23 października 2018 r. Imieniny obchodzą: Marleny, Edwarda, Seweryna

Pogoda: Siedlce

Numer 42
18-24 października 2018r.

menu

NEWS

Nerwy paraliżują myśli, sprawiają, że czujemy się jak w pułapce. Jak opanować stres? Podpowiedź znajdą Państwo w najnowszym numerze ECHA!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Aktualności

 
 

Gm. Stara Kornica

23 października 2018 r.

Inwestują w młodzież i nauczycieli

Podniesienie kompetencji uczniów szkół podstawowych, dodatkowe zajęcia lekcyjne, doposażenie sal lekcyjnych a także wsparcie nauczycieli w zakresie podnoszenia kwalifikacji zawodowych. więcej »

   
 

SIEDLCE

23 października 2018 r.

Wieczór pod znakiem muzyki

W niedzielę 28 października miłośnicy organów Wagnera będą mogli wysłuchać kolejnego koncertu na tym zabytkowym instrumencie. więcej »

   
 

Promocja książki

22 października 2018 r.

Spotkanie z autorką Tatuażysty z Auschwitz

Zapraszamy na cykl spotkań autorskich z Heather Morris, autorką książki „Tatuażysta z Auschwitz”. więcej »

   
 

Miasto Siedlce

22 października 2018 r.

Oficjalne wyniki

W drugiej turze wyborów o fotel prezydenta Siedlec powalczą Karol Tchórzewski i Andrzej Sitnik. Prezentujemy także nazwiska nowych radnych. więcej »

   
 

Region

21 października 2018 r.

Patriotycznie

Wójt gminy Janów Podlaski wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury oraz Gminną Biblioteką Publiczną zapraszają do udziału w V Gminnym Konkursie Piosenki i Poezji Patriotycznej. więcej »

   
 

Łuków

21 października 2018 r.

Warto zobaczyć

Do końca roku w Muzeum Regionalnym w Łukowie można oglądać wystawę pt. 100 lat Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie (1918-2018). więcej »

   
 

Wisznice

20 października 2018 r.

Ku pamięci

28 października przy ul. Rynek zostanie odsłonięta tablica upamiętniająca mieszkańców regionu zamordowanych przed 74 laty w centrum miejscowości przez hitlerowskich okupantów. więcej »

   
 

Siedlce

20 października 2018 r.

Elektronika na przystankach

Od kilku dni na dziewięciu przystankach komunikacji miejskiej funkcjonują tzw. elektroniczne tablice informacji pasażerskiej. więcej »

   
 

Radzyń Podlaski

19 października 2018 r.

Spektakl na 100-lecie

Radzyński Ośrodek Kultury zaprasza 30 października, o 18.00, do sali kina Oranżeria na sztukę pt. „Sprawa Polski jest najważniejsza. Rzecz o Wincentym Witosie”. więcej »

   
 

Radzyń Podlaski

19 października 2018 r.

Jerzy Zelnik i Sebastian Ryś w mieście

W czwartek 26 października, o 12.00, w sali kina Oranżeria wystawiony będzie spektakl „Blizny pamięci” w wykonaniu Jerzego Zelnika i Sebastiana Rysia. więcej »

   
 

MIĘDZYRZEC PODL.

18 października 2018 r.

Mieszkańcy zdecydowali

Zakończyło się głosowanie w ramach budżetu obywatelskiego. Wzięło w nim udział 831 mieszkańców, którzy zdecydowali, że chcą, by powstało mobilne miasteczko ruchu drogowego. więcej »

   
 

Wszystko zgodnie z planem

18 października 2018 r.

Nie ma opóźnień

Mieszkańcy Międzyrzeca Podlaskiego nie mogą doczekać się otwarcia krytej pływalni. Termomodernizacja obiektu jest już na finiszu. Na zakończenie prac firma ma czas do 16 listopada. więcej »

   
 

MIĘDZYRZEC PODL.

17 października 2018 r.

Ławka niepodległości na promenadzie

Miasto znalazło się na liście dziewięciu lokalizacji na Lubelszczyźnie, gdzie ma powstać multimedialna ławka niepodległości. więcej »

   
 

POW. BIALSKI

17 października 2018 r.

Jest ugoda w sprawie odszkodowania

Rolnik z Mań Damian Kierekiesza, który domagał się przed sądem odszkodowania za wybite z powodu ASF świnie, zawarł ugodę z inspekcją weterynaryjną. więcej »

   
 

SIEDLCE

16 października 2018 r.

Darmowe porady prawne

W sali na parterze plebanii przy parafii Ducha Świętego w każdy czwartek, od 15.00 do 17.00, działa punkt bezpłatnej pomocy prawnej. więcej »

   
 

Diecezja

16 października 2018 r.

Zostań ceremoniarzem

Jeszcze do środy 24 października Diecezjalne Duszpasterstwo Służby Liturgicznej przyjmuje zgłoszenia osób chcących uczestniczyć w kursie ceremoniarzy parafialnych. więcej »

   
 

Lubelszczyzna

15 października 2018 r.

Wybrali najlepszych

Poznaliśmy laureatów tegorocznej edycji konkursu „Rolnik Lubelszczyzny”. W gronie uhonorowanych znaleźli się także przedstawiciele naszego regionu. więcej »

   
 

Region

15 października 2018 r.

Muzyczna uczta

Mieszkańcy Wisznic i Łukowa będą mieli niebawem niepowtarzalną okazję udziału w koncertach patriotycznych pt. „Wyśpiewać 100 lat Niepodległości” z udziałem Macieja Miecznikowskiego. więcej »

   
 

Międzyrzec Podl.

14 października 2018 r.

Będzie tomograf

Dyrektor SP ZOZ Wiesław Zaniewicz podpisał umowę z przedstawicielami lubelskiego urzędu marszałkowskiego, w ramach której zostanie dofinansowany zakup tomografu dla szpitala. więcej »

   
 

Region

14 października 2018 r.

Na drogi

Kilka mazowieckich samorządów otrzymało dofinansowanie na przebudowy i rozbudowę ponad 10 km dróg lokalnych. Środki pochodzą z rządowego programu na rzecz rozwoju oraz konkurencyjności regionów. więcej »

   
 

SIEDLCE

10 października 2018 r.

XX Festiwal Nauki i Sztuki

Już po raz 20 Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny wprowadzi zainteresowanych nauką w jej arkana. Program zaplanowanego na 18-20 października Festiwalu Nauki i Sztuki intryguje bogactwem propozycji tematycznych i form ich prezentacji. więcej »

   

ARCHIWUM - Aktualności

 
 


 
 

 

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Otwarcie Siedleckiego Centrum Onkologii


Mazowiecki Szpital Wojewódzki im. św. Jana Pawła II w Siedlcach wzbogacił się o nowoczesny ośrodek onkologiczny. Siedleckie Centrum Onkologii (SCO) to jedyny tego typu ośrodek w północno-wschodniej części województwa mazowieckiego. Inwestycja kosztowała ponad 112 mln zł. [fot. JAG]

FOTOGALERIA

IV Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy


W dniach 18-19 października w gmachu Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach odbył się Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy OSG 2018 pod hasłem: „Państwo - Gospodarka - Bezpieczeństwo: Filary polskiej gospodarki przyszłości”. [fot. K. Ochnio]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
Przed Orszakiem św. Mikołaja
„Aby podobać się Bogu i ludziom - św. Mikołaj i św. Stanisław Kostka w oczach dzieci i młodzieży” - to hasło ogólnopolskiego konkursu literacko-plastycznego ogłoszonego przez parafię pw. św. Mikołaja w Lublinie.
więcej »
Festiwal filmowy
25 października, o 10.00, w sali NoveKino Merkury przy ul. Brzeskiej w Białej Podlaskiej odbędzie się gala VII Festiwalu Filmowego Twórczości Osób Niepełnosprawnych.
więcej »
Wieczór pod znakiem muzyki
W niedzielę 28 października miłośnicy organów Wagnera będą mogli wysłuchać kolejnego koncertu na tym zabytkowym instrumencie.
więcej »
Biesiada Mazowiecko-Podlaska na Mazowszu
To nazwa konkursu kulinarnego, który ogłosiło Stowarzyszenie „Naszym Dzieciom” w partnerstwie z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Mordach. Mogą wziąć w nim udział wszyscy mieszkańcy Mazowsza.
więcej »
 

POLECAMY


Dzielimy się słowem
Za kilka miesięcy odbędzie się setne Nocne Czuwanie Młodych. Z tej okazji organizatorzy przygotowują specjalną książkę.
więcej »
Papiestwo było mu pisane?
W tym roku mija 40 lat od wyboru Karola Wojtyły na papieża. Czego nie wiemy o kulisach konklawe, które dało światu Jana Pawła II? Dlaczego kardynał z Krakowa został wybrany akurat w 1978 r.?
więcej »
 

SONDA

 

Różaniec w moim życiu...

to modlitwa, która dodaje mi sił

jest wyrazem dziecięcej ufności we wstawiennictwo Maryi

to modlitwa, bez której nie wyobrażam już sobie życia

jest sposobem na przedstawianie Bogu próśb i podziękowań

piękno i sens tej modlitwy odkrywam każdego dniaLITURGIA SŁOWA


Wtorek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR