16 stycznia 2019 r. Imieniny obchodzą: Marceli, Włodzimierz, Bernard

Pogoda: Siedlce

Numer 2
10-16 stycznia 2019r.

menu

NEWS

Zachęcamy do lektury ECHA!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

BIAŁA PODL.

6 listopada 2018 r.

Andrzejki bez trunków

1 grudnia w sali konferencyjnej Bialskiego Centrum Kultury przy ul. Brzeskiej 41 odbędzie się bezalkoholowy bal andrzejkowy dla młodzieży.

Organizatorami przedsięwzięcia są parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Białej Podlaskiej, duszpasterze bialskich parafii oraz Anna Witnik. Spotkanie poprowadzi wodzirej Fantomasz. Będzie to już siódma edycja tej imprezy. W programie przewidziano muzyczne hity, tańce i zabawy integracyjne, konkursy z nagrodami (ponad 100 nagród) i zabawę „Mam talent”. Na uczestników czekają gorące dania, przekąski, słodycze, owoce, gorące i zimne napoje. Organizatorzy zapewniają wspaniałą atmosferę, spędzenie czasu wśród życzliwych, młodych ludzi oraz kulturalną, trzeźwą i bezpieczną zabawę. W zaproszeniu czytamy: „impreza ma na celu propagowanie trzeźwości, kultury, odpowiedzialności i szacunku do drugiego człowieka. Uczestnicy czują się na imprezie bezpiecznie i swobodnie. Pokazują, że można bawić się bez alkoholu i doceniają taką formę rozrywki. Jako organizatorzy dokładamy starań, by młodzież bawiła się w sposób kulturalny i w pełni świadomy”. 
Bilety w cenie 55 zł/os. można kupić w Głównej Bibliotece Lekarskiej przy ul. Brzeskiej 1 (róg ul. Brzeskiej i Jatkowej; I piętro) w poniedziałki, w godz. 10.00-18.00, i od wtorku do piątku, w godz. 8.30-15.30. Bilety będą sprzedawane tylko do 27 listopada lub do ich wyczerpania. Ilość miejsc jest ograniczona! Więcej szczegółów pod nr. tel.: 530-083-083 lub 603-357-577 oraz na stronie internetowej: www.wniebowziecianmp.biala.sacro.pl. Tam znajduje się również regulamin imprezy. 
 

LA

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Orszaki Trzech Króli


W Orszaku Trzech Króli wzięło udział ok. 1,2 mln Polaków. Po Mszach św. uczestnicy udawali się na ulice miast i miasteczek, by oddać pokłon Jezusowi, Maryi i Józefowi. Przy poszczególnych scenach wsłuchiwali się w nauczanie św. Jana Pawła II. 

FOTOGALERIA

Uliczne jasełka


Barwne korowody wyruszyły najpierw na ulice dużych metropolii, dziś zaś stały się chlebem powszednim w tysiącach miast, miasteczek i wiosek. Miliony ludzi wychodzą tego dnia na ulice, by cieszyć się sobą, wspólnie śpiewać kolędy, by móc się policzyć. Orszaki pokazują, że - pomimo ostrych podziałów - istnieje coś, co nas łączy. I nie jest to taka czy inna inicjatywa polityczna, ale chrześcijaństwo, przesłanie Ewangelii, tysiącletnia tradycja.

PATRONAT "ECHO"


Grają i pomagają
W grudniu rusza trasa koncertowa Betlejem w Polsce 2018/2019. Więcej szczegółów na stronie www.betlejemwpolsce.pl.
więcej »
Zaśpiewają o Bożym Narodzeniu
19 stycznia po raz 18 będzie okazja do posłuchania kolęd i pastorałek wschodnich regionów Polski, a także z Ukrainy oraz Białorusi.
więcej »
Artystyczny wypoczynek
Fundacja Leny Grochowskiej po raz kolejny organizuje kolonie dla dzieci i młodzieży z Polski i Ukrainy. Zimowa edycja odbędzie się w dniach 8-17 stycznia w Pałacu i Folwarku Łochów.
więcej »
New Year’s Party 2019
Już 19 stycznia w sali „Podlasie” Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach odbędzie się koncert noworoczno-charytatywny pod nazwą „New Year’s Party 2019”.
więcej »
 

POLECAMY


O oczekiwaniu i obecności
Jedyną właściwą odpowiedzią na tę dojmującą tęsknotę jest Bóg. Papież Benedykt XVI przypomina, że chrześcijanie oczekują powtórnego przyjścia Pana, jednocześnie już żyjąc tym, czego się spodziewają.
więcej »
Cuda wciąż się zdarzają
Cuda miały miejsce nie tylko w pierwszych wiekach Kościoła. Mają miejsce także dzisiaj i są potwierdzeniem prawdy Ewangelii - przekonywał o. Dolindo, któremu sam Jezus podyktował słowa jednej z najskuteczniejszych modlitw.
więcej »
O księżach z krwi i kości
Dlaczego jedni stawiają księży na świeczniku, a drudzy wdeptują ich w ziemię? Bo nie rozumieją, czym jest kapłaństwo i kim tak naprawdę jest kapłan.
więcej »
X Pielgrzymka Amazonek do Matki Bożej Kodeńskiej
Jubileuszowa pielgrzymka odbędzie się w niedzielę 3 lutego. Centralnym punktem uroczystości będzie Msza św. pod przewodnictwem biskupa siedleckiego.
więcej »
 

SONDA

 

Nowy rok jest dla mnie okazją do...

wdrożenia w życie nowych postanowień

pracy nad swoim charakterem

to łaska dana od Boga, by zacieśnić z Nim więź

stawania się wciąż lepszym człowiekiem

nie robię postanowień - żyję z dnia na dzieńLITURGIA SŁOWA


Środa
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR