1 października 2014 r. Imieniny obchodzą: Danuta, Igor, Remigiusz

Redakcja Kontakt Reklama Patronat Archiwum

www.echokatolickie.pl

Ogłaszaj się w Echu SMS-em

redakcja@echokatolickie.pl

     

  Aktualności Rozmowy Kościół Opinie Komentarze Diecezja Region Kultura Historia Rozmaitości Sport Ogłoszenia  

 

Numer 39 - 25-01 października 2014r.

NEWS

W poniedziałek, 6 października, kolejna odsłona Kina Kobiet w siedleckim Kinie Helios. Tym razem pokaz odbędzie się wraz z komedią romantyczną SPÓDNICE W GÓRĘ. Mamy dla Państwa zaproszenia na ten seans. Szczegóły w wydaniu papierowym. Zapraszamy!

Diecezja

 
 

Sobiekursk Uroczystości odpustowe

4 września 2008 r.

Dziękczynienie za kapłaństwo


fot. MR

W uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, 26 sierpnia 2008 r., w należącym do parafii Warszawice kościele filialnym w Sobiekursku odprawiono jubileuszową Eucharystię, wpisującą się w obchody 600. rocznicy pierwszej wzmianki o parafii warszawicko-radwankowskiej.

  Tego dnia dziękowano w szczególności za dar kapłaństwa, czyli za księży pracujących w parafii oraz tych duchownych, którzy z niej pochodzili na przestrzeni kilku wieków istnienia.

 Mszę św. w intencji parafian koncelebrowało kilku z kilkudziesięciu żyjących jeszcze byłych ks. wikariuszy warszawickich: ks. Andrzej Wolanin (1994-1995, obecnie wikary w Parczewie), ks. Leszek Walęciuk (1995-1998, proboszcz z Jabłecznej), ks. Michał Wawerski (2000-2001, wikary w katedrze siedleckiej), ks. Sławomir Arseniuk (2001-2003, wikary w Mokobodach) pod przewodnictwem ks. Marka Bieńkowskiego (2004-2006), obecnie pasterzującego w Rykach. Przybyli na zaproszenie miejscowego proboszcza Jerzego Domańskiego i wikariusza Jacka Sawczuka. Z okolicznościową homilią wystąpił ks. Arseniuk wskazując Matkę Boską z Jasnej Góry za wzór do naśladowania dla człowieka. „Świat dzisiejszy domaga się cudu, aby przyjąć sposób życia Maryi”, który jest służbą innym ludziom. Tu za przykład posłużyli kaznodziei św. Maksymilian Kolbe i Edyta Stein. „Maryja w obrazie częstochowskim staje przed nami i wzywa do służby, smuci się kiedy wielu dobrowolnie rezygnuje ze zbawienia, (…) każe nam myśleć, aby zło się nie panoszyło.” – nawoływał ks. Arseniuk. W imieniu celebransów ks. Michał Wawerski wyraził uznanie dla parafii warszawickiej, że małą kaplicę zdołano powiększyć do rozmiarów okazałego kościoła. Wspomniał też, że tutaj równo 8 lat wcześniej odprawiał pierwszą mszę jako neoprezbiter. Proboszcz parafii, ks. kanonik Jerzy Domański z zadowoleniem podsumował uroczystości.

Po Eucharystii i nabożeństwie do Matki Bożej po raz pierwszy w dziejach sobiekurskiej kaplicy odbyła się procesja eucharystyczna wokół kościoła.

 

Mariusz Rombel

Powrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Ucz się, studiuj - pracuj!
DODATEK EDUKACYJNY
Strona 1 - Strona 2 - Strona 3 - Strona 4

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Celem upamiętnienia


W niedzielę, 28 września, uroczyście odsłonięto w Siedlcach pomnik śp. Lecha Kaczyńskiego.PATRONAT "ECHO"


Szkoła z tradycją
„Królówka” to szkołą z piękną tradycją i chlubną przeszłością - mówi Urszula Bałkowiec, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. św. Królowej Jadwigi. 4 października szkoła będzie obchodzić jubileusz 110-lecia istnienia połączony z VII zjazdem absolwentów.
więcej »
Podróż w czasie
Przez dwa dni, 10 i 11 października, IV Liceum im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego w Siedlcach świętować będzie 170 rocznicę powstania. Z okazji jubileuszu organizowany jest również siódmy zjazd absolwentów i nauczycieli.
więcej »
Wielka Rewia Kawalerii
W niedzielę, 5 października, o 13.30, szwoleżerowie, ułani i strzelcy konni opanują Wolę Gułowską i okolice, gdzie będzie miała miejsce niecodzienna rewia. Kawalerzyści zaprezentują się w mundurach wiernie zrekonstruowanych na wzór tych z 1939 r.
więcej »
Zaproszenie na koncert
W niedzielę, 5 października, odbędzie się kolejny koncert na organach Wagnera w domu biskupim przy ul. Cmentarnej 17 w Siedlcach.
więcej »
 

POLECAMY


15 czwartków
Św. Rita zasłynęła jako orędowniczka w sprawach trudnych oraz beznadziejnych sytuacjach życiowych.
więcej »
 

SONDA

 

Czy istnieje recepta na wychowanie?

najważniejsza jest miłość do dziecka i mądrość w jej okazywaniu

liczy się konsekwencja i spójne spojrzenie rodziców

trzeba dbać o emocjonalną więź z dzieckiem, jakość wspólnie spędzanego czasu

lepiej polegać na intuicji

nie ma recepty na sukces wychowawczy


Linki do trailerów filmu "Mary's Land":
Zwiastun 1
Zwiastun 2

LITURGIA SŁOWA


Środa
Czytania:
Hi 9,1-12.14-16; Ps 88,10-15
Ewangelia:
Łk 9,57-62

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

 

 

 
statystyka

  Aktualności Rozmowy Kościół Opinie Komentarze Diecezja Region Kultura Historia Rozmaitości Sport Ogłoszenia  

Copyright © 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR