20 lutego 2019 r. Imieniny obchodzą: Leon, Ludmiła, Eustachy

Pogoda: Siedlce

Numer 7
14-20 lutego 2019r.

menu

NEWS

W jaki sposób osoby niepełnosprawne mogą wnioskować o wsparcie z PFRON? Szczegóły w bieżącym numerze ECHA!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Kultura

 
 

Wspólne świętowanie

4 lipca 2018 r.

Dni miasta pełne muzyki


fot. JS

Natalia Wilk, Katarzyna Góras, Zagi i Bajm to gwiazdy, które przyjechały do miasta nad Bugiem, by świętować razem z mieszkańcami. Tradycyjnie organizatorami Dni Włodawy były władze miasta oraz Włodawski Dom Kultury.

Sobota upłynęła pod znakiem muzyki i zabawy. Wręczono też nagrody tym, którzy na co dzień pomagają innym. Rozstrzygnięto również plebiscyt na najlepszych sportowców 2017 r. Krystyna Kończal wraz z grupą koordynatorek wolontariatu odebrała podziękowania i upominki od włodarza miasta. Następnie na scenie zaprezentowali się uczniowie zajęć wokalnych prowadzonych w WDK przez Marcina Obuchowskiego i grupa śpiewacza Zespołu Tańca Ludowego „Polesie”. Wystąpili seniorzy zespół Złota Jesień, „Kresowianki” i „Jarzębina” z Zabłocia.

Jak zwykle gorąco przywitano występ Chóru Ziemi Włodawskiej „Vlodaviensis”. Z myślą o dzieciach przygotowano specjalną strefę ze słodkościami, dmuchanym placem zabaw oraz konkursami.

Publiczność rozgrzewały zespoły disco polo: Loverboy i Power Boy. Na tzw. placu targowym swoje wyroby prezentowali rękodzielnicy. Można było kupić książki, obrazy i rzeźby lokalnych twórców. Wolontariusze rozdawali ciastka i owoce. Była okazja wesprzeć oddział terenowy Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Krew oddał m.in. burmistrz miasta Wiesław Muszyński.

 

Sportowcy roku

Wśród najlepszych sportowców minionego roku znaleźli się: Mateusz Chwedoruk, Kacper Czarnota, Rafał Litwiniuk, Maciej Kościuczyk, Szymon Zguczyński, Magdalena Bytof, Monika Konieczna, Dominika Jagiełłowicz, Ernest Dorosz, Paweł Sadowski, Dawid Błaszkiewicz, Adam Gaj, Jakub Kasztelan, Wojciech Kamiński i Agnieszka Smolińska.

 

Niedziela z gwiazdami

Drugi dzień świętowania rozpoczęła sprawowana w intencji mieszkańców Msza św. w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego. Ks. Krzysztof Zawadzki apelował o ducha służby i pomocy, szczególnie wobec osób starszych, które stanowią znaczny procent włodawian. Zachęcał również do dzielenia się na co dzień radością chrześcijańską.

Po południu na scenie zagrał zespół Cookies Band w sładzie: Łukasz Zdolski, Tomasz Momot i Natalia Wilk. Wystąpiły też znana z programów Must be the Music i The Voice of Poland Katarzyna Góras oraz włodawianka mająca na swoim muzycznym koncie sukcesy krajowe - Zagi. To nie tylko wokalistka, ale też instrumentalistka, autorka muzyki i tekstów. - Zawsze chętnie wracam do rodzinnego miasta. Tu chodziłam do szkoły i na zajęcia muzyczne, uczyłam się gry na gitarze i skrzypcach. Interesuje mnie odbiór mojej muzyki przez włodawian - podkreśliła artystka, zapowiadając, iż ponownie przyjedzie do Włodawy latem na Festiwal Sztuk Naturalnych „Zew natury”.

 

Za szlachetne serce

Wieczorem ogłoszono wyniki plebiscytu Włodawianin Roku 2017. Została nim Elżbieta Bartosiak, wiceprezes Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu, liderka Szlachetnej Paczki.

Około 21.00 na scenie pojawiła się Beata Kozidrak z zespołem Bajm. Na występ gwiazdy włodawianie i turyści czekali w strugach deszczu.

Joanna Szubstarska

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Uroczystości w Pratulinie


23 stycznia w pratulińskim sanktuarium odbyły się doroczne uroczystości z racji wspomnienia bł. Męczenników Podlaskich. Wydarzeniu towarzyszyło poświęcenie Domu Pielgrzyma. Uroczystościom przewodniczyli kard. Kazimierz Nycz oraz bp Kazimierz Gurda i bp Piotr Sawczuk. [fot. AWAW]

FOTOGALERIA

Dzień Życia Konsekrowanego


Każdy dzięki Duchowi Świętemu odkrywa swój własny sposób ofiarowania się Ojcu Niebieskiemu. Własny, ale otrzymany i przyjęty od Boga; własny, ale jednocześnie potwierdzony przez Kościół, w którym jest obecny i działa Boży Duch; własny, ale w odniesieniu do Jezusa Chrystusa, bowiem żadne ofiarowanie siebie poza Chrystusem nie może być przyjęte przez Ojca. Tylko Jego ofiara została przyjęta - podkreślił bp Kazimierz Gurda w homilii podczas Eucharystii sprawowanej w święto Ofiarowania Pańskiego. [fot. M. Król]

PATRONAT "ECHO"


Bal karnawałowy 2019
Caritas Diecezji Siedleckiej Środowiskowy Dom Samopomocy w Białej Podlaskiej organizuje już po raz 17 bal karnawałowy skierowany do osób z niepełnosprawnością.
więcej »
Warsztaty biblijne
Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w Warszawie zaprasza młodzież szkół ponadgimnazjalnych wraz z katechetami do udziału w pierwszej edycji warsztatów biblijnych pt. „Poznaj list św. Pawła do Rzymian”.
więcej »
Tropem Wilczym
3 marca, po raz piąty we Włodawie, odbędzie się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W programie są biegi na dystansie 5 km oraz na symbolizującym datę śmierci ostatniego z wyklętych odcinku 1963 m.
więcej »
 

POLECAMY


O oczekiwaniu i obecności
Jedyną właściwą odpowiedzią na tę dojmującą tęsknotę jest Bóg. Papież Benedykt XVI przypomina, że chrześcijanie oczekują powtórnego przyjścia Pana, jednocześnie już żyjąc tym, czego się spodziewają.
więcej »
O księżach z krwi i kości
Dlaczego jedni stawiają księży na świeczniku, a drudzy wdeptują ich w ziemię? Bo nie rozumieją, czym jest kapłaństwo i kim tak naprawdę jest kapłan.
więcej »
Unici przed kamerą
31 stycznia zakończyły się zimowe zdjęcia do filmu „Z ziemi podlaskiej”. Produkcja przybliża wstrząsające losy naszych unitów.
więcej »
 

SONDA

 

Wyrzucanie żywności uważam za...

grzech

marnotrawstwo

problem współczesnego świata

nieodpowiedzialność

nie uważam tego za coś złegoLITURGIA SŁOWA


Środa
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR