25 czerwca 2016 r. Imieniny obchodzą: Dorota, Łucja, Wilhelm

Redakcja Kontakt Reklama Patronat Archiwum

www.echokatolickie.pl

Og³aszaj si?w Echu SMS-em

redakcja@echokatolickie.pl

     

  Aktualności Rozmowy Opinie Kościół Komentarze Diecezja Region Historia Kultura Rozmaitości Sport Ogłoszenia  

 

Numer 25 - 23-29 czerwca 2016r.

NEWS

Zachęcamy do lektury!

Diecezja

 
 

Sobiekursk Uroczystości odpustowe

4 września 2008 r.

Dziękczynienie za kapłaństwo


fot. MR

W uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, 26 sierpnia 2008 r., w należącym do parafii Warszawice kościele filialnym w Sobiekursku odprawiono jubileuszową Eucharystię, wpisującą się w obchody 600. rocznicy pierwszej wzmianki o parafii warszawicko-radwankowskiej.

  Tego dnia dziękowano w szczególności za dar kapłaństwa, czyli za księży pracujących w parafii oraz tych duchownych, którzy z niej pochodzili na przestrzeni kilku wieków istnienia.

 Mszę św. w intencji parafian koncelebrowało kilku z kilkudziesięciu żyjących jeszcze byłych ks. wikariuszy warszawickich: ks. Andrzej Wolanin (1994-1995, obecnie wikary w Parczewie), ks. Leszek Walęciuk (1995-1998, proboszcz z Jabłecznej), ks. Michał Wawerski (2000-2001, wikary w katedrze siedleckiej), ks. Sławomir Arseniuk (2001-2003, wikary w Mokobodach) pod przewodnictwem ks. Marka Bieńkowskiego (2004-2006), obecnie pasterzującego w Rykach. Przybyli na zaproszenie miejscowego proboszcza Jerzego Domańskiego i wikariusza Jacka Sawczuka. Z okolicznościową homilią wystąpił ks. Arseniuk wskazując Matkę Boską z Jasnej Góry za wzór do naśladowania dla człowieka. „Świat dzisiejszy domaga się cudu, aby przyjąć sposób życia Maryi”, który jest służbą innym ludziom. Tu za przykład posłużyli kaznodziei św. Maksymilian Kolbe i Edyta Stein. „Maryja w obrazie częstochowskim staje przed nami i wzywa do służby, smuci się kiedy wielu dobrowolnie rezygnuje ze zbawienia, (…) każe nam myśleć, aby zło się nie panoszyło.” – nawoływał ks. Arseniuk. W imieniu celebransów ks. Michał Wawerski wyraził uznanie dla parafii warszawickiej, że małą kaplicę zdołano powiększyć do rozmiarów okazałego kościoła. Wspomniał też, że tutaj równo 8 lat wcześniej odprawiał pierwszą mszę jako neoprezbiter. Proboszcz parafii, ks. kanonik Jerzy Domański z zadowoleniem podsumował uroczystości.

Po Eucharystii i nabożeństwie do Matki Bożej po raz pierwszy w dziejach sobiekurskiej kaplicy odbyła się procesja eucharystyczna wokół kościoła.

 

Mariusz Rombel

Powrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Biblia w moim życiu


W sobotę, 18 czerwca, w parafii św. Józefa w Siedlcach odbyło się ostatnie przed wakacjami spotkanie Dzieła Biblijnego Diecezji Siedleckiej im. Jana Pawła II. W pierwszej części spotkania uczestnicy mieli okazję wysłuchać katechezy wyjaśniającej Księgę Apokalipsy. Prelegentem był ks. Tomasz Gdula. W drugiej zaś części zostało przedstawione - w formie prezentacji z podkładem muzycznym - roczne podsumowanie pracy DBDS. Zwieńczeniem ostatniego przed wakacyjną przerwą spotkania stało się natomiast wręczenie nagród laureatom konkursu ph. Biblia w moim życiu. W gronie uhonorowanych znaleźli się: Agata Magier, Filip Rychlik, Lidia Zabijak, Patryk Krzyśpiak, Piotr Strzeżysz oraz Roman Krasuski. [fot. T. Końko]

FOTOGALERIA

Ojcostwo to dar


Koncert, modlitwa i świadectwo wyjątkowego gościa przyciągnęły do amfiteatru wielu siedlczan, którzy w niedzielę, 19 czerwca, wzięli udział w wieczorze chwały poświęconym ojcom. Była to już trzecia edycja imprezy zainicjowanej przez grupę ewangelizacyjną Wspólnota Jednego Ducha, która chciała w ten sposób uczcić Dzień Ojca, dziękując Bogu za Jego ojcostwo, a także za doświadczenie miłości naszych ziemskich ojców. Wydarzenie na stałe wpisało się w miejski kalendarz kultury. Od lat również niezmienne jest hasło niezwykłego wieczoru chwały: Mój tata - mój bohater. [fot. J. Kurzawa]

PATRONAT "ECHO"


Lubisz biegać? Zgłoś się!
To będzie druga edycja biegowego Grand Prix Traktu Brzeskiego. Pierwsza edycja imprezy została przyjęta z dużym entuzjazmem w środowisku biegaczy. Sukces organizacyjny zaowocował kolejną edycją przedsięwzięcia - o rozbudowanej formule.
więcej »
Dla rodziny po raz czwarty
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach na tegoroczny, czwarty już Dzień Rodziny przygotował wiele atrakcji. W programie m.in.: rodzinne warsztaty, premiera skeczu Jeden z pięciu, występy grup tanecznych INDIGO DANCE ART.
więcej »
 

POLECAMY


Bohaterki wojny
Ciche bohaterki zmagań o wolną Polskę - Irena, Wiktoria, Marta, Eugenia, Jachna, Ruta, Mała Danka, Iskierka, Ewunia… Druga część bestsellera PT. Dziewczyny wyklęte to książka o kobiecości rzuconej w wir krwawej wojny.
więcej »
Po stronie prawdy
Temat osób skrzywdzonych przez wymiar sprawiedliwości pojawia się bardzo często. Historie tych ludzi są naprawdę dramatyczne. Stąd książka, która je pokazuje.
więcej »
 

SONDA

 

Jak wygrać ojcostwo?

wygrać ojcostwo to przede wszystkim wygrać małżeństwo

wziąć odpowiedzialność za wychowanie dzieci

stać się autorytetem dla dziecka

przeżywamy dziś kryzys ojcostwa - ojcowie są jakby nieobecni

nie mam zdania


LITURGIA SŁOWA


Portal mateusz.pl Czytania na kaĹźdy dzieĹ
Czytania:
; ;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

  Aktualności Rozmowy Opinie Kościół Komentarze Diecezja Region Historia Kultura Rozmaitości Sport Ogłoszenia  

Copyright ?2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR