2 maja 2016 r. Imieniny obchodzą: Anatol, Zygmunt, Anastazy

Redakcja Kontakt Reklama Patronat Archiwum

www.echokatolickie.pl

Og³aszaj si?w Echu SMS-em

redakcja@echokatolickie.pl

     

  Aktualności Opinie Rozmowy Kościół Komentarze Diecezja Region Historia Kultura Rozmaitości Sport Ogłoszenia  

 

Numer 17 - 28-04 maja 2016r.

NEWS

Siedlecki jarmark św. Stanisława to już tradycja. Tegoroczna, dziewiąta edycja imprezy, zostanie zorganizowana w dniach 6-7 maja. Zachęcamy do udziału w inicjatywie!

Diecezja

 
 

Sobiekursk Uroczystości odpustowe

4 września 2008 r.

Dziękczynienie za kapłaństwo


fot. MR

W uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, 26 sierpnia 2008 r., w należącym do parafii Warszawice kościele filialnym w Sobiekursku odprawiono jubileuszową Eucharystię, wpisującą się w obchody 600. rocznicy pierwszej wzmianki o parafii warszawicko-radwankowskiej.

  Tego dnia dziękowano w szczególności za dar kapłaństwa, czyli za księży pracujących w parafii oraz tych duchownych, którzy z niej pochodzili na przestrzeni kilku wieków istnienia.

 Mszę św. w intencji parafian koncelebrowało kilku z kilkudziesięciu żyjących jeszcze byłych ks. wikariuszy warszawickich: ks. Andrzej Wolanin (1994-1995, obecnie wikary w Parczewie), ks. Leszek Walęciuk (1995-1998, proboszcz z Jabłecznej), ks. Michał Wawerski (2000-2001, wikary w katedrze siedleckiej), ks. Sławomir Arseniuk (2001-2003, wikary w Mokobodach) pod przewodnictwem ks. Marka Bieńkowskiego (2004-2006), obecnie pasterzującego w Rykach. Przybyli na zaproszenie miejscowego proboszcza Jerzego Domańskiego i wikariusza Jacka Sawczuka. Z okolicznościową homilią wystąpił ks. Arseniuk wskazując Matkę Boską z Jasnej Góry za wzór do naśladowania dla człowieka. „Świat dzisiejszy domaga się cudu, aby przyjąć sposób życia Maryi”, który jest służbą innym ludziom. Tu za przykład posłużyli kaznodziei św. Maksymilian Kolbe i Edyta Stein. „Maryja w obrazie częstochowskim staje przed nami i wzywa do służby, smuci się kiedy wielu dobrowolnie rezygnuje ze zbawienia, (…) każe nam myśleć, aby zło się nie panoszyło.” – nawoływał ks. Arseniuk. W imieniu celebransów ks. Michał Wawerski wyraził uznanie dla parafii warszawickiej, że małą kaplicę zdołano powiększyć do rozmiarów okazałego kościoła. Wspomniał też, że tutaj równo 8 lat wcześniej odprawiał pierwszą mszę jako neoprezbiter. Proboszcz parafii, ks. kanonik Jerzy Domański z zadowoleniem podsumował uroczystości.

Po Eucharystii i nabożeństwie do Matki Bożej po raz pierwszy w dziejach sobiekurskiej kaplicy odbyła się procesja eucharystyczna wokół kościoła.

 

Mariusz Rombel

Powrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Rozpoczęcie sezonu


23 kwietnia w Białej Podlaskiej odbyło się VIII Bialskopodlaskie Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego św. Krzyś. W imprezie wzięło udział około 500 osób.

FOTOGALERIA

I Targi Artykułów Dziecięcych


Zorganizowane 15 i 16 kwietnia w Siedlcach I Targi Artykułów Dziecięcych „Madar Baby” to pierwsza tego typu inicjatywa w regionie. Miała ona charakter nie tylko handlowy, ale również edukacyjny i kulturowy. Atrakcji nie brakowało!

PATRONAT "ECHO"


Lubisz biegać? Zgłoś się!
To będzie druga edycja biegowego Grand Prix Traktu Brzeskiego. Pierwsza edycja imprezy została przyjęta z dużym entuzjazmem w środowisku biegaczy. Sukces organizacyjny zaowocował kolejną edycją przedsięwzięcia - o rozbudowanej formule.
więcej »
Diecezjalny Dzień Rodziny
Małżeństwo - sakramentem dnia codziennego - pod takim hasłem w niedzielę, 8 maja, o. 10.00, w sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie rozpocznie się Diecezjalny Dzień Rodziny. Zapraszamy!
więcej »
Zaśpiewaj w festiwalu
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach zaprasza do udziału w IX Festiwalu Piosenki Europejskiej. Jest on adresowany do młodzieży w wieku gimnazjalnym i po raz pierwszy ma charakter otwarty.
więcej »
Tak się zaczęło
Od czasu Pasji nie było filmu, który miałby szansę tak poruszyć ludzkie serca. Młody Mesjasz to opowieść o niezwykłych wydarzeniach w życiu siedmioletniego Jezusa, które każą Mu zadać sobie pytanie: kim jestem?
więcej »
Weź udział w rajdzie
Burmistrz miasta i gminy Mordy zaprasza wszystkich miłośników rowerów do udziału w V Gminnym Rajdzie Rowerowym pt. Z flagą w tle. W tym roku odbędzie się on na trasie Mordy-Wyczółki przez Stok Ruski. Jak co roku impreza odbywa się w święto Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, tj. 2 maja.
więcej »
Święto patrona miasta
Siedlecki Jarmark św. Stanisława to już tradycja. Tegoroczna, dziewiąta edycja imprezy, zostanie zorganizowana w dniach 6-7 maja.
więcej »
 

POLECAMY


Dziedzictwo prawd Bożych
Lektura Katechizmu Kościoła Katolickiego nie jest łatwa. Dlatego warto sięgnąć po pomoc w postaci Symbolum.
więcej »
O tym, co najważniejsze…
Czym innym jest pewna konwencja, którą się łamie, choćby po to, by skrócić dystans, a przez to lepiej ewangelizować, a czym innym jest łamanie zasad moralnych.
więcej »
Bez owijania w bawełnę
Pomimo tytułu książka „Więcej śmiechu dla dobra małżeństwa” nie jest rozprawą na temat korzyści płynących ze śmiechu ani też zbiorem zabawnych opowiadań na temat małżonków.
więcej »
 

SONDA

 

Czy istnienie Ochotniczych Straży Pożarnych ma dziś sens?

tak, ponieważ pomagają przy walce z żywiołem: tak pożarem, jak i powodzią

to szansa na społeczne zaangażowanie

OSP odciążają straż państwową

często są pierwsi przy wypadkach i ratują życie

OSP to piękny przykład miłosierdzia w praktyce


LITURGIA SŁOWA


PoniedziaĹ
Czytania:
Dz 16,11-15; Ps 149,1-6.9; J 15,26b.27a
Ewangelia:
J 15,26-16,4a

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

  Aktualności Opinie Rozmowy Kościół Komentarze Diecezja Region Historia Kultura Rozmaitości Sport Ogłoszenia  

Copyright ?2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR