15 listopada 2018 r. Imieniny obchodzą: Amelia, Albert, Leopold

Pogoda: Siedlce

Numer 46
15-21 listopada 2018r.

menu

NEWS

Jak świętowaliśmy 11 listopada? Przegląd relacji w bieżącym wydaniu ECHA!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

BIAŁA PODL.

6 listopada 2018 r.

Andrzejki bez trunków

1 grudnia w sali konferencyjnej Bialskiego Centrum Kultury przy ul. Brzeskiej 41 odbędzie się bezalkoholowy bal andrzejkowy dla młodzieży.

Organizatorami przedsięwzięcia są parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Białej Podlaskiej, duszpasterze bialskich parafii oraz Anna Witnik. Spotkanie poprowadzi wodzirej Fantomasz. Będzie to już siódma edycja tej imprezy. W programie przewidziano muzyczne hity, tańce i zabawy integracyjne, konkursy z nagrodami (ponad 100 nagród) i zabawę „Mam talent”. Na uczestników czekają gorące dania, przekąski, słodycze, owoce, gorące i zimne napoje. Organizatorzy zapewniają wspaniałą atmosferę, spędzenie czasu wśród życzliwych, młodych ludzi oraz kulturalną, trzeźwą i bezpieczną zabawę. W zaproszeniu czytamy: „impreza ma na celu propagowanie trzeźwości, kultury, odpowiedzialności i szacunku do drugiego człowieka. Uczestnicy czują się na imprezie bezpiecznie i swobodnie. Pokazują, że można bawić się bez alkoholu i doceniają taką formę rozrywki. Jako organizatorzy dokładamy starań, by młodzież bawiła się w sposób kulturalny i w pełni świadomy”. 
Bilety w cenie 55 zł/os. można kupić w Głównej Bibliotece Lekarskiej przy ul. Brzeskiej 1 (róg ul. Brzeskiej i Jatkowej; I piętro) w poniedziałki, w godz. 10.00-18.00, i od wtorku do piątku, w godz. 8.30-15.30. Bilety będą sprzedawane tylko do 27 listopada lub do ich wyczerpania. Ilość miejsc jest ograniczona! Więcej szczegółów pod nr. tel.: 530-083-083 lub 603-357-577 oraz na stronie internetowej: www.wniebowziecianmp.biala.sacro.pl. Tam znajduje się również regulamin imprezy. 
 

LA

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Wolność tańcem malowana


„Polskie DNA - wolność tańcem malowana” - widowisko muzyczne Alternatywnego Teatru Tańca LUZ - zainaugurowało cykl wydarzeń wpisujących się w obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Muzyczny spektakl został wystawiony w sali „Podlasie” Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach 8 listopada. Chętnie będą mogli obejrzeć go także 11 i 27 listopad. [fot. Jarosław Grudziński]

FOTOGALERIA

100 lat Niepodległej


Siedleckie uroczystości z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zainaugurowała Msza św. w intencji ojczyzny sprawowana w kościele pw. św. Józefa. Uczestniczyli w niej mieszkańcy miasta, organizacje społeczne, szkoły, służby mundurowe i samorządowcy. Po zakończeniu Eucharystii uroczyście odsłonięto i poświęcono tablicę upamiętniającą 100-lecie odzyskania niepodległości. Jest ona umiejscowiona na obelisku, który powstał staraniem wszystkich siedleckich parafii. Następnie uczestnicy uroczystości przeszli pod pomnik Wolności, gdzie miał miejsce dalszy ciąg jubileuszowych obchodów. [fot. Witold Bobryk]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
Przed Orszakiem św. Mikołaja
„Aby podobać się Bogu i ludziom - św. Mikołaj i św. Stanisław Kostka w oczach dzieci i młodzieży” - to hasło ogólnopolskiego konkursu literacko-plastycznego ogłoszonego przez parafię pw. św. Mikołaja w Lublinie.
więcej »
 

POLECAMY


Otwórz się na cud uzdrowienia
Współczesny świat różni się od tego, któremu stawiał czoło za czasów swojego ziemskiego życia Jezus. Osiągnęliśmy ogromne postępy w dziedzinie medycyny, psychologii oraz opieki zdrowotnej. Jednak zdobycze te nie pozwoliły rozwiązać wszystkich problemów, z jakimi borykają się ludzie.
więcej »
Na tak!
Brak właściwych granic ochronnych w życiu każdego to poważny problem, a ból spowodowany agresją ze strony innych jest ogromny.
więcej »
Rekolekcje dla małżeństw
W dniach 16-18 listopada w diecezjalnym domu rekolekcyjnym w Siedlanowie odbędą się rekolekcje dla małżeństw ph. Świętość w codziennym życiu.
więcej »
Przegląd Teatrów Obrzędowych
17 listopada, o 10.00, w sali teatralnej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mordach odbędzie się II Regionalny Przegląd Teatrów Obrzędowych.
więcej »
 

SONDA

 

Światowy Dzień Ubogich jest okazją do...

pomocy potrzebujących

uświadomienia sobie, że bieda ma różne twarze

lekcją dzielenia się z drugim człowiekiem

przypomnienie, że miłosierdzie można czynić gestem i słowem

naukę, że czasem mniej znaczy więcejLITURGIA SŁOWA


Czwartek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR