28 sierpnia 2015 r. Imieniny obchodzš: Patrycja, Erazm, Augustyn

Redakcja Kontakt Reklama Patronat Archiwum

www.echokatolickie.pl

Ogłaszaj się w Echu SMS-em

redakcja@echokatolickie.pl

     

  Aktualnoœci Opinie Rozmowy Koœciół Komentarze Historia Diecezja Region Kultura Rozmaitoœci Sport Ogłoszenia  

 

Numer 35 - 27-02 wrzeœnia 2015r.

NEWS

Zachęcamy do lektury!

Diecezja

 
 

Sobiekursk Uroczystoœci odpustowe

4 wrzeœnia 2008 r.

Dziękczynienie za kapłaństwo


fot. MR

W uroczystoœć Matki Bożej Częstochowskiej, 26 sierpnia 2008 r., w należšcym do parafii Warszawice koœciele filialnym w Sobiekursku odprawiono jubileuszowš Eucharystię, wpisujšcš się w obchody 600. rocznicy pierwszej wzmianki o parafii warszawicko-radwankowskiej.

  Tego dnia dziękowano w szczególnoœci za dar kapłaństwa, czyli za księży pracujšcych w parafii oraz tych duchownych, którzy z niej pochodzili na przestrzeni kilku wieków istnienia.

 Mszę œw. w intencji parafian koncelebrowało kilku z kilkudziesięciu żyjšcych jeszcze byłych ks. wikariuszy warszawickich: ks. Andrzej Wolanin (1994-1995, obecnie wikary w Parczewie), ks. Leszek Walęciuk (1995-1998, proboszcz z Jabłecznej), ks. Michał Wawerski (2000-2001, wikary w katedrze siedleckiej), ks. Sławomir Arseniuk (2001-2003, wikary w Mokobodach) pod przewodnictwem ks. Marka Bieńkowskiego (2004-2006), obecnie pasterzujšcego w Rykach. Przybyli na zaproszenie miejscowego proboszcza Jerzego Domańskiego i wikariusza Jacka Sawczuka. Z okolicznoœciowš homiliš wystšpił ks. Arseniuk wskazujšc Matkę Boskš z Jasnej Góry za wzór do naœladowania dla człowieka. „Œwiat dzisiejszy domaga się cudu, aby przyjšć sposób życia Maryi”, który jest służbš innym ludziom. Tu za przykład posłużyli kaznodziei œw. Maksymilian Kolbe i Edyta Stein. „Maryja w obrazie częstochowskim staje przed nami i wzywa do służby, smuci się kiedy wielu dobrowolnie rezygnuje ze zbawienia, (…) każe nam myœleć, aby zło się nie panoszyło.” – nawoływał ks. Arseniuk. W imieniu celebransów ks. Michał Wawerski wyraził uznanie dla parafii warszawickiej, że małš kaplicę zdołano powiększyć do rozmiarów okazałego koœcioła. Wspomniał też, że tutaj równo 8 lat wczeœniej odprawiał pierwszš mszę jako neoprezbiter. Proboszcz parafii, ks. kanonik Jerzy Domański z zadowoleniem podsumował uroczystoœci.

Po Eucharystii i nabożeństwie do Matki Bożej po raz pierwszy w dziejach sobiekurskiej kaplicy odbyła się procesja eucharystyczna wokół koœcioła.

 

Mariusz Rombel

Powrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Aktualnoœci

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Odpust parafialny w Paprotni


Cieszymy się wszyscy, że koœciół w Paprotni wyglšda dzisiaj piękniej, urzekajšc swoim wyglšdem. Panu Bogu dziękujemy za wszystko, co zostało tutaj dokonane, bo wiemy, że od Niego wszystko pochodzi, że to miejsce On wybrał, pobłogosławił, uœwięcił i pragnie, by było godne oddawania Mu czci i chwały - mówił podczas uroczystoœci bp Kazimierz Gurda.

FOTOGALERIA

Czas spotkania z Jezusem


Uczniowie oraz studenci wykorzystali mijajšce tygodnie wakacyjne na rekolekcje, które zostały dla nich zorganizowane w Diecezjalnym Domu Rekolekcyjnym w Siedlanowie koło Radzynia Podlaskiego.PATRONAT "ECHO"


VI Bieg Jacka
Do grona sponsorów tegorocznego siedleckiego Biegu Jacka dołšczyły Zakłady Mięsne „Łmeat-Łuków” S.A. Tym samym impreza zyskała sponsora tytularnego i nosi nazwę „Łmeat Półmaraton”. Zawody odbędš się 30 sierpnia.
więcej »
35-lecie Solidarnoœci
W niedzielę, 30 sierpnia, odbędš się obchody 35 rocznicy powstania Solidarnoœci. Uroczystoœć zainauguruje Msza œw. odprawiona o 18.00 w siedleckim koœciele œw. Stanisława w intencji ojczyzny i Solidarnoœci.
więcej »
Przed Œwiatowym Dniem Osób z Chorobš Alzheimera
Przed nami kolejna edycja dorocznej imprezy pn. „Radoœć w Ptaszkach” organizowanej przez Siedleckie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Chorobš Alzheimera. Odbędzie się ona 6 wrzeœnia i wpisze się w obchody Œwiatowego Dnia Osób z Chorobš Alzheimera, który wypada 21 wrzeœnia.
więcej »
 

POLECAMY


Dolina Liwca, wyżyna możliwoœci
Przedsiębiorcy, samorzšdowcy, rolnicy, rzemieœlnicy. Różne grupy, odmienne cele i różnorodne sposoby ich realizacji. A jednak jest coœ, co łšczy przedstawicieli tych grup zawodowych. To natura, a konkretnie - europejska sieć ekologiczna Natura 2000.

W połowie lipca ruszyły działania Liwieckiego Partnerstwa Naturowego. To formuła lokalnej współpracy, której celem jest wymiana wiedzy, doœwiadczeń i dobrych praktyk dotyczšcych prowadzenia działalnoœci gospodarczej na obszarach Natura 2000.
więcej »
Kostrzyń - rzeka możliwoœci
W drugiej połowie lipca zrealizowany został cykl spotkań Kostrzyńskiego Partnerstwa Naturowego. Partnerstwo - jako formę współpracy rolników, przedsiębiorców oraz samorzšdowców - zainicjowano na obszarze Natura 2000: Dolina Kostrzynia.

Wymiana dobrych praktyk, wspólne wizyty na terenie objętym partnerstwem, spotkania z ekspertami - wszystkie te działania miały na celu wzmocnienie potencjału gospodarczego terenów użytkowanych rolniczo.
więcej »
 

SONDA

 

Zdšżyć przed pierwszym dzwonkiem

szkolne zakupy dzielę na raty - dzięki temu mniej obcišżajš domowy budżet

staram się wydać jak najmniej - szukam ksišżek do odkupienia

kosztuje? trudno - na nauce nie można oszczędzać

z zakupami czekam do wrzeœnia! teraz mam wakacje


LITURGIA SŁOWA


PiÄ
Czytania:
1 Tes 4,1-8; Ps 97,1.2b.5-6.10-12; Łk 21,36
Ewangelia:
Mt 25,1-13

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

  Aktualnoœci Opinie Rozmowy Koœciół Komentarze Historia Diecezja Region Kultura Rozmaitoœci Sport Ogłoszenia  

Copyright Š 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR