27 kwietnia 2015 r. Imieniny obchodzą: Felicja, Teofil, Zyta

Redakcja Kontakt Reklama Patronat Archiwum

www.echokatolickie.pl

Ogłaszaj się w Echu SMS-em

redakcja@echokatolickie.pl

     

  Aktualności Opinie Kościół Rozmowy Diecezja Region Komentarze Historia Kultura Rozmaitości Sport Ogłoszenia  

 

Numer 17 - 23-29 kwietnia 2015r.

NEWS

Zachęcamy do lektury!

Diecezja

 
 

Sobiekursk Uroczystości odpustowe

4 września 2008 r.

Dziękczynienie za kapłaństwo


fot. MR

W uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, 26 sierpnia 2008 r., w należącym do parafii Warszawice kościele filialnym w Sobiekursku odprawiono jubileuszową Eucharystię, wpisującą się w obchody 600. rocznicy pierwszej wzmianki o parafii warszawicko-radwankowskiej.

  Tego dnia dziękowano w szczególności za dar kapłaństwa, czyli za księży pracujących w parafii oraz tych duchownych, którzy z niej pochodzili na przestrzeni kilku wieków istnienia.

 Mszę św. w intencji parafian koncelebrowało kilku z kilkudziesięciu żyjących jeszcze byłych ks. wikariuszy warszawickich: ks. Andrzej Wolanin (1994-1995, obecnie wikary w Parczewie), ks. Leszek Walęciuk (1995-1998, proboszcz z Jabłecznej), ks. Michał Wawerski (2000-2001, wikary w katedrze siedleckiej), ks. Sławomir Arseniuk (2001-2003, wikary w Mokobodach) pod przewodnictwem ks. Marka Bieńkowskiego (2004-2006), obecnie pasterzującego w Rykach. Przybyli na zaproszenie miejscowego proboszcza Jerzego Domańskiego i wikariusza Jacka Sawczuka. Z okolicznościową homilią wystąpił ks. Arseniuk wskazując Matkę Boską z Jasnej Góry za wzór do naśladowania dla człowieka. „Świat dzisiejszy domaga się cudu, aby przyjąć sposób życia Maryi”, który jest służbą innym ludziom. Tu za przykład posłużyli kaznodziei św. Maksymilian Kolbe i Edyta Stein. „Maryja w obrazie częstochowskim staje przed nami i wzywa do służby, smuci się kiedy wielu dobrowolnie rezygnuje ze zbawienia, (…) każe nam myśleć, aby zło się nie panoszyło.” – nawoływał ks. Arseniuk. W imieniu celebransów ks. Michał Wawerski wyraził uznanie dla parafii warszawickiej, że małą kaplicę zdołano powiększyć do rozmiarów okazałego kościoła. Wspomniał też, że tutaj równo 8 lat wcześniej odprawiał pierwszą mszę jako neoprezbiter. Proboszcz parafii, ks. kanonik Jerzy Domański z zadowoleniem podsumował uroczystości.

Po Eucharystii i nabożeństwie do Matki Bożej po raz pierwszy w dziejach sobiekurskiej kaplicy odbyła się procesja eucharystyczna wokół kościoła.

 

Mariusz Rombel

Powrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Byliśmy hojni


Udało się! Według wstępnych raportów z akcji „Poświęć kilometr” wynika, że wolontariusze zebrali ponad 350 tys. zł.

PATRONAT "ECHO"


Nietypowe wspomnienie
Pamięć o Janie Pawle II nie ustaje. Tym razem chcemy wspólnie z organizatorem - Fundacją Kompleks Zamkowy Tarnowice Stare - zaprosić na wystawę filatelistyczną „Jan Paweł II - Papież Pielgrzym”.
więcej »
Kolejny sezon koncertowy
Wspólnie z siedlecką kurią diecezjalną oraz Stowarzyszeniem Pro Musica Organa zapraszamy na ósmy sezon Wieczorów Muzycznych przy Organach Wagnera.
więcej »
U patrona na imieninach
Zbliża się kolejna edycja Jarmarku św. Stanisława. Już 8 i 9 maja u zbiegu siedleckich ulic Kilińskiego i Pułaskiego, na placu gen. Wł. Sikorskiego, rozstawią się kramy z rękodziełem, domowymi smakołykami, produktami tradycyjnymi i regionalnymi.
więcej »
 

POLECAMY


Zdrowie z wiary płynące
Każdy chory - czy to trawiony chorobą ciała, czy też duszy - szuka ukojenia. Gdzie może je znaleźć?
więcej »
Myrna z Damaszku
Myrna Nazzour pochodzi z Damaszku, stolicy Syrii. Polskę odwiedziła już trzy razy. Na spotkania z nią przychodzą tłumy ludzi.
więcej »
 

SONDA

 

Jak być dziś patriotą?

wywiesić flagę 2 maja

pójść na wybory

manifestować swoje przywiązanie do ojczystej kultury, języka i tradycji

pozostać wiernym hasłom: Bóg, Honor, Ojczyzna

walczyć o historyczną prawdę


LITURGIA SŁOWA


Poniedziałek
Czytania:
Dz 11,1-18; Ps 42,2-3
Ewangelia:
J 10,1-10

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

 

 

 
statystyka

  Aktualności Opinie Kościół Rozmowy Diecezja Region Komentarze Historia Kultura Rozmaitości Sport Ogłoszenia  

Copyright © 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR