25 maja 2017 r. Imieniny obchodzą: Grzegorz, Urban, Magda

Pogoda: Siedlce

Numer 21
25-31 maja 2017r.

menu

NEWS

Już po raz drugi wydział duszpasterstwa rodzin kurii siedleckiej organizuje Diecezjalną Pielgrzymkę Kobiet do Pratulina. Odbędzie się ona w niedzielę, 28 maja, a przebiegać będzie pod hasłem „Kobiety z pasją”.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Polecamy

 
 
Historia i współczesność

Bogactwo informacji i komentarzy dla każdego, kto pragnie zrozumieć otaczającą go rzeczywistość - tak Nową encyklopedię chrześcijaństwa rekomenduje wydawnictwo Jedność.

Lektura książki to zarazem obietnica podróży do źródła - poprzez dwa tysiąclecia historii chrześcijaństwa, a nawet głębiej - w dzieje i tradycję Starego Testamentu. Książka sprzyja refleksji nad kondycją duchową współczesnego świata. Pomaga też w zrozumieniu istoty wspólnoty, jaką jest Kościół katolicki.

„Wszyscy stawiają sobie pytanie o Chrystusa, który ze swoją Ewangelią wszedł w dzieje Polski ponad tysiąc lat temu” - zauważa w słowie wstępnym do publikacji ks. prof. dr hab. Henryk Witczyk, przewodniczący Stowarzyszenia Biblistów Polskich. Wyjawia jednocześnie, iż rekomendowana pozycja pozwala ujrzeć Jezusa kształtującego w sposób wyjątkowy nie tylko przeszłość, ale też teraźniejszość i przyszłość narodu polskiego.

Obecna edycja encyklopedii zawiera ponad 100 nowych - wśród 1,3 tys. istniejących dotychczas - haseł, zaś każde z nich pełni rolę klucza otwierającego drogę do poznania wybranego aspektu doktryny, historii i kultury chrześcijańskiej. Poszczególne teksty opracowane zostały przez wybitnych europejskich ekspertów. Wydawnictwo zawiera ponadto fragmenty dokumentów Kościoła oraz reprodukcje wybitnych dzieł sztuki.

Publikacja pt. „Nowa encyklopedia chrześcijaństwa. Historia i współczesność” - nieoceniona skarbnica wiedzy o Kościele, kulturze i świecie -  ukazała się w roku 1050-lecia chrztu Polski oraz 31 Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Adresowana jest do osób tworzących kulturę, katechetów, dziennikarzy i rodziców - słowem: tych, którzy na co dzień podejmują trud włączania młodego pokolenia w żywe dziedzictwo Ewangelii.

Nowa encyklopedia chrześcijaństwa. Historia i współczesność, wydawnictwo Jedność, Kielce 2016.Powrót

 

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Turniej Ligi Ministranckiej


20 maja w kompleksie sportowym przy ul. Jana Pawła II w Siedlcach rozegrany został turniej finałowy Ligi Ministranckiej 2016/2017. W tegorocznych rozgrywkach wzięło udział 78 drużyn (42 w kategorii „junior” i 36 w kategorii „młodzik”). Podczas finału zmierzyły się ze sobą najlepsze drużyny reprezentujące parafie z całej diecezji siedleckiej. [fot. Tomasz Końko]

FOTOGALERIA

Jubileusz kapłaństwa


W czwartek, 19 maja, 50 lat kapłaństwa świętowało 11 kapłanów. O 12.00 w katedrze wraz z biskupami Kazimierzem Gurdą i Piotrem Sawczukiem celebrowali jubileuszową Mszę św. [fot. ML]

PATRONAT "ECHO"


I Ty możesz zostać gwiazdą!
Pierwszej edycji Konkursu Piosenki Optymistycznej w Języku Obcym Eurosong 2017 przyświeca myśl stworzenia młodym ludziom szansy prezentacji umiejętności wokalno-lingwistycznych.
więcej »
Pielgrzymka Kobiet do Pratulina
Już po raz drugi wydział duszpasterstwa rodzin kurii siedleckiej organizuje Diecezjalną Pielgrzymkę Kobiet do Pratulina. Odbędzie się ona w niedzielę, 28 maja, a przebiegać będzie pod hasłem „Kobiety z pasją”.
więcej »
Siedlce dla Jezusa
W czwartek, 15 czerwca, w uroczystość Bożego Ciała, o 19.00, na miejskim lodowisku rozpocznie się koncert uwielbieniowy „Siedlce dla Jezusa 2017”.
więcej »
Będzie się działo!
Koncerty, spektakle teatralne, zmagania sportowe, warsztaty, pikniki edukacyjne - to tylko część atrakcji, jakie czekają na mieszkańców z okazji Dni Łukowa, które odbędą się 26, 27 i 28 maja. Gwiazdą będzie zespół Pectus.
więcej »
 

POLECAMY


„Dwie Korony”
Podczas 70’ Festiwalu Filmowego w Cannes odbyła się światowa premiera polskiego filmu „Dwie Korony” opowiadającego o życiu św. Maksymiliana Kolbego.
więcej »
Wielka tajemnica
Objawienia w Fatimie od 100 lat budzą nie tylko zdumienie, ale przede wszystkim wielką nadzieję katolików na całym świecie na triumf Niepokalanego Serca Maryi.
więcej »
 

SONDA

 

Miesiąc z Maryją...

uczestniczę w nabożeństwach majowych

kojarzy mi się z wiosną

odmawiam Litanię loretańską

nabożeństwo do Maryi nie powinno ograniczać się do jednego miesiąca

jest jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Czwartek
Czytania:
Dz 18,1-8; Ps 98,1-4
Ewangelia:
J 16,16-20

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR