23 października 2018 r. Imieniny obchodzą: Marleny, Edwarda, Seweryna

Pogoda: Siedlce

Numer 42
18-24 października 2018r.

menu

NEWS

Nerwy paraliżują myśli, sprawiają, że czujemy się jak w pułapce. Jak opanować stres? Podpowiedź znajdą Państwo w najnowszym numerze ECHA!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Region

 
 

fot. MKIDN

75 rocznica powstania więźniów w Sobiborze

16 października 2018 r.

Musimy przekazywać historię

14 października na terenie byłego niemieckiego nazistowskiego obozu zagłady miały miejsce uroczystości upamiętniające ucieczkę więźniów. We Włodawie natomiast odbył się XIX Bieg Sobiborski, otwarto również wystawę prac żydowskiego artysty, który zginął w obozie.

W obchodach wzięli udział przedstawiciele Polski, Izraela, Słowacji i Holandii. Na początku uroczystości zebrani wysłuchali listu od prezydenta Andrzeja Dudy, który odczytał minister Wojciech Kolarski. „Powstanie sprzed 75 lat było dowodem na to, że oprawcy z niemieckich obozów zagłady nie pozostaną bezkarni, że przyjdzie czas odpłaty za ich zbrodnicze okrucieństwo” - napisał prezydent. W czasie ceremonii głos zabrali przedstawiciele państw współtworzących międzynarodowy komitet sterujący projektem budowy Muzeum-Miejsca Pamięci w Sobiborze: ambasador Izraela Anna Azari, dyrektor generalna ds. zdrowia publicznego w ministerstwie zdrowia, dobrobytu i sportu Królestwa Niderlandów Angelique Berg oraz ambasador Republiki Słowackiej Dušan Krištofík. Wystąpił też ambasador Rosji Sergiej Andreev. - Z tego strasznego miejsca, gdzie jeszcze spoczywają prochy, musimy wystąpić przeciwko nienawiści - powiedziała A. Azari. - Musimy przekazywać młodym historię Sobiboru, aby wiedzieli, do czego może prowadzić nietolerancja - dodała. więcej w wersji papierowej » Dostęp SMS

   
 

fot. PIXABAY.COM

W trosce o bezpieczeństwo

16 października 2018 r.

Ostrzegają seniorów

Pomimo wielu apeli policji, wciąż, niestety, dochodzi do oszustw metodą na wnuczka, policjanta czy urzędnika, a ofiarami bezdusznych przestępców najczęściej są osoby starsze. Dlatego w ramach akcji społecznej można natknąć się w mieście na ulotki oraz spotkać wolontariuszy ostrzegających seniorów przed przestępcami.

Przed trzema miesiącami 66-letnia mieszkanka Siedlec straciła prawie 90 tys. zł. Kobieta nie zorientowała się, że rozmawia z oszustami i przelała pieniądze na konta wskazane przez rzekomych funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji walczących ze skorumpowanymi bankowcami. Pomysłowość oszustów nie zna granic, ale nie zmienia się jedno - przestępcy ciągle wykorzystują fakt, że starsze osoby chętnie pomagają innym. Od kilku lat na problem wyłudzeń wśród najstarszych mieszkańców miasta zwraca uwagę radny Robert Chojecki. - Pomimo apeli policji, informacji w mediach wciąż pojawiają się hieny, bo takiego określenia należy używać, żerując na ludzkiej naiwności - zwraca uwagę wiceprzewodniczący rady miasta, dodając, że oszuści wymyślają coraz to nowe sposoby manipulacji i grania na ludzkich uczuciach, które kończą się przekazaniem pieniędzy w ręce przestępców. więcej w wersji papierowej » Dostęp SMS

   

ARCHIWUM - Region

 
 
Rocznik Wydanie Autor


 
 

 

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Otwarcie Siedleckiego Centrum Onkologii


Mazowiecki Szpital Wojewódzki im. św. Jana Pawła II w Siedlcach wzbogacił się o nowoczesny ośrodek onkologiczny. Siedleckie Centrum Onkologii (SCO) to jedyny tego typu ośrodek w północno-wschodniej części województwa mazowieckiego. Inwestycja kosztowała ponad 112 mln zł. [fot. JAG]

FOTOGALERIA

IV Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy


W dniach 18-19 października w gmachu Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach odbył się Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy OSG 2018 pod hasłem: „Państwo - Gospodarka - Bezpieczeństwo: Filary polskiej gospodarki przyszłości”. [fot. K. Ochnio]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
Przed Orszakiem św. Mikołaja
„Aby podobać się Bogu i ludziom - św. Mikołaj i św. Stanisław Kostka w oczach dzieci i młodzieży” - to hasło ogólnopolskiego konkursu literacko-plastycznego ogłoszonego przez parafię pw. św. Mikołaja w Lublinie.
więcej »
Festiwal filmowy
25 października, o 10.00, w sali NoveKino Merkury przy ul. Brzeskiej w Białej Podlaskiej odbędzie się gala VII Festiwalu Filmowego Twórczości Osób Niepełnosprawnych.
więcej »
Wieczór pod znakiem muzyki
W niedzielę 28 października miłośnicy organów Wagnera będą mogli wysłuchać kolejnego koncertu na tym zabytkowym instrumencie.
więcej »
Biesiada Mazowiecko-Podlaska na Mazowszu
To nazwa konkursu kulinarnego, który ogłosiło Stowarzyszenie „Naszym Dzieciom” w partnerstwie z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Mordach. Mogą wziąć w nim udział wszyscy mieszkańcy Mazowsza.
więcej »
 

POLECAMY


Dzielimy się słowem
Za kilka miesięcy odbędzie się setne Nocne Czuwanie Młodych. Z tej okazji organizatorzy przygotowują specjalną książkę.
więcej »
Papiestwo było mu pisane?
W tym roku mija 40 lat od wyboru Karola Wojtyły na papieża. Czego nie wiemy o kulisach konklawe, które dało światu Jana Pawła II? Dlaczego kardynał z Krakowa został wybrany akurat w 1978 r.?
więcej »
 

SONDA

 

Różaniec w moim życiu...

to modlitwa, która dodaje mi sił

jest wyrazem dziecięcej ufności we wstawiennictwo Maryi

to modlitwa, bez której nie wyobrażam już sobie życia

jest sposobem na przedstawianie Bogu próśb i podziękowań

piękno i sens tej modlitwy odkrywam każdego dniaLITURGIA SŁOWA


Wtorek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR