1 lipca 2015 r. Imieniny obchodzą: Halina, Marian, Klarysa

Redakcja Kontakt Reklama Patronat Archiwum

www.echokatolickie.pl

Ogłaszaj się w Echu SMS-em

redakcja@echokatolickie.pl

     

  Aktualności Kościół Opinie Rozmowy Diecezja Region Komentarze Historia Kultura Rozmaitości Sport Ogłoszenia  

 

Numer 27 - 02-08 lipca 2015r.

NEWS

Zostały ogłoszone zmiany wśród duchowieństwa, które wchodzą w życie z dniem 1 lipca 2015 r. Szczegółowe informacje na stronie diecezji siedleckiej.

Diecezja

 
 

Sobiekursk Uroczystości odpustowe

4 września 2008 r.

Dziękczynienie za kapłaństwo


fot. MR

W uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, 26 sierpnia 2008 r., w należącym do parafii Warszawice kościele filialnym w Sobiekursku odprawiono jubileuszową Eucharystię, wpisującą się w obchody 600. rocznicy pierwszej wzmianki o parafii warszawicko-radwankowskiej.

  Tego dnia dziękowano w szczególności za dar kapłaństwa, czyli za księży pracujących w parafii oraz tych duchownych, którzy z niej pochodzili na przestrzeni kilku wieków istnienia.

 Mszę św. w intencji parafian koncelebrowało kilku z kilkudziesięciu żyjących jeszcze byłych ks. wikariuszy warszawickich: ks. Andrzej Wolanin (1994-1995, obecnie wikary w Parczewie), ks. Leszek Walęciuk (1995-1998, proboszcz z Jabłecznej), ks. Michał Wawerski (2000-2001, wikary w katedrze siedleckiej), ks. Sławomir Arseniuk (2001-2003, wikary w Mokobodach) pod przewodnictwem ks. Marka Bieńkowskiego (2004-2006), obecnie pasterzującego w Rykach. Przybyli na zaproszenie miejscowego proboszcza Jerzego Domańskiego i wikariusza Jacka Sawczuka. Z okolicznościową homilią wystąpił ks. Arseniuk wskazując Matkę Boską z Jasnej Góry za wzór do naśladowania dla człowieka. „Świat dzisiejszy domaga się cudu, aby przyjąć sposób życia Maryi”, który jest służbą innym ludziom. Tu za przykład posłużyli kaznodziei św. Maksymilian Kolbe i Edyta Stein. „Maryja w obrazie częstochowskim staje przed nami i wzywa do służby, smuci się kiedy wielu dobrowolnie rezygnuje ze zbawienia, (…) każe nam myśleć, aby zło się nie panoszyło.” – nawoływał ks. Arseniuk. W imieniu celebransów ks. Michał Wawerski wyraził uznanie dla parafii warszawickiej, że małą kaplicę zdołano powiększyć do rozmiarów okazałego kościoła. Wspomniał też, że tutaj równo 8 lat wcześniej odprawiał pierwszą mszę jako neoprezbiter. Proboszcz parafii, ks. kanonik Jerzy Domański z zadowoleniem podsumował uroczystości.

Po Eucharystii i nabożeństwie do Matki Bożej po raz pierwszy w dziejach sobiekurskiej kaplicy odbyła się procesja eucharystyczna wokół kościoła.

 

Mariusz Rombel

Powrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Jubileusz rozgłośni


28 czerwca Katolickie Radio Podlasie świętowało 23-lecie swego istnienia. W programie uroczystości była nie tylko wspólna modlitwa. Nie zabrakło też dobrej rozrywki.

FOTOGALERIA

VIII Koczowisko Służby Liturgicznej


Na co dzień ciche i spokojne tereny przy Wyższym Seminarium Duchownym w Nowym Opolu 27 czerwca wypełnione były okrzykami rywalizacji i radości młodych chłopców z liturgicznej służby ołtarza. To z myślą o nich od ośmiu lat organizowane jest „Koczowisko”.PATRONAT "ECHO"


Wspólna wędrówka wiary
Tegoroczna XXIII Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka do Wilna rozpocznie się 16 sierpnia. Przez dziewięć dni pątnicy pokonają ok. 300 km.
więcej »
Wakacje w muzeum
Z myślą o mieszkańcach regionu Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie przygotowało wiele ciekawych propozycji.
więcej »
Kultura bez granic
W niedzielę, 5 lipca, na terenie rekreacyjnym przy kąpielisku w Kobylanach odbędzie się Międzynarodowy Przegląd Folklorystyczny „Kultura bez granic”.
więcej »
Biegiem przez gminę
W niedzielę, 12 lipca, w ramach VII Spotkań z Kulturą Tatarską i Regionalną, odbędzie się impreza pod hasłem „IV Tatarska Piątka”.
więcej »
 

POLECAMY


Najbardziej uniwersalna powieść
Dzięki wnikliwej obserwacji natury ludzkiej Walter Wangerin zmienia biblijne imiona w żywe osobowości. Efekt? Zwraca Biblię ludziom. Dobra Księga staje się wspaniałą lekturą.
więcej »
Kulisy sekretnej akcji
O operacji „Most” - tajnej oraz niesamowicie fascynującej akcji przerzutu blisko 100 tys. Żydów, mówi się i pisze niewiele.
więcej »
Poszukując szczęścia
Być może nigdy o nich nie słyszałeś. Nic dziwnego - celowo ukryli się przed światem.
więcej »
 

SONDA

 

I znowu wakacje...

to czas wypoczynku i ładowania akumulatorów

spędzam je w ruchu - kocham sport!

planuję wyjazd na własną rękę - nie ufam biurom podróży

nie lubię wakacji - nudzę się latem

czas jak każdy inny


LITURGIA SŁOWA


Ĺ
Czytania:
Rdz 21,5.8-20; Ps 34,7-8.10-13; Am 5,14
Ewangelia:
Mt 8,28-34

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

  Aktualności Kościół Opinie Rozmowy Diecezja Region Komentarze Historia Kultura Rozmaitości Sport Ogłoszenia  

Copyright © 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR