30 lipca 2014 r. Imieniny obchodzą: Ludmiła, Julita, Piotr

Redakcja Kontakt Reklama Patronat Archiwum

www.echokatolickie.pl

Ogłaszaj się w Echu SMS-em

redakcja@echokatolickie.pl

     

  Aktualności Opinie Kościół Rozmowy Komentarze Region Diecezja Kultura Historia Rozmaitości Sport Ogłoszenia  

 

Numer 30 - 24-30 lipca 2014r.

NEWS

KONKURS!! Mamy dla Państwa dwa podwójne zaproszenia na Filmowy Poranek ze Scooby-Doo do kina Helios w Siedlcach. Seans odbędzie się w niedzielę, 3 sierpnia. By wygrać, wystarczy zadzwonić do naszej redakcji w czwartek, 31 lipca, od godz. 9.00, pod nr 25 644 48 00. Zachęcamy do udziału!

Diecezja

 
 

Sobiekursk Uroczystości odpustowe

4 września 2008 r.

Dziękczynienie za kapłaństwo


fot. MR

W uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, 26 sierpnia 2008 r., w należącym do parafii Warszawice kościele filialnym w Sobiekursku odprawiono jubileuszową Eucharystię, wpisującą się w obchody 600. rocznicy pierwszej wzmianki o parafii warszawicko-radwankowskiej.

  Tego dnia dziękowano w szczególności za dar kapłaństwa, czyli za księży pracujących w parafii oraz tych duchownych, którzy z niej pochodzili na przestrzeni kilku wieków istnienia.

 Mszę św. w intencji parafian koncelebrowało kilku z kilkudziesięciu żyjących jeszcze byłych ks. wikariuszy warszawickich: ks. Andrzej Wolanin (1994-1995, obecnie wikary w Parczewie), ks. Leszek Walęciuk (1995-1998, proboszcz z Jabłecznej), ks. Michał Wawerski (2000-2001, wikary w katedrze siedleckiej), ks. Sławomir Arseniuk (2001-2003, wikary w Mokobodach) pod przewodnictwem ks. Marka Bieńkowskiego (2004-2006), obecnie pasterzującego w Rykach. Przybyli na zaproszenie miejscowego proboszcza Jerzego Domańskiego i wikariusza Jacka Sawczuka. Z okolicznościową homilią wystąpił ks. Arseniuk wskazując Matkę Boską z Jasnej Góry za wzór do naśladowania dla człowieka. „Świat dzisiejszy domaga się cudu, aby przyjąć sposób życia Maryi”, który jest służbą innym ludziom. Tu za przykład posłużyli kaznodziei św. Maksymilian Kolbe i Edyta Stein. „Maryja w obrazie częstochowskim staje przed nami i wzywa do służby, smuci się kiedy wielu dobrowolnie rezygnuje ze zbawienia, (…) każe nam myśleć, aby zło się nie panoszyło.” – nawoływał ks. Arseniuk. W imieniu celebransów ks. Michał Wawerski wyraził uznanie dla parafii warszawickiej, że małą kaplicę zdołano powiększyć do rozmiarów okazałego kościoła. Wspomniał też, że tutaj równo 8 lat wcześniej odprawiał pierwszą mszę jako neoprezbiter. Proboszcz parafii, ks. kanonik Jerzy Domański z zadowoleniem podsumował uroczystości.

Po Eucharystii i nabożeństwie do Matki Bożej po raz pierwszy w dziejach sobiekurskiej kaplicy odbyła się procesja eucharystyczna wokół kościoła.

 

Mariusz Rombel

Powrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Festyn z wiśniowym smakiem


W Wiśniewie odbył się Festiwal Kuchni Regionalnej. Ósma odsłona „smacznej” inicjatywy miała miejsce w niedzielę, 20 lipca.PATRONAT "ECHO"


Kino w plenerze
Film „Układ zamknięty” to kolejna propozycja w ramach projektu „Letni kadr”. Projekcja odbędzie się 1 sierpnia, o 21.00, na skwerze przy fontannie na ul. Pułaskiego 6. Przed seansem z widzami spotka się aktor Kazimierz Kaczor.
więcej »
Dla zdrowia i pamięci
Ruszyły już zapisy do kolejnej edycji Biegu Siedleckiego Jacka! Są tacy, którzy nie wyobrażają sobie końcówki wakacji bez tej imprezy. I nie ma się co dziwić, bowiem z roku na rok coraz więcej osób decyduje się stanąć na startowej mecie biegu, któremu od samego początku przyświeca hasło „Młody - wolny od nałogów”.
więcej »
W stylu folk
Gminny Ośrodek Kultury i Oświaty w Wisznicach zaprasza na „Przegląd Zespołów Folkowych Pogranicza”, który zaplanowano na 9 i 10 sierpnia.
więcej »
 

POLECAMY


Zakonnicy w obiektywie
Bracia kapucyni wydali album przedstawiający swoją wspólnotę. Kilkunastostronicowa publikacja wypełniona jest przede wszystkim barwnymi fotografiami.
więcej »
Historia zrodzona z pasji
„Szkice z dziejów Kąkolewnicy i okolic” pod redakcją Piotra Szkurłatowicza to z rozmachem i uwrażliwieniem na detal oddana historia „małej ojczyzny”. Sięgnięciu po publikację towarzyszy życzenie, by każda z miejscowości w naszym regionie doczekała się podobnego kompendium wiedzy o jej losach i bohaterach.
więcej »
 

SONDA

 

Sport sposobem na...

nudę

kształtowanie charakteru

zawieranie nowych przyjaźni

to strata czasu

energię życiową można wykorzystać w inny, lepszy sposób


SERWIS Informacyjny Radia Podlasie


Piknik historyczny z okazji 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Narkotyki w bagażniku

Kolejny kandydat na prezydenta Białej Podlaskiej

Z Drohiczyna do Grannego kajakami

Jesienna inicjatywa w Terespolu

Sierpień z GOK w Chodowie

Sprawca fałszywych alarmów zatrzymany

Akcja ,,Weż paragon" w Łosicach

Inwestycje w gminie Zbuczyn

Awantura z użyciem noża

 

Słuchaj na żywo

        

LITURGIA SŁOWA


Środa
Czytania:
Jr 15,10.16-21; Ps 59,2-5.10-11.17
Ewangelia:
Mt 13,44-46

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

 

 

 
statystyka

  Aktualności Opinie Kościół Rozmowy Komentarze Region Diecezja Kultura Historia Rozmaitości Sport Ogłoszenia  

Copyright © 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR