19 lipca 2019 r. Imieniny obchodzą: Alfred, Wincenty, Włodzisław

Pogoda: Siedlce

Numer 29
18-24 lipca 2019r.

menu

NEWS

20 lipca, o 11.00, odbędzie się ingres bp. Piotra Sawczuka do drohiczyńskiej katedry.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Konsultacje w sprawie budowy drogi

2 stycznia 2019 r.

Nadzieje i obawy

W sali konferencyjnej łukowskiego urzędu miasta oraz w szkole w Gołaszynie odbyły się spotkania konsultacyjne dotyczące rozbudowy drogi krajowej 63.

Organizatorem był inwestor, a więc lubelski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Uczestnicy zapoznali się z projektem, mieli również okazję do zgłaszania uwag oraz wniosków.

W trakcie spotkania w Łukowie pytano m.in. o to, w jaki sposób projektant rozwiąże sprawę braku przejścia dla pieszych przy szkole w Gołaszynie. Poruszono również problem zjazdów na działki położone wzdłuż drogi. Pojawiły się też opinie, że budowa kanalizacji deszczowej i zasypanie znajdujących się na poboczu rowów spowoduje zalewanie posesji. - Takie spotkania są po to, by projektant przedstawił proponowane rozwiązania. Mieszkańcy natomiast mają prawo ustosunkować się do nich w formie uwag. Jeżeli pojawi się taka możliwość, będziemy starali się wprowadzać poprawki - zadeklarował rzecznik prasowy lubelskiego oddziału GDDKiA Krzysztof Nalewajko.

Przypomnijmy, że mieszkańcy mogą zgłaszać swoje wnioski do końca grudnia 2018 r. Ostateczna wersja projektu ma być natomiast gotowa w kwietniu 2019 r.

Mimo że inwestycja znajduje się dopiero na etapie projektowania, już słychać pierwsze głosy niezadowolenia. - Na pewno nie wyrażę zgody na przekazanie gruntów. Dlaczego akurat ja mam być poszkodowany? Niech projektant rozwiąże to w inny sposób - mówi jeden z mieszkańców Gołaszyna.

Więcej w papierowym wydaniu "EK".

 

Marcin Gomółka

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Z wiśniowym smakiem


Z wiśniowym smakiem - pod tym hasłem 14 lipca odbył się w Wiśniewie XII Festiwal Kuchni Regionalnej. Świętowanie rozpoczęło się w południe uroczystą Mszą św. w miejscowym kościele. [fot. JM]

FOTOGALERIA

Diecezjalny Dzień Chorego


2 lipca w kodeńskim sanktuarium świętowano odpust ku czci Matki Bożej Kodeńskiej. Tradycyjnie został on połączony z Diecezjalnym Dniem Chorego. Centralnym punktem obchodów była suma odpustowa, której przewodniczył bp Kazimierz Gurda. [fot. AWAW]

PATRONAT "ECHO"


XXVII Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka
16 sierpnia pielgrzymi z całej Polski wyruszą z białostockiej katedry do Ostrej Bramy w Wilnie.
więcej »
Słoneczne lato
28 lipca na rynku w centrum miasta Mordy odbędzie się jubileuszowa, 20 edycja festynu „Słoneczne lato”.
więcej »
Dla każdego
Atrakcje dla starszych i młodszych oraz moc zabawy - tak zapowiadają się tegoroczne Dni Łosic. Impreza odbędzie się w dniach 19-21 lipca.
więcej »
Hańsk pszczelarstwem stoi
Wójt gminy Hańsk, Gminny Ośrodek Kultury w Hańsku, Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Hańskiej, Stowarzyszenie Pszczelarzy Lubelskich w Lublinie, Nadbużański Związek Pszczelarzy w Chełmie zapraszają na XV Festyn „Dzień Pszczelarza” poświęcony pamięci ks. Jana Dolinowskiego Odbędzie się on w niedzielę 21 lipca.
więcej »
Jubileuszowe świętowanie
27 lipca odbędą się jubileuszowe, 50 Dni Sławatycz.
więcej »
 

POLECAMY


By pamięć trwała
Trudno o przykład większego męstwa i poświęcenia niż obrona Lwowa w latach 1918-1919. Kiedy „wielka wojna” dobiegła końca, mieszkańcy tego pięknego miasta w dzień Wszystkich Świętych, 1 listopada 1918 r., wyszli rankiem na ulice.
więcej »
 

SONDA

 

I znowu wakacje...

to czas wypoczynku i ładowania akumulatorów

spędzam je w ruchu - kocham sport!

planuję wyjazd na własną rękę - nie ufam biurom podróży

nie lubię wakacji - nudzę się latem

czas jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Piątek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR