski wyruszą z białostockiej katedry do Ostrej Bramy w Wilnie. Podczas dziewięciodniowego zmagania się z trudem i wysiłkiem pątnicy doświadczą także niezwykłej gościnności.
więcej »
Kultura bez Granic
29 czerwca na terenie rekreacyjnym przy kąpielisku w Kobylanach w gminie Terespol odbędzie się festiwal Kultura bez Granic. To już 16 edycja imprezy, której celem jest prezentacja folkloru polsko-białoruskiego pogranicza.
więcej »
Spływy kajakowe
Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka zaprasza 20 czerwca, od 11.00, na spływ kajakowy Zielawą na trasie Wisznice - Studzianka na dystansie 20 km.
więcej »
 

POLECAMY


Droga na ołtarze
Św. Antoni z Padwy to niewątpliwie jeden z najbardziej znanych świętych na świecie. Już sam fakt, że we Włoszech mówi się o nim Il Santo, czyli po prostu Święty, świadczy o jego potędze.
więcej »
 

SONDA

 

Czerwiec to dla mnie....

miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa

czas wyczekiwania wakacji

najpiękniejszy miesiąc w roku

okazja do refleksji nad szybko mijającym czasem

miesiąc jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Wtorek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR