29 czerwca 2017 r. Imieniny obchodzą: Benita, Piotr, Paweł

Pogoda: Siedlce

Numer 26
29-05 lipca 2017r.

menu

NEWS

W niedzielę, 2 lipca, o 11.00, rozpoczną się w Kodniu uroczystości z racji Diecezjalnego Dnia Chorego. Zachęcamy do udziału!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Polecamy

 
 
Historia i współczesność

Bogactwo informacji i komentarzy dla każdego, kto pragnie zrozumieć otaczającą go rzeczywistość - tak Nową encyklopedię chrześcijaństwa rekomenduje wydawnictwo Jedność.

Lektura książki to zarazem obietnica podróży do źródła - poprzez dwa tysiąclecia historii chrześcijaństwa, a nawet głębiej - w dzieje i tradycję Starego Testamentu. Książka sprzyja refleksji nad kondycją duchową współczesnego świata. Pomaga też w zrozumieniu istoty wspólnoty, jaką jest Kościół katolicki.

„Wszyscy stawiają sobie pytanie o Chrystusa, który ze swoją Ewangelią wszedł w dzieje Polski ponad tysiąc lat temu” - zauważa w słowie wstępnym do publikacji ks. prof. dr hab. Henryk Witczyk, przewodniczący Stowarzyszenia Biblistów Polskich. Wyjawia jednocześnie, iż rekomendowana pozycja pozwala ujrzeć Jezusa kształtującego w sposób wyjątkowy nie tylko przeszłość, ale też teraźniejszość i przyszłość narodu polskiego.

Obecna edycja encyklopedii zawiera ponad 100 nowych - wśród 1,3 tys. istniejących dotychczas - haseł, zaś każde z nich pełni rolę klucza otwierającego drogę do poznania wybranego aspektu doktryny, historii i kultury chrześcijańskiej. Poszczególne teksty opracowane zostały przez wybitnych europejskich ekspertów. Wydawnictwo zawiera ponadto fragmenty dokumentów Kościoła oraz reprodukcje wybitnych dzieł sztuki.

Publikacja pt. „Nowa encyklopedia chrześcijaństwa. Historia i współczesność” - nieoceniona skarbnica wiedzy o Kościele, kulturze i świecie -  ukazała się w roku 1050-lecia chrztu Polski oraz 31 Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Adresowana jest do osób tworzących kulturę, katechetów, dziennikarzy i rodziców - słowem: tych, którzy na co dzień podejmują trud włączania młodego pokolenia w żywe dziedzictwo Ewangelii.

Nowa encyklopedia chrześcijaństwa. Historia i współczesność, wydawnictwo Jedność, Kielce 2016.Powrót

 

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Centrum onkologii


Wmurowany został kamień węgielny zawierający akt erekcyjny wraz z kapsułą czasu pod budowę Siedleckiego Ośrodka Onkologii. Będzie to nowoczesna, profesjonalna i jedyna w subregionie siedlecko-ostrołęckim, a przede wszystkim przyjazna pacjentom placówka. [fot. Monika Król]

FOTOGALERIA

Mój tata - mój bohater


Pod patronatem prezydenta Wojciecha Kudelskiego i biskupa Kazimierza Gurdy w piątek, 23 czerwca, w amfiteatrze przy ul. Wiszniewskiego odbył się Wieczór Chwały pn. „Mój tata - mój bohater”. Była to czwarta edycja wydarzenia, które z roku na rok gromadzi coraz więcej uczestników.

PATRONAT "ECHO"


Festyn w Pratulinie
W niedzielę, 9 lipca, w Pratulinie odbędzie się festyn rodzinno-myśliwski. W programie m.in. Msza św. i atrakcje dla dzieci.
więcej »
 

POLECAMY


Święty i błazen
O. Jan Góra pozwalał sobie przy Janie Pawle II na zachowania i działania, o których inni baliby się nawet pomyśleć.
więcej »
Cierpienie przychodzi znienacka
Nie można uciec przed cierpieniem… Starą jak świat prawdę potwierdza życie. Jak jednak żyć w cierpieniu, nie tracąc godności?
więcej »
 

SONDA

 

I znowu wakacje...

to czas wypoczynku i ładowania akumulatorów

spędzam je w ruchu - kocham sport!

planuję wyjazd na własną rękę - nie ufam biurom podróży

urlop spędzam w domu

nie mam planów na wakacjeLITURGIA SŁOWA


Czwartek
Czytania:
Dz 12,1-11; Ps 34,2-9
Ewangelia:
Mt 16,13-19

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR