21 kwietnia 2018 r. Imieniny obchodzą: Anzelm, Bartosz, Feliks

Pogoda: Siedlce

Numer 16
19-25 kwietnia 2018r.

menu

NEWS

W bieżącym numerze Echa Katolickiego - m.in. relacja z powtórnego pogrzebu pierwszych biskupów naszej diecezji w Janowie Podlaskim. Polecamy!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Aktualności

 
 

SIEDLCE

21 kwietnia 2018 r.

Dzień otwarty w Kolejówce

Wybrać szkołę - którą? Zawód - jaki? To problemy, przed którymi co roku stają gimnazjaliści klas trzecich. więcej »

   
 

Mazowsze

21 kwietnia 2018 r.

Wsparli strażaków

Już wkrótce dziewięć nowych specjalistycznych samochodów ratowniczo- gaśniczych trafi do strażaków-ochotników z subregionu siedleckiego. więcej »

   
 

SIEDLCE

20 kwietnia 2018 r.

Dzień otwarty w KLO

I Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Świętej Rodziny w Siedlcach zaprasza wszystkich uczniów trzecich klas gimnazjalnych i ich rodziców na dzień otwarty, który odbędzie się 21 kwietnia (sobota), w godz. 9.00-15.00. więcej »

   
 

BIAŁA PODL.

20 kwietnia 2018 r.

Są pieniądze na OZE

Projekt „Włączamy dobrą energię! Budowa małych instalacji OZE w mieście Biała Podlaska” zostanie dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. więcej »

   
 

Łuków

19 kwietnia 2018 r.

Koncert dla miasta

22 kwietnia, o 16.00, w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki rozpocznie się kolejna edycja koncertu ph. Łukowiacy swojemu miastu. więcej »

   
 

Radzyń Podl.

19 kwietnia 2018 r.

Szkolą rolników

23 kwietnia, o 10.00, w sali konferencyjnej komendy powiatowej państwowej Straży Pożarnej przy ul. Pomiarowej 1 rozpocznie się szkolenie nt. „Wsparcia alternatywnych form produkcji rolnej wobec ASF”. więcej »

   
 

UJRZANÓW

18 kwietnia 2018 r.

Madar, targi, moc atrakcji!

Już po raz trzeci - w dniach 20-21 kwietnia - hurtownia artykułów dziecięcych Madar organizuje Targi Artykułów Dziecięcych Madar Baby. więcej »

   
 

REGION

18 kwietnia 2018 r.

Pierwszy z dziesięciu

Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka zaprasza na pierwszy z dziesięciu planowanych spływów kajakowych rzeką Zielawa. więcej »

   
 

Zaproszenie na kongres

17 kwietnia 2018 r.

Trzeźwość leży nam na sercu

W dniach 27-28 kwietnia odbędzie się w Siedlcach Diecezjalny Kongres Trzeźwości. Referaty będą prezentowane w Centrum Duszpastersko- Charytatywnym przy ul. Bp. I. Świrskiego 57. więcej »

   
 

SIEDLCE

17 kwietnia 2018 r.

Parafialne Dni Rodziny

28 kwietnia - we wspomnienie św. Joanny Beretty Molli - Eucharystią o 18.00 parafia św. Józefa w Siedlcach rozpocznie Parafialne Dni Rodziny i 40-godzinne Nabożeństwo przed odpustem św. Józefa. więcej »

   
 

Pow. siedlecki

16 kwietnia 2018 r.

O pióro starosty

8 maja w ramach inauguracji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości odbędzie się „Powiatowe dyktando o pióro starosty siedleckiego”. więcej »

   
 

Gm. Międzyrzec Podl.

16 kwietnia 2018 r.

Jak to niegdyś bywało…

W niedzielę 29 kwietnia, o 15.00, w Domu Ludowym w Zaściankach rozpocznie się trzecia edycja imprezy pt. „Powiatowa inscenizacji życia na wsi - jak to niegdyś bywało…”. więcej »

   
 

Siostry zapraszają

15 kwietnia 2018 r.

Majówka w Loretto

W sobotę 12 maja w Loretto zgromadzą się uczestnicy dorocznej pielgrzymki czytelników „Różańca” oraz członkowie Rodziny Loretańskiej. więcej »

   
 

SIEDLCE

14 kwietnia 2018 r.

Skarbówka pracuje dłużej

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom podatników, Urząd Skarbowy w Siedlcach wydłuża godziny pracy. więcej »

   

ARCHIWUM - Aktualności

 
 


 
 

 

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

W rocznicę katastrofy smoleńskiej


10 kwietnia minęło osiem lat od katastrofy samolotu Tu-154M, którym w 2010 r. polska delegacja z prezydentem Lechem Kaczyńskim na czele leciała na obchody 70 rocznicy zbrodni katyńskiej. Mieszkańcy regionu uczcili pamięć poległych - 96 osób, przedstawicieli najwyższych władz państwowych, parlamentarzystów, dowódców wojskowych, duchownych, kombatantów, ludzi świata kultury. W programie obchodów były apele pamięci, składanie wieńców i przemówienia włodarzy.

FOTOGALERIA

Powtórny pochówek biskupów


14 kwietnia w krypcie janowskiej kolegiaty odbyło się uroczyste złożenie szczątków bp. Piotra Pawła Szymańskiego i ziemi z grobu bp. Marcelego Gutkowskiego. [fot. AWAW]

PATRONAT "ECHO"


„Pielgrzym pokoju”
Rozpoczął się pierwszy etap Konkursu Papieskiego organizowanego przez Instytut Tertio Millennio. Hasło tegorocznej, 14 już rywalizacji brzmi „Jan Paweł II - Pielgrzym pokoju”.
więcej »
Turniej tańca towarzyskiego
22 kwietnia w Zespole Oświatowym w Kąkolewnicy odbędzie się VI Otwarty Turniej Tańca Towarzyskiego Powiatu Radzyńskiego Par Początkujących.
więcej »
Podlasze
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach zachęca do obejrzenia wystawy zdjęć Konrada Węsaka.
więcej »
Ojcowski Poligon Duchowy
Już po raz drugi Klub Ojca działający przy Katolickiej Szkole Podstawowej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach wraz z Klubem Ojca z Łukowa zapraszają ojców z diecezji siedleckiej na Ojcowski Poligon Duchowy. Odbędzie się on w sobotę 21 kwietnia. Tym razem spotkamy się w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Szpakach - szczególnym miejscu kultu św. Józefa.
więcej »
Ten cenny czas
„Ten cenny czas” - to tytuł projektu Fundacji DONUM złożony w konkursie ogłoszonym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w drugiej edycji Programu Wsparcia Uniwersytetów Trzeciego Wieku.
więcej »
Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
 

POLECAMY


Tajemnica ks. Dolindo
Aleksandra Zapotoczny podąża śladami ks. Dolindo Ruotolo. Odwiedza jego ukochane miasto - Neapol. Prowadzi nas do miejsc związanych z życiem i działalnością tego świętego kapłana.
więcej »
Warunkiem jest zaufanie
Od wielu lat otrzymywane przez pielgrzymów łaski skrupulatnie notowane są przez ojców paulinów. Na nowo postanowiła się im przyjrzeć i opisać Anita Czupryn.
więcej »
Tam, gdzie mieszka Bóg
Pierwszy w historii film z udziałem papieża Franciszka - już w kinach!
więcej »
Kolejówka mówi NIE bezrobociu !
25 kwietnia siedlecka „Kolejówki”, tj. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6, organizuje Dzień Otwarty dla wszystkich tegorocznych absolwentów gimnazjów.
więcej »
 

SONDA

 

Biblia w moim życiu....

jest najważniejszą książką, po którą często sięgam

stanowi drogowskaz, jak nie zagubić się w labiryncie życia

to księga, w której znajduję odpowiedzi na wszelkie nurtujące mnie pytania

czuję, że nie dorosłem/am do lektury Pisma Świętego

jest żywym słowem BogaLITURGIA SŁOWA


Sobota
Czytania:
Dz 9, 31-42; Ps 116B (115), 12-13. 14-15. 16-17
Ewangelia:
J 6, 55. 60-69

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR