28 marca 2017 r. Imieniny obchodzą: Aniela, Sykstus, Joanna

Redakcja Kontakt Reklama Patronat Archiwum

www.echokatolickie.pl

Ogłaszaj się w Echu SMS-em

redakcja@echokatolickie.pl

     

  Aktualności Rozmowy Opinie Kościół Region Diecezja Komentarze Historia Kultura Rozmaitości Sport Ogłoszenia  

 

Numer 12 - 23-29 marca 2017r.

NEWS

Polecamy

 
 
Historia i współczesność

Bogactwo informacji i komentarzy dla każdego, kto pragnie zrozumieć otaczającą go rzeczywistość - tak Nową encyklopedię chrześcijaństwa rekomenduje wydawnictwo Jedność.

Lektura książki to zarazem obietnica podróży do źródła - poprzez dwa tysiąclecia historii chrześcijaństwa, a nawet głębiej - w dzieje i tradycję Starego Testamentu. Książka sprzyja refleksji nad kondycją duchową współczesnego świata. Pomaga też w zrozumieniu istoty wspólnoty, jaką jest Kościół katolicki.

„Wszyscy stawiają sobie pytanie o Chrystusa, który ze swoją Ewangelią wszedł w dzieje Polski ponad tysiąc lat temu” - zauważa w słowie wstępnym do publikacji ks. prof. dr hab. Henryk Witczyk, przewodniczący Stowarzyszenia Biblistów Polskich. Wyjawia jednocześnie, iż rekomendowana pozycja pozwala ujrzeć Jezusa kształtującego w sposób wyjątkowy nie tylko przeszłość, ale też teraźniejszość i przyszłość narodu polskiego.

Obecna edycja encyklopedii zawiera ponad 100 nowych - wśród 1,3 tys. istniejących dotychczas - haseł, zaś każde z nich pełni rolę klucza otwierającego drogę do poznania wybranego aspektu doktryny, historii i kultury chrześcijańskiej. Poszczególne teksty opracowane zostały przez wybitnych europejskich ekspertów. Wydawnictwo zawiera ponadto fragmenty dokumentów Kościoła oraz reprodukcje wybitnych dzieł sztuki.

Publikacja pt. „Nowa encyklopedia chrześcijaństwa. Historia i współczesność” - nieoceniona skarbnica wiedzy o Kościele, kulturze i świecie -  ukazała się w roku 1050-lecia chrztu Polski oraz 31 Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Adresowana jest do osób tworzących kulturę, katechetów, dziennikarzy i rodziców - słowem: tych, którzy na co dzień podejmują trud włączania młodego pokolenia w żywe dziedzictwo Ewangelii.

Nowa encyklopedia chrześcijaństwa. Historia i współczesność, wydawnictwo Jedność, Kielce 2016.Powrót
 

 


 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Kongres Różańcowy


11 marca w sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim odbył się Kongres Różańcowy. Jego uczestnikom, którzy zaimponowali liczebnością - przybyło ponad 2 tys. osób - towarzyszyło hasło trwającego roku pracy duszpasterskiej: Głosić Chrystusa wraz z Maryją.

FOTOGALERIA

Relikwie św. Antoniego


Parafia Turów jest jedną z ok. 150 parafii w Polsce, którym patronuje św. Antoni Padewski. Jego kult rozwija się tu od ponad 200 lat, od kiedy mieszkańcy wsi i okolicznych miejscowości zaczęli przychodzić do leśnych kaplic, by za wstawiennictwem patrona wypraszać potrzebne łaski. Od ostatniej niedzieli w miejscowym kościele znajdują się relikwie św. Antoniego.

PATRONAT "ECHO"


Konkurs papieski
Patriotyzm Karola Wojtyły - 1920-2005 - to hasło tegorocznej, 13 już edycji konkursu wiedzy o życiu i nauczaniu Jana Pawła II organizowanego przez Instytut Tertio Millennio.
więcej »
Wielkanocna pisanka
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach ogłasza konkurs na Wielkanocną Pisankę. Prace można zgłaszać do 10 kwietnia.
więcej »
Depresja - porozmawiajmy o niej
Tak brzmi hasło konferencji organizowanej przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, która odbędzie się 7 kwietnia w siedzibie placówki przy ul. Młynarskiej 17 w Siedlcach.
więcej »
 

POLECAMY


Zapraszamy do kin!
Na ekrany kin wchodzi ekranizacja bestsellerowej książki pt. Chata Williama P. Younga.
więcej »
Z Wilna do Nieba
We wtorek, 28 marca, o 19.00, w sali widowiskowej Podlasie w Siedlcach odbędzie się premierowy pokaz filmu pt. Z Wilna do Nieba, upamiętniającego śp. bp. Ignacego Świrskiego.
więcej »
Wolność w Sercu Jezusa
„Brak wiary” - to tytuł szóstego odcinka internetowych rekolekcji wielkopostnych pt. „Wolność w Sercu Jezusa” autorstwa o. Remigiusza Recława SJ.
więcej »
Budował ludzi wiarą i pobożnością
Najnowsza publikacja poświęcona bp. Adolfowi Piotrowi Szelążkowi pozwala spojrzeć na duszpasterza - dzisiaj sługę Bożego - przez pryzmat jego dzieł.
więcej »
 

SONDA

 

Czas Wielkiego Postu jest okazją do...

nawrócenia, czyli przemiany swojego życia

głębszego zaufania Bogu i szukania Jego woli

powzięcia dobrych postanowień

udziału w nabożeństwach wielkopostnych, jak Gorzkie żale czy Droga Krzyżowa

żarliwszej modlitwy i częstszej lektury Pisma Świętego


LITURGIA SŁOWA


Wtorek
Czytania:
Ez 47,1-9,12; Ps 46,2-3.5-6.8-9
Ewangelia:
J 5,1-3a.5-16

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

  Aktualności Rozmowy Opinie Kościół Region Diecezja Komentarze Historia Kultura Rozmaitości Sport Ogłoszenia  

Copyright ?2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR