23 października 2018 r. Imieniny obchodzą: Marleny, Edwarda, Seweryna

Pogoda: Siedlce

Numer 42
18-24 października 2018r.

menu

NEWS

Nerwy paraliżują myśli, sprawiają, że czujemy się jak w pułapce. Jak opanować stres? Podpowiedź znajdą Państwo w najnowszym numerze ECHA!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Rozmaitości

 
 

fot. www.parczew.pl

Finał olimpiady

16 października 2018 r.

W trosce o zdrowie młodzieży

W Dniu Ochrony Zdrowia Psychicznego, 10 października, w starostwie powiatowym odbył się finał regionalny Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym. Do zmagań przystąpiło 15 uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu lubartowskiego, parczewskiego, bialskiego, włodawskiego i ryckiego.

Celem olimpiady jest poszerzenie wiedzy w zakresie szeroko pojętego zdrowia psychicznego i radzenia sobie z kryzysem, a także wzrost świadomości na temat zaburzeń psychicznych. Organizatorem wydarzenia było starostwo powiatowe oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna we Włodawie. O faktach i mitach na temat depresji mówiła dr n. med. Agata Makarewicz z I Kliniki Psychiatrii, Psychoterapii i Wczesnej Interwencji Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. - Depresja jest modna, każdy w USA ma swojego psychoanalityka. Nie zazdroszczę tego stanu - przyznała. A. Makarewicz stwierdziła, że do depresji może doprowadzić np. brak kontaktu z innymi, izolacja, niepodejmowanie negocjacji, nieangażowanie się emocjonalne. - Od najmłodszych lat życia dzieci zamykają się w świecie wirtualnym, tracąc umiejętności budowania kontaktów - zauważyła. więcej w wersji papierowej » Dostęp SMS

   
 

fot. ARCHIWUM

Piłka nożna

16 października 2018 r.

Świetny początek

Siedlecka Pogoń wygrywa z Siarką po bardzo dobrym początku; w derbach regionu w III lidze zdecydowanie lepsze radzyńskie Orlęta.

Pierwszy kwadrans w meczu o II-ligowe punkty pomiędzy Pogonią Siedlce i Siarką Tarnobrzeg należał zdecydowanie do gospodarzy, którzy zdobyli dwa gole po trafieniach Adriana Paluchowskiego i Andrzeja Rybskiego. W dalszej części spotkania goście starali się odrobić straty, a Pogoń kontrowała. Siarka zdobyła kontaktowego gola po zagraniu z rzutu wolnego, z kolei siedlczanie mieli kila świetnych okazji na bramki, lecz Paluchowski (dwukrotnie), Walków, Barciak i Marciniec (trafił w poprzeczkę) nie zdołali podwyższyć rezultatu. więcej w wersji papierowej » Dostęp SMS

   

ARCHIWUM - Rozmaitości

 
 
Rocznik Wydanie Autor


 
 

 

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Otwarcie Siedleckiego Centrum Onkologii


Mazowiecki Szpital Wojewódzki im. św. Jana Pawła II w Siedlcach wzbogacił się o nowoczesny ośrodek onkologiczny. Siedleckie Centrum Onkologii (SCO) to jedyny tego typu ośrodek w północno-wschodniej części województwa mazowieckiego. Inwestycja kosztowała ponad 112 mln zł. [fot. JAG]

FOTOGALERIA

IV Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy


W dniach 18-19 października w gmachu Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach odbył się Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy OSG 2018 pod hasłem: „Państwo - Gospodarka - Bezpieczeństwo: Filary polskiej gospodarki przyszłości”. [fot. K. Ochnio]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
Przed Orszakiem św. Mikołaja
„Aby podobać się Bogu i ludziom - św. Mikołaj i św. Stanisław Kostka w oczach dzieci i młodzieży” - to hasło ogólnopolskiego konkursu literacko-plastycznego ogłoszonego przez parafię pw. św. Mikołaja w Lublinie.
więcej »
Festiwal filmowy
25 października, o 10.00, w sali NoveKino Merkury przy ul. Brzeskiej w Białej Podlaskiej odbędzie się gala VII Festiwalu Filmowego Twórczości Osób Niepełnosprawnych.
więcej »
Wieczór pod znakiem muzyki
W niedzielę 28 października miłośnicy organów Wagnera będą mogli wysłuchać kolejnego koncertu na tym zabytkowym instrumencie.
więcej »
Biesiada Mazowiecko-Podlaska na Mazowszu
To nazwa konkursu kulinarnego, który ogłosiło Stowarzyszenie „Naszym Dzieciom” w partnerstwie z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Mordach. Mogą wziąć w nim udział wszyscy mieszkańcy Mazowsza.
więcej »
 

POLECAMY


Dzielimy się słowem
Za kilka miesięcy odbędzie się setne Nocne Czuwanie Młodych. Z tej okazji organizatorzy przygotowują specjalną książkę.
więcej »
Papiestwo było mu pisane?
W tym roku mija 40 lat od wyboru Karola Wojtyły na papieża. Czego nie wiemy o kulisach konklawe, które dało światu Jana Pawła II? Dlaczego kardynał z Krakowa został wybrany akurat w 1978 r.?
więcej »
 

SONDA

 

Różaniec w moim życiu...

to modlitwa, która dodaje mi sił

jest wyrazem dziecięcej ufności we wstawiennictwo Maryi

to modlitwa, bez której nie wyobrażam już sobie życia

jest sposobem na przedstawianie Bogu próśb i podziękowań

piękno i sens tej modlitwy odkrywam każdego dniaLITURGIA SŁOWA


Wtorek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR