30 maja 2016 r. Imieniny obchodzą: Joanna, Feliks, Ferdynand

Redakcja Kontakt Reklama Patronat Archiwum

www.echokatolickie.pl

Og³aszaj si?w Echu SMS-em

redakcja@echokatolickie.pl

     

  Aktualności Kościół Opinie Rozmowy Komentarze Diecezja Region Historia Kultura Rozmaitości Sport Ogłoszenia  

 

Numer 21 - 25-01 czerwca 2016r.

NEWS

Ogłoszenia za darmo! Chcesz kupić, sprzedać, wynająć? Nadaj swoje ogłoszenie w jednej z wielu kategorii za darmo. Szczegóły w zakładce OGŁOSZENIA. Zapraszamy do współpracy!

Diecezja

 
 

Sobiekursk Uroczystości odpustowe

4 września 2008 r.

Dziękczynienie za kapłaństwo


fot. MR

W uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, 26 sierpnia 2008 r., w należącym do parafii Warszawice kościele filialnym w Sobiekursku odprawiono jubileuszową Eucharystię, wpisującą się w obchody 600. rocznicy pierwszej wzmianki o parafii warszawicko-radwankowskiej.

  Tego dnia dziękowano w szczególności za dar kapłaństwa, czyli za księży pracujących w parafii oraz tych duchownych, którzy z niej pochodzili na przestrzeni kilku wieków istnienia.

 Mszę św. w intencji parafian koncelebrowało kilku z kilkudziesięciu żyjących jeszcze byłych ks. wikariuszy warszawickich: ks. Andrzej Wolanin (1994-1995, obecnie wikary w Parczewie), ks. Leszek Walęciuk (1995-1998, proboszcz z Jabłecznej), ks. Michał Wawerski (2000-2001, wikary w katedrze siedleckiej), ks. Sławomir Arseniuk (2001-2003, wikary w Mokobodach) pod przewodnictwem ks. Marka Bieńkowskiego (2004-2006), obecnie pasterzującego w Rykach. Przybyli na zaproszenie miejscowego proboszcza Jerzego Domańskiego i wikariusza Jacka Sawczuka. Z okolicznościową homilią wystąpił ks. Arseniuk wskazując Matkę Boską z Jasnej Góry za wzór do naśladowania dla człowieka. „Świat dzisiejszy domaga się cudu, aby przyjąć sposób życia Maryi”, który jest służbą innym ludziom. Tu za przykład posłużyli kaznodziei św. Maksymilian Kolbe i Edyta Stein. „Maryja w obrazie częstochowskim staje przed nami i wzywa do służby, smuci się kiedy wielu dobrowolnie rezygnuje ze zbawienia, (…) każe nam myśleć, aby zło się nie panoszyło.” – nawoływał ks. Arseniuk. W imieniu celebransów ks. Michał Wawerski wyraził uznanie dla parafii warszawickiej, że małą kaplicę zdołano powiększyć do rozmiarów okazałego kościoła. Wspomniał też, że tutaj równo 8 lat wcześniej odprawiał pierwszą mszę jako neoprezbiter. Proboszcz parafii, ks. kanonik Jerzy Domański z zadowoleniem podsumował uroczystości.

Po Eucharystii i nabożeństwie do Matki Bożej po raz pierwszy w dziejach sobiekurskiej kaplicy odbyła się procesja eucharystyczna wokół kościoła.

 

Mariusz Rombel

Powrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Biała dla Jezusa!


W Boże Ciało w bialskim amfiteatrze odbyła się druga edycja koncertu ph. Biała dla Jezusa. Wzięło w nim udział ok. 2 tys. osób.

FOTOGALERIA

I Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet


W niedzielę, 22 maja, do sanktuarium bł. Męczenników Podlaskich w Pratulinie tłumnie przybyły przedstawicielki kobiet diecezji siedleckiej: córki, mamy i babcie… W programie spotkania była wspólna modlitwa, Msza św., konferencja i agapa.

PATRONAT "ECHO"


Lubisz biegać? Zgłoś się!
To będzie druga edycja biegowego Grand Prix Traktu Brzeskiego. Pierwsza edycja imprezy została przyjęta z dużym entuzjazmem w środowisku biegaczy. Sukces organizacyjny zaowocował kolejną edycją przedsięwzięcia - o rozbudowanej formule.
więcej »
Tak się zaczęło
Od czasu Pasji nie było filmu, który miałby szansę tak poruszyć ludzkie serca. Młody Mesjasz to opowieść o niezwykłych wydarzeniach w życiu siedmioletniego Jezusa, które każą Mu zadać sobie pytanie: kim jestem?
więcej »
Naucz się bycia rodzicem
By móc jeździć samochodem, trzeba zdać egzamin na prawo jazdy. A przecież wychowanie „nowego” człowieka to dużo większe zadanie, o wiele bardziej odpowiedzialne i wymagające zaangażowania. A jednak nikt nas do tego nie przygotowuje i często uczymy się na swoich błędach, niestety - również kosztem dziecka.
więcej »
Śladami Ostoi
Miłośnicy regionu i jego przeszłości wciąż zaskakują nowymi pomysłami. Tym razem proponują I Pieszy Rajd Śladami kpt. Ostoi. Impreza odbędzie się w dniach 18-19 czerwca, niezależnie od panujących warunków atmosferycznych. Trasa obejmie obszar pogranicza województw lubelskiego i mazowieckiego, powiatów łukowskiego i siedleckiego oraz gmin Łuków i Wiśniew.
więcej »
Szansa na zatrudnienie
Targi pracy są znaną i lubianą inicjatywą. To bowiem dobry moment, by porozmawiać bezpośrednio z pracodawcą lub osobami odpowiedzialnymi za rekrutację w danej firmie. Najbliższa okazja ku temu już 11 czerwca.
więcej »
 

POLECAMY


Lepiej zrozumieć Jezusa
Czy naprawdę potrzebujemy kolejnej książki o Jezusie? Pyta retorycznie jeden z recenzentów światowego bestselleru Jamesa Martina - „Jezus”. - Jeśli miałaby to być ta właśnie książka, odpowiedź brzmi: tak, potrzebujemy - zaznacza Harvey Cox.
więcej »
Wypełniać serca radością
Życie nie jest łatwe. Nieodłącznie wiążą się z nim problemy, stres i tragedie. Tymczasem Bóg uczynił radość dostępną każdemu, niezależnie od innych ludzi i spraw.
więcej »
Bohaterki wojny
Ciche bohaterki zmagań o wolną Polskę - Irena, Wiktoria, Marta, Eugenia, Jachna, Ruta, Mała Danka, Iskierka, Ewunia… Druga część bestsellera PT. Dziewczyny wyklęte to książka o kobiecości rzuconej w wir krwawej wojny.
więcej »
 

SONDA

 

Miesiąc z Maryją...

uczestniczę w nabożeństwach majowych

kojarzy mi się z wiosną

odmawiam Litanię loretańską

nabożeństwo do Maryi nie powinno ograniczać się do jednego miesiąca

jest jak każdy inny


LITURGIA SŁOWA


Portal mateusz.pl Czytania na kaĹźdy dzieĹ
Czytania:
; ;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

  Aktualności Kościół Opinie Rozmowy Komentarze Diecezja Region Historia Kultura Rozmaitości Sport Ogłoszenia  

Copyright ?2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR