17 kwietnia 2014 r. Imieniny obchodzą: Klara, Robert, Rudolf

Redakcja Kontakt Reklama Patronat Archiwum

www.echokatolickie.pl

Ogłaszaj się w Echu SMS-em

redakcja@echokatolickie.pl

     

  Aktualności Diecezja Rozmowy Kościół Opinie Komentarze Region Kultura Historia Rozmaitości Sport Ogłoszenia  

 

Numer 16 - 17-23 kwietnia 2014r.

NEWS

Przez swe zmartwychwstanie Jezus skruszył bramy piekieł i pokonał śmierć. Niech zwycięstwo Zbawiciela będzie dla nas obietnicą i źródłem nadziei, że również nas, grzesznych, uwikłanych w słabości, pełnych lęków i życiowych ograniczeń nasz Pan poprowadzi ku życiu w radości i chwale Jego zmartwychwstania. Niech ten czas będzie dla nas wszystkich znakiem miłości Boga, przed którą nie może ostać się nawet śmierć. Z najlepszymi życzeniami dla naszych Czytelników!

Diecezja

 
 

Sobiekursk Uroczystości odpustowe

4 września 2008 r.

Dziękczynienie za kapłaństwo


fot. MR

W uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, 26 sierpnia 2008 r., w należącym do parafii Warszawice kościele filialnym w Sobiekursku odprawiono jubileuszową Eucharystię, wpisującą się w obchody 600. rocznicy pierwszej wzmianki o parafii warszawicko-radwankowskiej.

  Tego dnia dziękowano w szczególności za dar kapłaństwa, czyli za księży pracujących w parafii oraz tych duchownych, którzy z niej pochodzili na przestrzeni kilku wieków istnienia.

 Mszę św. w intencji parafian koncelebrowało kilku z kilkudziesięciu żyjących jeszcze byłych ks. wikariuszy warszawickich: ks. Andrzej Wolanin (1994-1995, obecnie wikary w Parczewie), ks. Leszek Walęciuk (1995-1998, proboszcz z Jabłecznej), ks. Michał Wawerski (2000-2001, wikary w katedrze siedleckiej), ks. Sławomir Arseniuk (2001-2003, wikary w Mokobodach) pod przewodnictwem ks. Marka Bieńkowskiego (2004-2006), obecnie pasterzującego w Rykach. Przybyli na zaproszenie miejscowego proboszcza Jerzego Domańskiego i wikariusza Jacka Sawczuka. Z okolicznościową homilią wystąpił ks. Arseniuk wskazując Matkę Boską z Jasnej Góry za wzór do naśladowania dla człowieka. „Świat dzisiejszy domaga się cudu, aby przyjąć sposób życia Maryi”, który jest służbą innym ludziom. Tu za przykład posłużyli kaznodziei św. Maksymilian Kolbe i Edyta Stein. „Maryja w obrazie częstochowskim staje przed nami i wzywa do służby, smuci się kiedy wielu dobrowolnie rezygnuje ze zbawienia, (…) każe nam myśleć, aby zło się nie panoszyło.” – nawoływał ks. Arseniuk. W imieniu celebransów ks. Michał Wawerski wyraził uznanie dla parafii warszawickiej, że małą kaplicę zdołano powiększyć do rozmiarów okazałego kościoła. Wspomniał też, że tutaj równo 8 lat wcześniej odprawiał pierwszą mszę jako neoprezbiter. Proboszcz parafii, ks. kanonik Jerzy Domański z zadowoleniem podsumował uroczystości.

Po Eucharystii i nabożeństwie do Matki Bożej po raz pierwszy w dziejach sobiekurskiej kaplicy odbyła się procesja eucharystyczna wokół kościoła.

 

Mariusz Rombel

Powrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

PATRONAT "ECHO"


Zmierz się z El Grekiem
Sprawdzian wiedzy o malarzu oraz „El Greco - Przystanek Siedlce” to dwa konkursy organizowane w ramach Międzynarodowego Roku El Greca.
więcej »
Potrzebne wsparcie
Już po raz trzeci ulicami miasta przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. W tym roku będzie przyświecało mu hasło: „Poświęć czas swojemu dziecku”.
więcej »
W podziękowaniu za Świętego
W niedzielę, 27 kwietnia, o 19.30, w kościele Najświętszego Zbawiciela w Rykach odbędzie się koncert dziękczynny pt.: „Byłeś wszędzie - Jesteś w nas”.
więcej »
 

POLECAMY


Bóg w świecie filmu
To nie jest książka o kinie stricte religijnym. Dla tych, którzy spodziewali się znaleźć tu „Ben Hura” i „Pasję”, zestawienie opisanych w niej osób i filmów może być zaskakujące, a nawet kontrowersyjne.
więcej »
 

SONDA

 

Który moment liturgii Triduum Paschalnego porusza cię najbardziej?

przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy

adoracja Krzyża

odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych w Wiglię Paschalną

procesja rezurekcyjna

nawiedzenie pustego Grobu


SERWIS Informacyjny Radia Podlasie


Zjazd absolwentów, którzy znają Chatkę Żaka

Msza Krzyżma w siedleckiej katedrze

Tydzień Dobrych Uczynków w Gołąbkach

Koncert dziękczynny w dniu kanonizacji Jana Pawła II

Spotkanie lokalnych działaczy

Bezpieczna Wielkanoc - porady

Motocykliści pojadą na kanonizację Jana Pawła II

Czy księża są potrzebni?

Laureatki z Łosic

Życzenia dla kapłanów od czytelniczki portalu podlasie24.pl

 

Słuchaj na żywo

        

LITURGIA SŁOWA


Wielki Czwartek
Czytania:
msza krzyżma: Iz 61,1-3a.6a.8b-9; Ps 89,21-22.25.27; Ap 1,4-8
Ewangelia:
J 13,1-15

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

 

 

 
statystyka

  Aktualności Diecezja Rozmowy Kościół Opinie Komentarze Region Kultura Historia Rozmaitości Sport Ogłoszenia  

Copyright © 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR