21 grudnia 2014 r. Imieniny obchodzą: Jan, Honorata, Tomasz

Redakcja Kontakt Reklama Patronat Archiwum

www.echokatolickie.pl

Ogłaszaj się w Echu SMS-em

redakcja@echokatolickie.pl

     

  Aktualności Rozmowy Kościół Opinie Komentarze Region Diecezja Kultura Historia Rozmaitości Sport Ogłoszenia  

 

Numer 51 - 18-22 grudnia 2014r.

NEWS

Pochylając się nad tajemnicą narodzenia jedynego Pana i Odkupiciela człowieka, składamy wszystkim naszym Czytelnikom serdeczne życzenia. Niech Boże Dziecię napełni Wasze życie swoim pokojem. Niech objawia wśród Was zwycięską siłę swojej miłości, która potrafi uleczyć rany, zasklepić bolesne podziały, pokonać uprzedzenia i wyciągnąć rękę do zgody. Oby Wasze serca zaznały tego daru, którym Jezus Chrystus - Książę Pokoju - chce nas obdarzać. Zespół Echa Katolickiego.

Diecezja

 
 

Sobiekursk Uroczystości odpustowe

4 września 2008 r.

Dziękczynienie za kapłaństwo


fot. MR

W uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, 26 sierpnia 2008 r., w należącym do parafii Warszawice kościele filialnym w Sobiekursku odprawiono jubileuszową Eucharystię, wpisującą się w obchody 600. rocznicy pierwszej wzmianki o parafii warszawicko-radwankowskiej.

  Tego dnia dziękowano w szczególności za dar kapłaństwa, czyli za księży pracujących w parafii oraz tych duchownych, którzy z niej pochodzili na przestrzeni kilku wieków istnienia.

 Mszę św. w intencji parafian koncelebrowało kilku z kilkudziesięciu żyjących jeszcze byłych ks. wikariuszy warszawickich: ks. Andrzej Wolanin (1994-1995, obecnie wikary w Parczewie), ks. Leszek Walęciuk (1995-1998, proboszcz z Jabłecznej), ks. Michał Wawerski (2000-2001, wikary w katedrze siedleckiej), ks. Sławomir Arseniuk (2001-2003, wikary w Mokobodach) pod przewodnictwem ks. Marka Bieńkowskiego (2004-2006), obecnie pasterzującego w Rykach. Przybyli na zaproszenie miejscowego proboszcza Jerzego Domańskiego i wikariusza Jacka Sawczuka. Z okolicznościową homilią wystąpił ks. Arseniuk wskazując Matkę Boską z Jasnej Góry za wzór do naśladowania dla człowieka. „Świat dzisiejszy domaga się cudu, aby przyjąć sposób życia Maryi”, który jest służbą innym ludziom. Tu za przykład posłużyli kaznodziei św. Maksymilian Kolbe i Edyta Stein. „Maryja w obrazie częstochowskim staje przed nami i wzywa do służby, smuci się kiedy wielu dobrowolnie rezygnuje ze zbawienia, (…) każe nam myśleć, aby zło się nie panoszyło.” – nawoływał ks. Arseniuk. W imieniu celebransów ks. Michał Wawerski wyraził uznanie dla parafii warszawickiej, że małą kaplicę zdołano powiększyć do rozmiarów okazałego kościoła. Wspomniał też, że tutaj równo 8 lat wcześniej odprawiał pierwszą mszę jako neoprezbiter. Proboszcz parafii, ks. kanonik Jerzy Domański z zadowoleniem podsumował uroczystości.

Po Eucharystii i nabożeństwie do Matki Bożej po raz pierwszy w dziejach sobiekurskiej kaplicy odbyła się procesja eucharystyczna wokół kościoła.

 

Mariusz Rombel

Powrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

PATRONAT "ECHO"


Wygraj bilety!
Nie masz pomysłu na sylwestrową noc? Wybierz się do kina! Po nowym roku wraca też znany i lubiany cykl „Kino Kobiet”.
więcej »
 

POLECAMY


Pan jest blisko
Adwent jest czasem oczekiwania na nadejście Boga. Do tego wydarzenia trzeba się dobrze przygotować. Jak to zrobić?
więcej »
Niezwykły lider
To nie jest kolejna biografia papieża Franciszka. To obraz wpływu jego formacji otrzymanej w zakonie jezuitów na wartości i zasady, które wyznaje i wprowadza w życie jako przywódca.
więcej »
Od zabawy do nałogu
Gry komputerowe są świetną, ale bardzo wciągającą formą rozrywki - właśnie dlatego przesiadywanie dziecka przed komputerem czy z konsolą w ręku może grozić uzależnieniem.
więcej »
 

SONDA

 

Czy Adwent jest nam potrzebny?

tak, to czas na refleksję w zabieganym świecie

nie, Adwent nic nie zmienia

najważniejsza jest chęć odmienienia życia w oczekiwaniu na Boże Narodzenie

to okazja do stanięcie w prawdzie wobec Boga i samego siebie, a przez to do nawrócenia


LITURGIA SŁOWA


IV NIEDZIELA ADWENTU
Czytania:
2 Sm 7,1-5.8b-12.14a.16; Ps 89, 2-5.27.29; Rz 16,25-27
Ewangelia:
Łk 1,26-38

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

 

 

 
statystyka

  Aktualności Rozmowy Kościół Opinie Komentarze Region Diecezja Kultura Historia Rozmaitości Sport Ogłoszenia  

Copyright © 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR