13 lutego 2016 r. Imieniny obchodzš: Katarzyna, Grzegorz, Julian

Redakcja Kontakt Reklama Patronat Archiwum

www.echokatolickie.pl

Og³aszaj si?w Echu SMS-em

redakcja@echokatolickie.pl

     

  Aktualnoœci Opinie Koœciół Rozmowy Komentarze Region Diecezja Historia Kultura Rozmaitoœci Sport Ogłoszenia  

 

Numer 6 - 11-17 lutego 2016r.

NEWS

Kino Helios w Siedlcach zaprasza na Kino Kobiet. W poniedziałek, 22 lutego, pokaz odbędzie się z filmem MOJE CÓRKI KROWY. Zapraszamy!

Diecezja

 
 

Sobiekursk Uroczystoœci odpustowe

4 wrzeœnia 2008 r.

Dziękczynienie za kapłaństwo


fot. MR

W uroczystoœć Matki Bożej Częstochowskiej, 26 sierpnia 2008 r., w należšcym do parafii Warszawice koœciele filialnym w Sobiekursku odprawiono jubileuszowš Eucharystię, wpisujšcš się w obchody 600. rocznicy pierwszej wzmianki o parafii warszawicko-radwankowskiej.

  Tego dnia dziękowano w szczególnoœci za dar kapłaństwa, czyli za księży pracujšcych w parafii oraz tych duchownych, którzy z niej pochodzili na przestrzeni kilku wieków istnienia.

 Mszę œw. w intencji parafian koncelebrowało kilku z kilkudziesięciu żyjšcych jeszcze byłych ks. wikariuszy warszawickich: ks. Andrzej Wolanin (1994-1995, obecnie wikary w Parczewie), ks. Leszek Walęciuk (1995-1998, proboszcz z Jabłecznej), ks. Michał Wawerski (2000-2001, wikary w katedrze siedleckiej), ks. Sławomir Arseniuk (2001-2003, wikary w Mokobodach) pod przewodnictwem ks. Marka Bieńkowskiego (2004-2006), obecnie pasterzujšcego w Rykach. Przybyli na zaproszenie miejscowego proboszcza Jerzego Domańskiego i wikariusza Jacka Sawczuka. Z okolicznoœciowš homiliš wystšpił ks. Arseniuk wskazujšc Matkę Boskš z Jasnej Góry za wzór do naœladowania dla człowieka. „Œwiat dzisiejszy domaga się cudu, aby przyjšć sposób życia Maryi”, który jest służbš innym ludziom. Tu za przykład posłużyli kaznodziei œw. Maksymilian Kolbe i Edyta Stein. „Maryja w obrazie częstochowskim staje przed nami i wzywa do służby, smuci się kiedy wielu dobrowolnie rezygnuje ze zbawienia, (…) każe nam myœleć, aby zło się nie panoszyło.” – nawoływał ks. Arseniuk. W imieniu celebransów ks. Michał Wawerski wyraził uznanie dla parafii warszawickiej, że małš kaplicę zdołano powiększyć do rozmiarów okazałego koœcioła. Wspomniał też, że tutaj równo 8 lat wczeœniej odprawiał pierwszš mszę jako neoprezbiter. Proboszcz parafii, ks. kanonik Jerzy Domański z zadowoleniem podsumował uroczystoœci.

Po Eucharystii i nabożeństwie do Matki Bożej po raz pierwszy w dziejach sobiekurskiej kaplicy odbyła się procesja eucharystyczna wokół koœcioła.

 

Mariusz Rombel

Powrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Aktualnoœci

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Na pożegnanie karnawału


Jak mówi Anna Utka, kierownik Œrodowiskowego Domu Samopomocy działajšcego przy bialskim oœrodku Caritas, w XIV Balu Karnawałowym dla Osób Niepełnosprawnych wzięło udział 19 placówek pomagajšcych niepełnosprawnym. Z roku na rok w imprezie uczestniczy coraz więcej osób. Zabawę animowali wolontariusze z Centrum Wolontariatu Caritas. O oprawę muzycznš tradycyjnie już zadbał zespół No Problem. Bal został uroczyœcie otwarty przez bp. Piotra Sawczuka. Pierwszym punktem był polonez. Taneczny korowód poprowadzili prezydent Białej Podlaskiej Dariusz Stefaniuk i kierownik ŒDS Caritas w Białej Podlaskiej. [fot. AWAW]

FOTOGALERIA

XXI Festiwal Kolęd Wschodniosłowiańskich


30 i 31 stycznia, podczas XXI Festiwalu Kolęd Wschodniosłowiańskich w Terespolu, zaprezentowały się chóry i zespoły folklorystyczne z Polski, Ukrainy oraz Białorusi. 700 wykonawców zaprezentowało 150 kolęd w językach ukraińskim, polskim oraz białoruskim.

PATRONAT "ECHO"


Akcja z jasnym przesłaniem
Celem „Krwawych walentynek” - projektu społecznego realizowanego przez słuchaczy Zespołu Szkół w Ludwinie - jest zbiórka krwi oraz rejestracja potencjalnych dawców szpiku.
więcej »
Lubisz biegać? Zgłoœ się!
To będzie druga edycja biegowego Grand Prix Traktu Brzeskiego. Tegoroczny cykl imprez startuje już w lutym!
więcej »
Można wygrać indeks
Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” zaprasza młodzież szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w XX Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej. Rejestracja kandydatów odbywa się przez stronę internetowš okwb.pl i potrwa do 29 lutego.
więcej »
 

POLECAMY


Mistrz kaznodziejstwa
W sprzedaży pojawiły się Kazania cz. 2 (2006-2010) ks. prałata Witolda Kobylińskiego. Publikacja jest poniekšd realizacjš duchowego testamentu autora, jak też wyrazem hołdu złożonego znanemu i szanowanemu w diecezji mistrzowi kaznodziejstwa.
więcej »
Znać artystę po dziele
Zdrowieję moralnie, jak uczciwie robota idzie, to jest mój żywioł i moja rozkosz największa - pisał Wojciech Kossak w jednym z listów. Jak przebiegało życie artysty uznawanego za czołowego reprezentanta nurtu malarstwa historycznego i batalistycznego?
więcej »
Czytał w sercach
Brat ze stygmatami spędzał większš częœć swego czasu w konfesjonale. Nie wygłaszał ani kazań, ani wykładów, ani też nie był misjonarzem. Wysłuchiwał spowiedzi osób zwracajšcych się do niego o duchowš poradę. Był lekarzem dusz.
więcej »
 

SONDA

 

Czas Wielkiego Postu jest okazjš do...

nawrócenia, czyli przemiany swojego życia

głębszego zaufania Bogu i szukania Jego woli

powzięcia dobrych postanowień

udziału w nabożeństwach wielkopostnych, jak Gorzkie żale czy Droga Krzyżowa

żarliwszej modlitwy i częstszej lektury Pisma Œwiętego


LITURGIA SŁOWA


Sobota
Czytania:
Iz 58,9b-14; Ps 86,1-6
Ewangelia:
Łk 5,27-32

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

  Aktualnoœci Opinie Koœciół Rozmowy Komentarze Region Diecezja Historia Kultura Rozmaitoœci Sport Ogłoszenia  

Copyright ?2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR