20 stycznia 2019 r. Imieniny obchodzą: Fabian, Sebastian

Pogoda: Siedlce

Numer 3
17-23 stycznia 2019r.

menu

NEWS

Najnowsze badania przeprowadzone przez włoskich naukowców potwierdzają, że „człowiek, który został okryty Całunem Turyńskim, został wcześniej ukrzyżowany”. Określają też dokładne miejsce ciosu, zadanego włócznią, która przebiła bok Jezusa i potwierdzają autentyczność śladów krwi znajdujących się na Całunie. Więcej w bieżącym wydaniu ECHA...

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Kultura

 
 

Słoneczne lato w Mordach

1 sierpnia 2018 r.

Festyn z tradycją


fot. Arch. MGDK

W ostatnią niedzielę lipca plac przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury zmienił się nie do poznania. Bogaty i różnorodny program XIX Festynu Słoneczne Lato przyciągnął wielu mieszkańców Mazowsza i Podlasia.

Burmistrz Mordów Jan Ługowski, który oficjalnie rozpoczął spotkanie, zaznaczył, że wiele osób nie wyobraża sobie wakacji bez festynu. Na scenie swoje talenty zaprezentowali: dzieci, młodzież oraz dorośli. Ze specjalnym repertuarem wystąpiły zespoły ludowe: Podlasianki, Złote Kłosy i Krzymoszowianki. Ponadto można było wysłuchać Orkiestry Dętej OSP Mordy, a także duetu Dwa Ziarna i akordeonisty Wiesława Iwanowskiego. Wieczorem zaśpiewała Karolina Kruk, zaprezentowały się też zespoły Silk Queen i Maxx Dance. Gwiazdą wieczoru była Agata Sobocińska.

Całość zakończyła zabawa pod chmurką. - Z godziny na godzinę przybywało coraz więcej osób. Festyn Słoneczne Lato stało się naszą tradycją. Tegoroczna impreza rozpoczęła oficjalne gminne obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji nie zabrakło rysów historycznych ukazujących drogi Polski do wolności - podkreślił Łukasz Wawryniuk, dyrektor ośrodka kultury w Mordach.

 

Atrakcji nie zabrakło

Występy artystyczne poprzedził mecz piłki nożnej o puchar burmistrza. Zmierzyli się MUKS Polonez Mordy i ŁDK Łosice. Ponadto organizatorzy przygotowali różnorodne atrakcje dla starszych i młodszych uczestników festynu. Dzieci skorzystały z warsztatów kreatywnych prowadzonych przez nauczycieli z Zespołu Oświatowego w Mordach. Przeprowadzono wiele konkursów sprawdzających wiedzę, m.in. z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, bezpieczeństwa ruchu drogowego i bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

Można było też spróbować swoich sił m.in. w rzucaniu tarczami do opony czy zbijaniu palet na czas. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się pokaz aikido i sztuki kuglarskiej. Nie zabrakło loterii fantowej i stoisk artystycznych. Swoje prace zaprezentowało sześcioro artystów: Paweł Izdebski, Zofia Tymosiak, Krystyna Noszczak, Krystyna Jaroszuk, Barbara Januszewicz oraz Cecylia Kuć. Na ich stoiskach można było zakupić obrazy, wyroby tkackie, szydełkowe, biżuterię, obrusy czy kwiaty. - Wszyscy dobrze się bawili i docenili bogatą ofertę festynu - podsumował J. Ługowski.

MD

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Misyjni kolędnicy


W Diecezjalnym Spotkaniu Kolędników i Kół Misyjnych uczestniczyło ponad 250 dzieci wraz z opiekunami - przedstawiciele kół i ognisk misyjnych. Zaprezentowało się 11 grup z terenu diecezji siedleckiej: Leopoldowa, Ostrówek, Domanic, Huszlewa, Pruszyna, Woli Poduchownej, Maciejowic, Grębkowa, Radzynia Podlaskiego, Sobolewa i Wierzbna. Środki, które zebrali młodzi kolędnicy, zostaną przeznaczone na pomoc ich rówieśnikom z Rwandy i Burundi. [fot. Monika Król]

FOTOGALERIA

Pamięć o unitach


Doroczne uroczystości upamiętniające męczeństwo Unitów Podlaskich zainaugurowała Msza św. w kościele parafialnym w Drelowie pod przewodnictwem bp. Kazimierza Gurdy. Następnie w Gminnym Centrum Kultury w Drelowie został wystawiony spektakl pt. „Matka Boska od Unitów” w wykonaniu młodzieży z Zespołu Szkół im. Unitów Drelowskich.

PATRONAT "ECHO"


 

POLECAMY


O oczekiwaniu i obecności
Jedyną właściwą odpowiedzią na tę dojmującą tęsknotę jest Bóg. Papież Benedykt XVI przypomina, że chrześcijanie oczekują powtórnego przyjścia Pana, jednocześnie już żyjąc tym, czego się spodziewają.
więcej »
Cuda wciąż się zdarzają
Cuda miały miejsce nie tylko w pierwszych wiekach Kościoła. Mają miejsce także dzisiaj i są potwierdzeniem prawdy Ewangelii - przekonywał o. Dolindo, któremu sam Jezus podyktował słowa jednej z najskuteczniejszych modlitw.
więcej »
O księżach z krwi i kości
Dlaczego jedni stawiają księży na świeczniku, a drudzy wdeptują ich w ziemię? Bo nie rozumieją, czym jest kapłaństwo i kim tak naprawdę jest kapłan.
więcej »
X Pielgrzymka Amazonek do Matki Bożej Kodeńskiej
Jubileuszowa pielgrzymka odbędzie się w niedzielę 3 lutego. Centralnym punktem uroczystości będzie Msza św. pod przewodnictwem biskupa siedleckiego.
więcej »
 

SONDA

 

Czego uczą nas bł. Męczennicy Podlascy?

że są wartości, których za wszelką cenę trzeba bronić, nawet za cenę życia

że wierność Bogu bardzo dużo kosztuje

zaufania mimo wszystko - z wiarą, że wyda ono błogosławione owoce

są wzorem odwagi - także, a może zwłaszcza, dla młodych ludzi

trudno powiedzieć - unici żyli w innych czasach, borykali się z innymi problemamiLITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR