2 września 2014 r. Imieniny obchodzą: Iza, Stefan, Julian

Redakcja Kontakt Reklama Patronat Archiwum

www.echokatolickie.pl

Ogłaszaj się w Echu SMS-em

redakcja@echokatolickie.pl

     

  Aktualności Opinie Rozmowy Kościół Komentarze Diecezja Region Kultura Historia Rozmaitości Sport Ogłoszenia  

 

Numer 35 - 28-03 września 2014r.

NEWS

KONKURS!!! Mamy dla Państwa dwa podwójne zaproszenia na Minimaraton Filmowy do Kina Helios w Siedlcach, który odbędzie się 5 września. By wygrać, wystarczy zadzwonić pod nr tel. 25-644-48-00 w czwartek, 4 września, od godz. 10.00. O wygranej decyduje kolejność zgłoszeń!

Diecezja

 
 

Sobiekursk Uroczystości odpustowe

4 września 2008 r.

Dziękczynienie za kapłaństwo


fot. MR

W uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, 26 sierpnia 2008 r., w należącym do parafii Warszawice kościele filialnym w Sobiekursku odprawiono jubileuszową Eucharystię, wpisującą się w obchody 600. rocznicy pierwszej wzmianki o parafii warszawicko-radwankowskiej.

  Tego dnia dziękowano w szczególności za dar kapłaństwa, czyli za księży pracujących w parafii oraz tych duchownych, którzy z niej pochodzili na przestrzeni kilku wieków istnienia.

 Mszę św. w intencji parafian koncelebrowało kilku z kilkudziesięciu żyjących jeszcze byłych ks. wikariuszy warszawickich: ks. Andrzej Wolanin (1994-1995, obecnie wikary w Parczewie), ks. Leszek Walęciuk (1995-1998, proboszcz z Jabłecznej), ks. Michał Wawerski (2000-2001, wikary w katedrze siedleckiej), ks. Sławomir Arseniuk (2001-2003, wikary w Mokobodach) pod przewodnictwem ks. Marka Bieńkowskiego (2004-2006), obecnie pasterzującego w Rykach. Przybyli na zaproszenie miejscowego proboszcza Jerzego Domańskiego i wikariusza Jacka Sawczuka. Z okolicznościową homilią wystąpił ks. Arseniuk wskazując Matkę Boską z Jasnej Góry za wzór do naśladowania dla człowieka. „Świat dzisiejszy domaga się cudu, aby przyjąć sposób życia Maryi”, który jest służbą innym ludziom. Tu za przykład posłużyli kaznodziei św. Maksymilian Kolbe i Edyta Stein. „Maryja w obrazie częstochowskim staje przed nami i wzywa do służby, smuci się kiedy wielu dobrowolnie rezygnuje ze zbawienia, (…) każe nam myśleć, aby zło się nie panoszyło.” – nawoływał ks. Arseniuk. W imieniu celebransów ks. Michał Wawerski wyraził uznanie dla parafii warszawickiej, że małą kaplicę zdołano powiększyć do rozmiarów okazałego kościoła. Wspomniał też, że tutaj równo 8 lat wcześniej odprawiał pierwszą mszę jako neoprezbiter. Proboszcz parafii, ks. kanonik Jerzy Domański z zadowoleniem podsumował uroczystości.

Po Eucharystii i nabożeństwie do Matki Bożej po raz pierwszy w dziejach sobiekurskiej kaplicy odbyła się procesja eucharystyczna wokół kościoła.

 

Mariusz Rombel

Powrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Ucz się, studiuj - pracuj!
DODATEK EDUKACYJNY
Strona 1 - Strona 2 - Strona 3 - Strona 4

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

U stóp Matki


31 sierpnia do sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej przybyła 30 Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin Różańcowych. W spotkaniu wzięło udział kilka tysięcy wiernych. Sumie przewodniczył ordynariusz siedlecki Kazimierz Gurda.PATRONAT "ECHO"


Unia Europejska - nowe szanse!
Pod takim hasłem przebiegać będą tegoroczne Międzynarodowe Dni z Doradztwem Rolniczym. XXI edycję imprezy, połączoną z X Regionalną Wystawą Zwierząt Hodowlanych, zaplanowano na 6 i 7 września.
więcej »
Będą zgłębiać Pismo Święte
„Spotkanie Biblijne”, na które zaprasza Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”, to propozycja dla uczniów oraz nauczycieli z terenów diecezji siedleckiej, lubelskiej i zamojsko-lubaczowskiej.
więcej »
 

POLECAMY


Dylemat katolika
Czy człowiek pochodzi od małpy? Czy nauka i Pismo Święte zgadzają się w kwestii powstania życia? Dlaczego nauka o ewolucji wywołuje tyle emocji?
więcej »
 

SONDA

 

Zdążyć przed pierwszym dzwonkiem

szkolne zakupy dzielę na raty - dzięki temu mniej obciążają domowy budżet

staram się wydać jak najmniej - szukam książek do odkupienia

kosztuje? trudno - na nauce nie można oszczędzać

z zakupami czekam do września! teraz mam wakacje


SERWIS Informacyjny Radia Podlasie


Jak szkoły przygotowały się do przyjęcia sześciolatków?

Narodowe Czytanie w Mordach

Mistrzów parkowania nie brakuje...

Dożynki gminno- powiatowe w Rykach

Lubartowski Półmaraton "Bez Granic"

HKR Siedlce znów w akcji

II Regionalna Olimpiada Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym

Mordy: o bezpieczeństwie w bibliotece

WTZ Siedlce na wycieczce w Ciechocinku i Toruniu

Jadąc na służbę zatrzymał nietrzeżwego kierowcę

 

Słuchaj na żywo

        

LITURGIA SŁOWA


Wtorek
Czytania:
1 Kor 2,10b-16; Ps 145,8-14
Ewangelia:
Łk 4,31-37

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

 

 

 
statystyka

  Aktualności Opinie Rozmowy Kościół Komentarze Diecezja Region Kultura Historia Rozmaitości Sport Ogłoszenia  

Copyright © 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR