5 sierpnia 2015 r. Imieniny obchodzš: Oswald, Emil, Maria

Redakcja Kontakt Reklama Patronat Archiwum

www.echokatolickie.pl

Ogłaszaj się w Echu SMS-em

redakcja@echokatolickie.pl

     

  Aktualnoœci Koœciół Rozmowy Opinie Diecezja Region Komentarze Historia Kultura Rozmaitoœci Sport Ogłoszenia  

 

Numer 32 - 06-12 sierpnia 2015r.

NEWS

30 sierpnia odbędzie się już VI edycja Biegu Siedleckiego Jacka. Zapisy trwajš. EK patronuje medialnie inicjatywie - zachęcamy zatem do udziału!

Diecezja

 
 

Sobiekursk Uroczystoœci odpustowe

4 wrzeœnia 2008 r.

Dziękczynienie za kapłaństwo


fot. MR

W uroczystoœć Matki Bożej Częstochowskiej, 26 sierpnia 2008 r., w należšcym do parafii Warszawice koœciele filialnym w Sobiekursku odprawiono jubileuszowš Eucharystię, wpisujšcš się w obchody 600. rocznicy pierwszej wzmianki o parafii warszawicko-radwankowskiej.

  Tego dnia dziękowano w szczególnoœci za dar kapłaństwa, czyli za księży pracujšcych w parafii oraz tych duchownych, którzy z niej pochodzili na przestrzeni kilku wieków istnienia.

 Mszę œw. w intencji parafian koncelebrowało kilku z kilkudziesięciu żyjšcych jeszcze byłych ks. wikariuszy warszawickich: ks. Andrzej Wolanin (1994-1995, obecnie wikary w Parczewie), ks. Leszek Walęciuk (1995-1998, proboszcz z Jabłecznej), ks. Michał Wawerski (2000-2001, wikary w katedrze siedleckiej), ks. Sławomir Arseniuk (2001-2003, wikary w Mokobodach) pod przewodnictwem ks. Marka Bieńkowskiego (2004-2006), obecnie pasterzujšcego w Rykach. Przybyli na zaproszenie miejscowego proboszcza Jerzego Domańskiego i wikariusza Jacka Sawczuka. Z okolicznoœciowš homiliš wystšpił ks. Arseniuk wskazujšc Matkę Boskš z Jasnej Góry za wzór do naœladowania dla człowieka. „Œwiat dzisiejszy domaga się cudu, aby przyjšć sposób życia Maryi”, który jest służbš innym ludziom. Tu za przykład posłużyli kaznodziei œw. Maksymilian Kolbe i Edyta Stein. „Maryja w obrazie częstochowskim staje przed nami i wzywa do służby, smuci się kiedy wielu dobrowolnie rezygnuje ze zbawienia, (…) każe nam myœleć, aby zło się nie panoszyło.” – nawoływał ks. Arseniuk. W imieniu celebransów ks. Michał Wawerski wyraził uznanie dla parafii warszawickiej, że małš kaplicę zdołano powiększyć do rozmiarów okazałego koœcioła. Wspomniał też, że tutaj równo 8 lat wczeœniej odprawiał pierwszš mszę jako neoprezbiter. Proboszcz parafii, ks. kanonik Jerzy Domański z zadowoleniem podsumował uroczystoœci.

Po Eucharystii i nabożeństwie do Matki Bożej po raz pierwszy w dziejach sobiekurskiej kaplicy odbyła się procesja eucharystyczna wokół koœcioła.

 

Mariusz Rombel

Powrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Aktualnoœci

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

W drodze na Jasnš Górę


Na szlak Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej dołšczyli pštnicy z Siedlec. W wyjœciu grup pielgrzymom towarzyszyli przedstawiciele duchowieństwa, władz miejskich oraz mieszkańcy.

FOTOGALERIA

Pamięci poległych!


Bialskie obchody 71 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego zgromadziły liczne grono mieszkańców, w tym kibiców i harcerzy.PATRONAT "ECHO"


Wspólna wędrówka wiary
Tegoroczna XXIII Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka do Wilna rozpocznie się 16 sierpnia. Przez dziewięć dni pštnicy pokonajš ok. 300 km.
więcej »
 

POLECAMY


Dolina Liwca, wyżyna możliwoœci
Przedsiębiorcy, samorzšdowcy, rolnicy, rzemieœlnicy. Różne grupy, odmienne cele i różnorodne sposoby ich realizacji. A jednak jest coœ, co łšczy przedstawicieli tych grup zawodowych. To natura, a konkretnie - europejska sieć ekologiczna Natura 2000.

W połowie lipca ruszyły działania Liwieckiego Partnerstwa Naturowego. To formuła lokalnej współpracy, której celem jest wymiana wiedzy, doœwiadczeń i dobrych praktyk dotyczšcych prowadzenia działalnoœci gospodarczej na obszarach Natura 2000.
więcej »
Kostrzyń - rzeka możliwoœci
W drugiej połowie lipca zrealizowany został cykl spotkań Kostrzyńskiego Partnerstwa Naturowego. Partnerstwo - jako formę współpracy rolników, przedsiębiorców oraz samorzšdowców - zainicjowano na obszarze Natura 2000: Dolina Kostrzynia.

Wymiana dobrych praktyk, wspólne wizyty na terenie objętym partnerstwem, spotkania z ekspertami - wszystkie te działania miały na celu wzmocnienie potencjału gospodarczego terenów użytkowanych rolniczo.
więcej »
 

SONDA

 

Czy wybierasz się na pielgrzymkę na Jasnš Górę?

tak, kto raz spróbował - wraca na szlak

będzie to mój pierwszy raz

nie, to nie dla mnie

obawiam się, że zabraknie mi sił


LITURGIA SŁOWA


Ĺ
Czytania:
Lb 13,1-2a.25-14,1.26-30.34-35; Ps 106,6-7a.13-14.21-23; Łk 7,16
Ewangelia:
Mt 15,21-28

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

  Aktualnoœci Koœciół Rozmowy Opinie Diecezja Region Komentarze Historia Kultura Rozmaitoœci Sport Ogłoszenia  

Copyright Š 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR