16 sierpnia 2018 r. Imieniny obchodzą: Nora, Joachim, Roch

Pogoda: Siedlce

Numer 33
16-22 sierpnia 2018r.

menu

NEWS

Centrum przesiadkowe w Siedlcach - od września! Szczegóły w bieżącym wydaniu naszego tygodnika.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Aktualności

 
 

Sosnówka

16 sierpnia 2018 r.

Targi zdrowej żywności

26 sierpnia pod honorowym patronatem marszałka województwa lubelskiego Sławomira Sosnowskiego odbędą się w Sosnówce I Powiatowe Targi Zdrowej Żywności. więcej »

   
 

Gm. Siemień

16 sierpnia 2018 r.

Niedziela dla zdrowia

Wychodząc naprzeciw trudnościom, z jakimi niejednokrotnie spotykają się mieszkańcy gminy chcący skorzystać z konsultacji lekarzy specjalistów, władze samorządowe po raz kolejny organizują dla nich tzw. białą niedzielę. więcej »

   
 

Kolejny pomnik

15 sierpnia 2018 r.

Falująca wstęga

W ciągu najbliższych miesięcy na pl. Wolności w Łukowie stanie pomnik Czynu Niepodległościowego. więcej »

   
 

SIEDLCE

15 sierpnia 2018 r.

Alzhaimer! Jak żyć?

24 sierpnia w sali audiowizualnej domu parafialnego przy kościele św. Teresy odbędzie się wykład np. „Alzhaimer! Jak żyć? Odpowiednia dieta ma znaczenie”. więcej »

   
 

KOSZOŁY

14 sierpnia 2018 r.

Opowie o Czarnobylu

​Stowarzyszenie Tołka zaprasza 19 sierpnia, o 15.00, do Szkoły Relacji i Edukacji Regionalnej na spotkanie z fotografem i podróżnikiem Adamem Paluchem. więcej »

   
 

Łuków

14 sierpnia 2018 r.

Zagrają po raz piąty

W niedzielę 19 sierpnia w kościele NMP Matki Kościoła przy ul. bł. ks. J. Popiełuszki rozpocznie się kolejny koncert w ramach „VI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie”. więcej »

   
 

Jubileuszowa Hosanna

13 sierpnia 2018 r.

Mocny akcent na koniec wakacji

Już w ostatni weekend wakacji będzie miał miejsce 25 jubileuszowa edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej Hosanna Festival. więcej »

   
 

SIEDLCE

13 sierpnia 2018 r.

Jeszcze raz

​W poniedziałek, 20 sierpnia, w ramach cyklu Kino Kobiet kino Helios zaprezentuje film „Mamma Mia. Here We Go Again”. więcej »

   
 

Gm. Krzywda

12 sierpnia 2018 r.

Nie tylko biblioteka

Najpóźniej na początku 2020 r. mieszkańcy Huty Dąbrowy będą mogli korzystać z budynku nowej biblioteki przy ul. Hutniczej. więcej »

   
 

Gm. Leśna Podl.

12 sierpnia 2018 r.

Nie tylko Pudzianowscy

Już w najbliższy weekend 18 i 19 sierpnia odbędą się połączone ze świętem plonów Dni Gminy Leśna Podlaska. więcej »

   
 

Konkurs dla młodych filmowców

11 sierpnia 2018 r.

Nakręć film

Share the Story (Podziel się historią) - to tytuł konkursu filmów krótkometrażowych, ogłoszonego w związku ze styczniowymi Światowymi Dniami Młodzieży w Panamie. więcej »

   
 

Informacja

10 sierpnia 2018 r.

Mogą zadzwonić

Urząd Statystyczny w Warszawie chce sprawdzić, jak bardzo brak opadów wpłynie na plony w tym roku. Wybrani gospodarze zostaną zaproszeni do udzielenia odpowiedzi na kilka pytań. więcej »

   
 

Gm. Adamów

10 sierpnia 2018 r.

Półmaraton tradycji

15 września już po raz siódmy odbędzie się impreza biegowa pn. „Półmaraton Tradycji w Lesie Gułowskim”. Zgodnie ze zwyczajem biegacze będą mogli spróbować swoich sił na dystansie 21 km lub w biegu na 5 km. więcej »

   
 

DIECEZJA

9 sierpnia 2018 r.

Rekolekcje pod żaglami

Już po raz trzeci Wspólnota Jednego Ducha organizuje rejs szlakiem Wielkich Jezior Mazurskich. Od 7 do 9 września organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy chcą doświadczyć przygody żeglowania z Jezusem. więcej »

   
 

SIEDLCE

9 sierpnia 2018 r.

Przyłącz się!

W ostatnią niedzielę wakacji, 26 sierpnia, Siedlce po raz kolejny staną się biegową stolicą Mazowsza. Tego dnia odbędzie się dziewiąta edycja Biegu Siedleckiego Jacka. więcej »

   
 

Czujniki na przedszkolach

8 sierpnia 2018 r.

Sprawdź jakość powietrza

Wybrać się na spacer czy ograniczyć wyjścia na zewnątrz do niezbędnego minimum? Dzięki mapie jakości powietrza każdy mieszkaniec Siedlec będzie wiedział, co dzieje się w jego okolicy. więcej »

   
 

Będzie szybciej i nowocześniej

8 sierpnia 2018 r.

Kolejowa rewolucja trwa

Na dworcu kolejowym w Białej Podlaskiej przygotowywane są nowe perony i bezpieczne dojście do pociągów. Będzie to przejście podziemne pomiędzy rondem Dmowskiego, a ulicą Dokudowską. więcej »

   
 

Kock

7 sierpnia 2018 r.

Zaśpiewaj!

18 sierpnia - w ramach tegorocznych dni miasta Kock - odbędzie się XIV Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej „Czas uwielbienia”. więcej »

   
 

Radzyń Podl.

6 sierpnia 2018 r.

E-szpital

Zarząd województwa lubelskiego podpisał kolejne umowy ze szpitalami w regionie na dofinansowanie rozpoczęcia działalności usług teleinformatycznych. więcej »

   
 

Lubelszczyzna

6 sierpnia 2018 r.

Oddaj krew

Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek, zaprasza wszystkich pełnoletnich mieszkańców województwa do aktywnego udziału w wakacyjnej akcji zbiórki krwi. więcej »

   
 

Dęblin

5 sierpnia 2018 r.

100-lecie lotnictwa

Iskry, Orliki, Puszczyki, Mastery, Bryzy - między innymi takie maszyny będzie można obejrzeć z bliska podczas centralnych obchodów 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego, które 23 i 24 sierpnia zaplanowano w grodzie nad Wisłą. więcej »

   

ARCHIWUM - Aktualności

 
 


 
 

 

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II


W czwartek 26 lipca parafia św. Anny w Wohyniu przeżywała odpust parafialny, podczas którego wprowadzono do kościoła relikwie św. Jana Pawła II. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił kard. Stanisław Dziwisz.(Fot. Adam Tokarski)

FOTOGALERIA

Na pątniczym szlaku


Obdarowani Duchem Świętym - z tym hasłem idą do Matki, by dziękować, przepraszać, prosić i uczyć się od Maryi zaufania Bogu. 38 Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę wyruszyła! (Fot. Joanna Szubstarska, Iza Chajkaluk)

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
Hosanna Festival
Chcesz spędzić rewelacyjnie ostatni weekend wakacji? Mamy coś dla Ciebie! Dwa dni wypełnione brzmieniem muzyki z przesłaniem, radością i tańcem razem ze wspaniałymi ludźmi, dla których Chrystus jest Drogą, Prawdą i Życiem! A może jesteś uzdolniony muzycznie: grasz lub śpiewasz?
więcej »
OSG 2018
Europejskie Centrum Biznesu oraz Prezydent Miasta Siedlce, mają zaszczyt i przyjemność zaprosić do udziału w IV edycji Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OSG 2018.
więcej »
Złota jesień
19 sierpnia w Suchożebrach już po raz 11 odbędzie się festyn rodzinny „Złota jesień” połączony z Gminnymi Dożynkami.
więcej »
Święto plonów
19 sierpnia w Mokobodach odbędą się Gminne Dożynki na terenach zielonych za kościołem. Podczas dożynek na scenie wystąpi Andrzej Rybiński oraz gwiazda wieczoru - zespół Basta, a także zespół Skolim i dzieci z jednostek oświatowych.
więcej »
Dożynki parafialne
26 sierpnia, po raz piąty parafia pw. św. Bartłomieja w Grębkowie zaprasza na Dożynkowy Festyn Parafialny.
więcej »
Dożynki gminne
26 sierpnia w Rzeczycy odbędą się Gminne Dożynki w gminie Międzyrzec Podlaski. Po Mszy św. o 13.00 nastąpi oficjalne otwarcie dożynek na placu przy remizie OSP.
więcej »
Powiatowe święto plonów
26 sierpnia w Wodyniach odbędą się Dożynki Powiatu Siedleckiego. Oficjalne otwarcie i ceremonia dzielenia chleba odbędą się o 13.15, a poprzedzone będą uroczystą Mszą św.
więcej »
Dni Ryk i gminne dożynki
Główną atrakcją Dni Ryk 2018 będzie zespół Zakopower. Doroczne święto miasta poprzedzi obchody gminnych dożynek.
więcej »
Wrota wolności
W niedzielę 9 września, o 13.00, na terenie przy prochowni w Kobylanach odbędzie się VI Letni Festiwal Biegów WROTA WOLNOŚCI.
więcej »
Dni z Doradztwem Rolniczym
W dniach 1-2 września na terenach Agencji Rozwoju Miasta w Siedlcach odbędą się XXV Jubileuszowe Międzynarodowe Dni z Doradztwem Rolniczym połączone z XIV Regionalną Wystawą Zwierząt Hodowlanych.
więcej »
 

POLECAMY


Drzwi do Bożej prawdy
Jeśli nasze próby lektury Pisma Świętego kończyły się niepowodzeniem, możemy zacząć w inny sposób. Autorzy „Biblii opowiedzianej” postanowili swoimi słowami zrelacjonować tę trudną księgę.
więcej »
Piękno uwiecznione
Zwiedzenie wiecznego miasta to pragnienie wielu osób. Tym, dla których pozostaje w sferze marzeń, polecamy albumy w szczególny sposób przybliżające piękno i majestat Watykanu.
więcej »
 

SONDA

 

100 dni abstynencji na 100-lecie niepodległości

Propozycja polskich biskupów pięknie wpisuje się w obchody odzyskania niepodległości.

Obawiam się, że to zadanie, które przerośnie Polaków.

Jeśli ktoś podejmuje abstynencję w konkretnej intencji, wytrzyma 100 dni bez alkoholu.

Nie podejmuję takich zobowiązań, bo nie piję.LITURGIA SŁOWA


Czwartek XIX tygodnia okresu zwykłego
Czytania:
Ez 12, 1-12; Ps 78 (77), 56-57. 58-59. 61-62 ;
Mt 18, 21 – 19, 1

Ewangelia:
Mt 18, 21 – 19, 1

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR