20 czerwca 2018 r. Imieniny obchodzą: Bogna, Florentyna, Rafał

Pogoda: Siedlce

Numer 24
14-20 czerwca 2018r.

menu

NEWS

W numerze relacja z uroczystości jubileuszowych 200-lecia diecezji siedleckiej.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Aktualności

 
 

MAZOWSZE

19 czerwca 2018 r.

Najlepsi na Mazowszu

Mł. asp. Paweł Olkowicz z garwolińskiej komendy policji oraz mł. asp. Karol Głogowski z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu będą reprezentować mazowieckich policjantów w finale konkursu Policjant Ruchu Drogowego. więcej »

   
 

Informacja

19 czerwca 2018 r.

Zmiany wśród duchowieństwa

Ks. Jerzy KALICKI - z dniem 14 czerwca zwolniony z funkcji kapelana Sióstr Zgromadzenia Najświętszej Rodziny z Nazaretu, należących do domu zakonnego przy ul. 11 Listopada w Łukowie. więcej »

   
 

DIECEZJA

18 czerwca 2018 r.

Zapisy na pielgrzymkę Suwałki - Wilno

Do 14 lipca przyjmowane będą zapisy na Międzynarodową Pielgrzymkę Pieszą Suwałki - Wilno. Odbędzie się ona w dniach 15-24 już po raz 28. więcej »

   
 

SIEDLANÓW

18 czerwca 2018 r.

Poświęcenie kaplicy domu rekolekcyjnego

1 lipca w domu rekolekcyjnym będzie miało miejsce poświęcenie kaplicy pw. Świętej Rodziny i sali konferencyjnej. więcej »

   
 

Pow. siedlecki

17 czerwca 2018 r.

Pojadą za darmo

Od 1 lipca mieszkańcy gmin: Mordy, Mokobody, Zbuczyn, Wiśniew, Skórzec, Siedlce, Kotuń, Suchożebry oraz miasta Siedlce, którzy ukończyli 70 rok życia będą mogli korzystać z bezpłatnych przejazdów we wszystkich trzech strefach obsługiwanych przez autobusy siedleckiego MPK. więcej »

   
 

Gm. Stężyca

17 czerwca 2018 r.

40 lat na scenie

Najstarszy zespół śpiewaczy działający na terenie gminy świętuje 40 rocznicę powstania. Działający pod skrzydłami Gminnego Ośrodka Kultury Chóru Seniora Zorza uświetnia śpiewem wiele spotkań i wydarzeń o charakterze biesiadnym, ludowym, patriotycznym czy religijnym na terenie całego powiatu ryckiego. więcej »

   
 

RADZYŃ PODL.

16 czerwca 2018 r.

Dwie oferty

Upłynął termin składania ofert na dokończenie budowy hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1. Zgłosiły się dwie firmy. więcej »

   
 

RADZYŃ PODL.

16 czerwca 2018 r.

Pieniądze na projekt dziedzińca

Podczas nadzwyczajnej sesji rady miasta samorząd przyjął uchwałę, która pozwoli wygospodarować środki na opracowanie projektu zagospodarowania dziedzińca pałacowego. więcej »

   
 

SIEDLANÓW

15 czerwca 2018 r.

Obudzić sakrament małżeństwa

Od 22 do 24 czerwca trwać będą rekolekcje pt. „Obudzić sakrament małżeństwa” prowadzone przez o. Ksawerego Knotza, duszpasterza małżeństw i rodzin. więcej »

   
 

SIEDLCE

15 czerwca 2018 r.

Wiesz, gdzie mieszkasz?

PTTK Oddział „Podlasie” zaprasza do udziału w nieodpłatnych wycieczkach tematycznych po Siedlcach z cyklu „Cudze chwalicie, swego nie znacie”. więcej »

   
 

Włodawa

14 czerwca 2018 r.

Łączy nas Bug

Miasto przystąpiło do partnerskiego projektu realizowanego wspólnie z gminą Drohiczyn pn. „Łączy nas Bug - utworzenie dwóch transgranicznych szlaków kajakowych”. więcej »

   
 

Zawody ministrantów

14 czerwca 2018 r.

Koczowisko

Diecezjalne Duszpasterstwo Służby Liturgicznej zaprasza na XI Koczowisko Ministranckie. Odbędzie się ono 23 czerwca w Wyższym Seminarium Duchownym w Nowym Opolu. więcej »

   
 

Zagrożenie ASF

13 czerwca 2018 r.

Informacja

W dniach 18-22 czerwca na terenie kompleksu leśnego Kryńszczak (okolice Jaty, Dąbrówki, Kryńszczaka) leśnicy wraz z weterynarią, wojskiem oraz gminami: Łuków i Stanin będą poszukiwać dzików z objawami zakażenia ASF. więcej »

   
 

Caritas informuje

13 czerwca 2018 r.

Seminarium na temat zatrudnienia socjalnego

Debata na temat możliwości pomocy osobom w trudnej sytuacji i zagrożonych wykluczeniem społecznym - to główny cel seminarium, które odbędzie się 20 czerwca w Centrum Integracji Społecznej Caritas Diecezji Siedlce przy ul. Budowlanej 1. więcej »

   
 

Siedlce

11 czerwca 2018 r.

Oznakuj rower

W każdą drugą i czwartą sobotę miesiąca właściciele rowerów mogą bezpłatnie oznakować swoje jednoślady. więcej »

   
 

Pow. rycki

11 czerwca 2018 r.

Inwestują w wodociągi

Ponad 13 mln zł wyniosą łączne nakłady na modernizacje elementów infrastruktury służącej dostawie wody dla mieszkańców trzy gmin z terenu powiatu. więcej »

   
 

Parczew

10 czerwca 2018 r.

Moc atrakcji

Parczewski Dom Kultury organizuje w najbliższych dniach dwa ciekawe wydarzenia dla mieszkańców regionu. więcej »

   
 

Żelechów

10 czerwca 2018 r.

Dla niepodległej

17 czerwca Mszą św. sprawowaną o 11.30 w kościele w Żelechowie zostanie zainaugurowany festyn z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pn. Młodzi dla niepodległej. więcej »

   
 

Radzyń Podlaski

8 czerwca 2018 r.

Wielka historia małego miasta

To tytuł książki autorstwa Anny Wasak, jaką wydaje Radzyński Ośrodek Kultury z okazji obchodów 550-lecia Radzynia Podlaskiego. więcej »

   
 

Spotkanie z kandydatem

8 czerwca 2018 r.

Po pierwsze żłobek

Zbuduję żłobek miejski na 120 miejsc - zapowiedział Karol Tchórzewski, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Siedlec. więcej »

   

ARCHIWUM - Aktualności

 
 


 
 

 

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Jubileusz diecezji


7 czerwca kolegiatę janowską podniesiono do rangi bazyliki mniejszej. W Eucharystii wziął udział cały polski episkopat. [fot. AWAW]

FOTOGALERIA

Jerycho Młodych


Za nami kolejne Jerycho Młodych. Tegorocznej edycji patronował św. Stanisław Kostka. Spotkanie, które minęło pod znakiem modlitwy i tańca, zgromadziło ok. 700 osób. [fot. AWAW]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
Kultura bez Granic
1 lipca na terenach rekreacyjnych przy kąpielisku w Kobylanach odbędzie się XV Przegląd Folklorystyczny „Kultura bez Granic”.
więcej »
Rocznica śmierci Orlika
24 czerwca w Rykach odbędą się uroczystości religijne i patriotyczne pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy w stulecie odzyskania niepodległości.
więcej »
 

POLECAMY


Sięgając do korzeni
Każdy jubileusz jest okazją do sięgnięcia do korzeni, do lepszego uświadomienia sobie fundamentów własnej tożsamości. Obchody 200-lecia diecezji siedleckiej stały się inspiracją do powstania i wydania wielu dzieł naukowych prezentujących i dokumentujących jej historię.
więcej »
Z troską o relacjach
Kolejny - po książkach: „Bóg, Biblia, Mesjasz” i „Kościół, Żydzi, Polska” - wywiad-rzeka przeprowadzony przez Grzegorza Górnego i Rafała Tichego z ks. prof. Waldemarem Chrostowskim to pozycja poświęcona zawiłościom w relacjach Kościoła z Żydami i judaizmem.
więcej »
 

SONDA

 

Czerwiec to dla mnie....

miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa

czas wyczekiwania wakacji

najpiękniejszy miesiąc w roku

okazja do refleksji nad szybko mijającym czasem

miesiąc jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Środa
Czytania:
2 Krl 2, 1. 6-14; Ps 31 (30), 20. 21. 24
Ewangelia:
Mt 6, 1-6. 16-18

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR