11 grudnia 2018 r. Imieniny obchodzą: Waldemar, Damazy

Pogoda: Siedlce

Numer 49
06-12 grudnia 2018r.

menu

NEWS

Zachęcamy do lektury!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Diecezja

 
 

fot. podlasie24.pl/MJa

Dar dla Kościoła

5 grudnia 2018 r.

Konsekracja to wezwanie do miłości

W niedzielę 2 grudnia w siedleckiej katedrze odbyła się wyjątkowa uroczystość: błogosławieństwo wdowy. Pochodząca z Dęblina Małgorzata Ciołek jest drugą w diecezji kobietą, która po śmierci męża przyjęła konsekrację.

Zapytana o to, jak rodziło się jej powołanie, odpowiada, że nie ma ono konkretnej daty. To był proces. - Pochodzę z wierzącej rodziny. Już jako dziecko dzięki mojej babci Stasi znałam cały pacierz i różne modlitwy - przyznaje M. Ciołek. - Jednak w miarę dorastania moją głowę zaczęły zaprzątać inne sprawy, a nie Bóg. Był czas, że o Nim zapominałam. Przełomowy w moim życiu okazał się 1990 r., kiedy wzięłam udział w rekolekcjach w Magdalence. Jechałam tam z myślą, iż jako pielęgniarka po prostu będę służyła pomocą medyczną. Wcale nie miałam zamiaru duchowo w nich uczestniczyć. Bóg jednak miał inne plany. Dotknął moje serce. Po powrocie z Magdalenki zdałam maturę i złożyłam dokumenty na studia teologiczne w Warszawie. Niestety, nie dostałam się. Pojawiło się pragnienie, by pójść do zakonu sióstr bezhabitowych. Kiedy nie zdałam egzaminu na teologię, zaczęłam zadawać Bogu pytania: co mam robić dalej? To, że nie przyjęto mnie na studia, odczytałam jako Jego odpowiedź - opowiada kobieta. więcej w wersji papierowej » Dostęp SMS

   
 

fot. ARCHIWUM

Jubileusz KSM przy parafii św. Teresy

5 grudnia 2018 r.

Zaczyn

Oddział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przy parafii pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Siedlcach 15 grudnia będzie obchodził jubileusz 25-lecia. Za nimi ćwierć wieku pracy i służby Bogu i ojczyźnie.

Kiedy przegląda się archiwalne zdjęcia, widać wyraźnie, jak bardzo zmieniali się jego członkowie. Doroślały im twarze i serca, dojrzewała miłość do Boga i do ludzi, zarażali innych swoją wiarą i entuzjazmem, dołączali do nich wciąż nowi ludzie, a ci, którzy „wyrośli” już z KSM, pozostawali nadal w kręgu jego działań i inicjatyw, wspierali. Przed wielu laty pewna troskliwa matka powiedziała: „Na szczęście nie muszę się bać o swojego syna, należy do naszego KSM”. I było w tym stwierdzeniu dużo prawdy, bo wśród KSM-owiczów można było tylko dobrego się nauczyć. Nic więc dziwnego, że wywodzi się z tego kręgu kilku kapłanów i kilka sióstr zakonnych, wielu bardzo porządnych i solidnie wykształconych ludzi. Oddział ewoluował, przychodzili wciąż nowi młodzi, zmieniali się opiekujący się nim oblaccy duszpasterze. Każdy z ojców, sprzyjając młodzieńczej aktywności, przynosił też coś nowego ze świata - wszak Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej pracują nie tylko w całej Polsce, jak długa i szeroka, ale i na wszystkich bez mała kontynentach. więcej w wersji papierowej » Dostęp SMS

   

ARCHIWUM - Diecezja

 
 
Rocznik Wydanie Autor


 
 

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Jubileusz KSM diecezji siedleckiej


W dniach 24-25 listopada odbyły się uroczystości jubileuszowe 25-lecia istnienia Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Siedleckiej. [fot. Monika Król]

FOTOGALERIA

Znamy laureatów


Mirosław Roguski, Mieczysław Zawadzki, Mieczysław Gaja, Małgorzata i Waldemar Gujscy - to tegoroczni laureaci nagrody im. Ludomira Benedyktowicza. Nagrody przyznawane są za szczególne osiągnięcia w trzech dziedzinach: szeroko pojęta działalność artystyczna; twórczość i dorobek literacki, naukowy i publicystyczny; działalność patriotyczno-społeczno-humanitarna. [fot. W. Bobryk]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
Rekolekcje w sieci
„Kościół jest dobry” - czyli nic co Boskie nie jest im obce” to tytuł tegorocznych rekolekcji adwentowych przygotowanych przez www.profeto.pl.
więcej »
Chatka z piernika
Do 14 grudnia Gminny Ośrodek Kultury w Suchożebrach przyjmuje zgłoszenia do konkursu pt. Chatka z piernika w bożonarodzeniowej szacie.
więcej »
Grają i pomagają
W grudniu rusza trasa koncertowa Betlejem w Polsce 2018/2019. Więcej szczegółów na stronie www.betlejemwpolsce.pl.
więcej »
 

POLECAMY


To ty, szare Podlasie, rodzona ma kraino
Świętując jubileusz odzyskania przez Polskę niepodległości, warto skupić uwagę na tym, co działo się sto lat temu w miejscu, gdzie dzisiaj żyjemy. Książka „Tak rodziła się Niepodległość. Południowe Podlasie 1918” odsłania przed czytelnikiem panoramę wydarzeń sprzed wieku.
więcej »
Myśl właściwie
Abp Fulton J. Sheen - to jeden z najbardziej charyzmatycznych duchownych w historii amerykańskiego Kościoła. Płomienny mówca, wybitny kaznodzieja i wielka osobowość telewizyjna.
więcej »
 

SONDA

 

Czy czas Adwentu jest nam potrzebny?

tak, to czas na refleksję w zabieganym świecie

nie, Adwent nic nie zmienia

najważniejsza jest chęć odmienienia życia w oczekiwaniu na Boże Narodzenie

to okazja do stanięcia w prawdzie wobec Boga i samego siebie, a przez to do nawróceniaLITURGIA SŁOWA


Wtorek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR