16 stycznia 2019 r. Imieniny obchodzą: Marceli, Włodzimierz, Bernard

Pogoda: Siedlce

Numer 2
10-16 stycznia 2019r.

menu

NEWS

Zachęcamy do lektury ECHA!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Kultura

 
 

Święto miasta

5 września 2018 r.

Działo się!


fot. Magdalena Szewczuk

W miniony weekend siedlczanie nie narzekali na nudę. Od piątku do niedzieli bawili się na Dniach Siedlec. Na tym jednak nie koniec. Świętowanie, choć już mniej huczne, potrwa do 14 września.

Zabawa rozpoczęła się w piątkowy wieczór koncertem austriackiego zespołu klezmerskiego Nifty’s, który wystąpił pod muralem przy ul Berka Joselewicza, gromadząc kilkuset mieszkańców. Pozostali gromadzili siły na sobotę. Na ten dzień zaplanowano bowiem najwięcej atrakcji. Zanim jednak zaczęła się wspólna zabawa, rano na cmentarzu wojennym uczczono 79 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Następnie na terenach Agencji Rozwoju Miasta otwarto XXV Międzynarodowe Dni z Doradztwem Rolniczym połączone z XIV Regionalną Wystawę Zwierząt Hodowlanych. Jednak głównym punktem świętowania był wieczorny koncert „Pod napięciem”. Zespoły LemON i Bajm zgromadziły na siedleckich błoniach kilka tysięcy osób.

Występy gwiazd poprzedziła prezentacja występującego w koszykarskiej ekstraklasie kobiet zespołu PGE MKK Siedlce. Chwilę później głos zabrał prezydent Siedlec Wojciech Kudelski, który na scenie pojawił się w towarzystwie zagranicznych gości - delegacji z miast partnerskich, i zaprosił mieszkańców do zabawy.

Jako pierwszy wystąpił Igor Herbut z grupą LemOn, który zaprezentował swoje największe przeboje, m.in. „Napraw”, „Scarlet czy „Jutro”. Lider zespołu zaśpiewał je z siedlecką publicznością. Natomiast Beata Kozidrak rozpoczęła swój występ od piosenki „Piechotą do lata”. Nie zbrakło, oczywiście, „Białej flagi” czy innych hitów Bajmu. Zabawa na błoniach trwała do późnych godzin nocnych.

 

Ogień w roli głównej

W niedzielę 2 września w parafii św. Jana Pawła II przy ul. Rakowieckiej została odprawiona Msza św. w intencji miasta, a wieczorem na pl. Gen. Sikorskiego odbył się Festiwal Teatrów Ulicznych „pod Niebem”, który również przyciągnął wielu widzów. Teatr Prawdziwy z Bielawy zaprezentował widowisko pirotechniczne pt. „Kolory Ognia”, a Teatr Gry i Ludzie z Katowic spektakl „Parada Steampunku”. Aktorzy z warszawskiego Teatru Akt zaproponowali przedstawienie „Ja gore”, w którym współczesne środki animacji ogniowej, połączone z elementami teatru i cyrku, stworzyły opowieść o fenomenie ognia i jego potężnej mocy.

 

Na tym nie koniec

Jednak na weekendowych koncertach i festiwalach świętowanie się nie kończy. W ramach Dni Siedlec zaplanowano też: koncert Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego pt. „Mazowsze Niepodległej” (5 września, 18.00, pl. gen. Sikorskiego), 25 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny, podczas którego wystąpią zespoły z Chorwacji, Włoch, Północnego Cypru i Słowacji, a także W Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Siedleckiej „Chodowiacy” im. Alicji Siwkiewicz (6 września, 15.30, pl. gen. Sikorskiego), Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego (8 września, 16.00, plac przed Miejską Biblioteką Publiczną), koncert „100 szlagierów na 100-lecie” (8 września, 19.00, pl. gen. Sikorskiego). Natomiast 9 września w Szkole Podstawowej nr 6 odbędą się zawody w brydżu sportowym, a o 19.00 na pl. gen. Sikorskiego rozpocznie się koncert „100 minut polskiej muzyki filmowej - 100 wykonawców na 100-lecie odzyskania niepodległości”. 13 września organizatorzy zapraszają na festiwal sportowo-rekreacyjny szkół podstawowych. Świętowanie zakończy 14 września festiwal sportowo-rekreacyjnych szkół ponadpodstawowych.

MD

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Orszaki Trzech Króli


W Orszaku Trzech Króli wzięło udział ok. 1,2 mln Polaków. Po Mszach św. uczestnicy udawali się na ulice miast i miasteczek, by oddać pokłon Jezusowi, Maryi i Józefowi. Przy poszczególnych scenach wsłuchiwali się w nauczanie św. Jana Pawła II. 

FOTOGALERIA

Uliczne jasełka


Barwne korowody wyruszyły najpierw na ulice dużych metropolii, dziś zaś stały się chlebem powszednim w tysiącach miast, miasteczek i wiosek. Miliony ludzi wychodzą tego dnia na ulice, by cieszyć się sobą, wspólnie śpiewać kolędy, by móc się policzyć. Orszaki pokazują, że - pomimo ostrych podziałów - istnieje coś, co nas łączy. I nie jest to taka czy inna inicjatywa polityczna, ale chrześcijaństwo, przesłanie Ewangelii, tysiącletnia tradycja.

PATRONAT "ECHO"


Grają i pomagają
W grudniu rusza trasa koncertowa Betlejem w Polsce 2018/2019. Więcej szczegółów na stronie www.betlejemwpolsce.pl.
więcej »
Zaśpiewają o Bożym Narodzeniu
19 stycznia po raz 18 będzie okazja do posłuchania kolęd i pastorałek wschodnich regionów Polski, a także z Ukrainy oraz Białorusi.
więcej »
Artystyczny wypoczynek
Fundacja Leny Grochowskiej po raz kolejny organizuje kolonie dla dzieci i młodzieży z Polski i Ukrainy. Zimowa edycja odbędzie się w dniach 8-17 stycznia w Pałacu i Folwarku Łochów.
więcej »
New Year’s Party 2019
Już 19 stycznia w sali „Podlasie” Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach odbędzie się koncert noworoczno-charytatywny pod nazwą „New Year’s Party 2019”.
więcej »
 

POLECAMY


O oczekiwaniu i obecności
Jedyną właściwą odpowiedzią na tę dojmującą tęsknotę jest Bóg. Papież Benedykt XVI przypomina, że chrześcijanie oczekują powtórnego przyjścia Pana, jednocześnie już żyjąc tym, czego się spodziewają.
więcej »
Cuda wciąż się zdarzają
Cuda miały miejsce nie tylko w pierwszych wiekach Kościoła. Mają miejsce także dzisiaj i są potwierdzeniem prawdy Ewangelii - przekonywał o. Dolindo, któremu sam Jezus podyktował słowa jednej z najskuteczniejszych modlitw.
więcej »
O księżach z krwi i kości
Dlaczego jedni stawiają księży na świeczniku, a drudzy wdeptują ich w ziemię? Bo nie rozumieją, czym jest kapłaństwo i kim tak naprawdę jest kapłan.
więcej »
X Pielgrzymka Amazonek do Matki Bożej Kodeńskiej
Jubileuszowa pielgrzymka odbędzie się w niedzielę 3 lutego. Centralnym punktem uroczystości będzie Msza św. pod przewodnictwem biskupa siedleckiego.
więcej »
 

SONDA

 

Nowy rok jest dla mnie okazją do...

wdrożenia w życie nowych postanowień

pracy nad swoim charakterem

to łaska dana od Boga, by zacieśnić z Nim więź

stawania się wciąż lepszym człowiekiem

nie robię postanowień - żyję z dnia na dzieńLITURGIA SŁOWA


Środa
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR