19 lutego 2017 r. Imieniny obchodzą: Arnold, Konrad, Marceli

Redakcja Kontakt Reklama Patronat Archiwum

www.echokatolickie.pl

Ogłaszaj się w Echu SMS-em

redakcja@echokatolickie.pl

     

  Aktualności Region Opinie Kościół Rozmowy Komentarze Diecezja Historia Kultura Rozmaitości Sport Ogłoszenia  

 

Numer 7 - 16-22 lutego 2017r.

NEWS

Przypadający w dniach 20-26 lutego Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem to okazja do konsultacji z kuratorami, prawnikami, policjantami i pracownikami socjalnymi. Więcej informacji na www.siedlce.caritas.pl

Aktualności

 
 

Pod patronatem prezydenta RP

18 lutego 2017 r.

Będzie się działo

W bieżącym roku przypada 600 rocznica lokacji miasta Kocka. Patronat honorowy nad jubileuszowymi uroczystościami objął prezydent Andrzej Duda. więcej »

   
 

KRAJ

18 lutego 2017 r.

IX edycja konkursu: Polska wieś - dziedzictwo i przyszłość

Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa we współpracy z Wydawnictwem Naukowym Scholar ogłosiła IX edycję konkursu: Polska wieś - dziedzictwo i przyszłość. więcej »

   
 

Pamięci żołnierzy wyklętych

17 lutego 2017 r.

Biegi i turniej piłki nożnej

W ramach łukowskich obchodów przypadającego 1 marca Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych zaplanowano szereg imprez sportowo- kulturalnych. Zapisy już trwają! więcej »

   
 

MIĘDZYRZEC PODL.

17 lutego 2017 r.

Soyka Kolektyw w Międzyrzecu

12 marca w ramach Międzyrzeckich Spotkań Jazzowych wystąpi Soyka Kolektyw. Stanisław Soyka to znany wszystkim śpiewak, instrumentalista i kompozytor. więcej »

   
 

ŁUKÓW

16 lutego 2017 r.

Pamięci niezłomnym

W środę, 1 marca, odbędzie się w Łukowie odsłonięcie obelisku poświęconego żołnierzom niezłomnym i ofiarom reżimu komunistycznego. więcej »

   
 

SIEDLCE

16 lutego 2017 r.

Pod nowym adresem

W czwartek, 23 lutego, o 12.00, nastąpi uroczyste otwarcie nowej siedziby siedleckiego fiskusa. więcej »

   
 

SIEDLCE

15 lutego 2017 r.

Spotkanie z historią

Bractwo św. Judy Tadeusza, wydział duszpasterski Kurii Diecezjalnej Siedleckiej oraz I Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Świętej Rodziny zapraszają na kolejne spotkanie w ramach przygotowania do jubileuszu 200-lecia diecezji. więcej »

   
 

BIAŁA PODL.

15 lutego 2017 r.

Jak radzić sobie z dziećmi?

Fundacja Kurs na Miłość zaprasza na trening umiejętności wychowawczych pod nazwą Szkoła dla Rodziców i Wychowawców. Jest to program spotkań dla każdego, kto szuka sposobu na nawiązanie głębszych i cieplejszych relacji z dziećmi lub wychowankami. więcej »

   
 

Siedlce

14 lutego 2017 r.

O uzdrowienie

W niedzielę, 19 lutego, Grupa Ewangelizacyjna Strumienie Miłosierdzia zaprasza do sanktuarium św. Józefa na kolejne spotkanie modlitewno-ewangelizacyjne. więcej »

   
 

Siedlce

14 lutego 2017 r.

Dla prawników

19 lutego, o 17.00, w Domu Księży przy ul. Kościuszki 10 rozpocznie się spotkanie w ramach duszpasterstwa prawników diecezji siedleckiej. więcej »

   
 

ŁUKÓW

13 lutego 2017 r.

Modernizacja oczyszczalni

Ponad 76 mln zł będzie kosztować modernizacja oczyszczalni ścieków w Łukowie. więcej »

   
 

REGION

13 lutego 2017 r.

Już pracują

Rozpoczęły się prace związane z budową drogi ekspresowej S17 na docinku z Kurowa do podwarszawskiego Zakrętu. więcej »

   
 

Gm. Siedlce

12 lutego 2017 r.

Wybiorą najaktywniejsze

Jeszcze do 20 lutego można zgłaszać kandydatki do drugiej edycji konkursu Kobieta Aktywna w Gminie Siedlce. więcej »

   
 

Otwarcie ronda

11 lutego 2017 r.

Prezydent w Siedlcach

Podczas wizyty w Siedlcach 11 lutego prezydent Polski Andrzej Duda wziął udział w otwarciu ronda im. - zmarłego przed trzema laty senatora PiS - Zbigniewa Romaszewskiego. więcej »

   
 

Szef Solidarności w Siedlcach

11 lutego 2017 r.

Plany i podsumowania

W siedleckich uroczystościach oddania do użytku ronda im. Zbigniewa Romaszewskiego udział wziął m.in. przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ Solidarność Piotr Duda. więcej »

   
 

Zmiany w dopłatach

10 lutego 2017 r.

Wyeliminować ryzyko błędów

Ministerstwo rolnictwa zapowiada zmiany w dopłatach bezpośrednich za 2016 r. Dotyczą one płatności m.in. do roślin wysokobiałkowych oraz dopłat do bydła, kóz i owiec. Resort przygotował już stosowne projekty rozporządzeń. więcej »

   
 

Kraj

10 lutego 2017 r.

Pomoc w związku z klęskami

Na początku marca zostaną ogłoszone listy rolników ubiegających się o pomoc w związku ze stratami poniesionymi w wyniku klęsk żywiołowych. Rozpatrywanie wniosków potrwa do lipca. więcej »

   

ARCHIWUM - Aktualności

 
 


 
   

 
 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Prezydent w Siedlcach


Podczas wizyty w Siedlcach 11 lutego prezydent Polski Andrzej Duda wziął udział w otwarciu ronda im. Zbigniewa Romaszewskiego przy tzw. wiadukcie łukowskim. W programie wizyty głowy państwa w Siedlcach było też odwiedzenie Muzeum Diecezjalnego. Prezydent spotkał się także z młodymi piłkarzami Pogoni Lwów. Na zakończenie wizyty A. Duda złożył wieniec przy pomniku Lecha Kaczyńskiego. [fot. KO]

FOTOGALERIA

Dzień Życia Konsekrowanego


W katedrze siedleckiej odbyły się uroczystości z okazji Dnia Życia Konsekrowanego. Zainaugurowała je adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Później nastąpiła prezentacja Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego z diecezji. Celebracja Eucharystii, połączona z liturgią światła i dziękczynieniem za dar życia konsekrowanego, sprawowana była w samo południe. [fot. ML]

PATRONAT "ECHO"


XV Bal karnawałowy osób niepełnosprawnych
Około 500 osób pojawi się 23 lutego, o 10.00, w sali widowiskowej Bialskiego Centrum Kultury przy ul. Brzeskiej 41 na imprezie zorganizowanej przez bialski Środowiskowy Dom Samopomocy (ŚDS), prowadzony przez Caritas Diecezji Siedleckiej (CDS).
więcej »
Śladem szeptu amazońskiego potoku
Gościem kolejnego spotkania organizowanego przez ekipę VITOexTrEAM będzie Stefan Czerniecki - podróżnik, eksplorator, dziennikarz, autor wielu książek.
więcej »
Sport i wspólnota
12 maja w Białej Podlaskiej odbędzie się XII Parafiada Diecezji Siedleckiej. Zgłoszenia są przyjmowane do 10 kwietnia. Do udziału w zawodach zaproszeni są uczniowie szkół gimnazjalnych.
więcej »
Koncert jubileuszowy
W niedzielę, 26 lutego, o 16.00, w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Terespolu rozpocznie się koncert noworoczny. I
więcej »
Ku czci niezłomnych
Prelekcja, wystawa, koncert i projekcja to główne punkty obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w gminie Terespol.
więcej »
 

POLECAMY


Matki i antymatki
Słowo matka budzi wiele uczuć. Jest jednym z najczęściej zgłaszanych w konkursach na najpiękniejsze słowo w języku polskim (i nie tylko). O matce napisano wiele akapitów, poeci poświęcali niezliczone strofy, podkreślając rolę matki w życiu każdego człowieka.
więcej »
Historia i współczesność
Bogactwo informacji i komentarzy dla każdego, kto pragnie zrozumieć otaczającą go rzeczywistość - tak Nową encyklopedię chrześcijaństwa rekomenduje wydawnictwo Jedność.
więcej »
 

SONDA

 

Jak można spędzić ferie?

na wyjeździe, np. obozie narciarskim

przed telewizorem bądź komputerem

na zajęciach w ośrodkach kultury

nadrabiając zaległości w nauce

nudząc się


LITURGIA SŁOWA


Niedziela
Czytania:
Kpł 19,1-2.17-18; Ps 103,1-4.8.10.12-13 ;
1 Kor 3,16-23

Ewangelia:
Mt 5,38-48

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

  Aktualności Region Opinie Kościół Rozmowy Komentarze Diecezja Historia Kultura Rozmaitości Sport Ogłoszenia  

Copyright ?2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR