14 listopada 2018 r. Imieniny obchodzą: Laura, Emil, Wawrzyniec

Pogoda: Siedlce

Numer 45
08-14 listopada 2018r.

menu

NEWS

Jak świętowaliśmy 11 listopada? Przegląd relacji w najbliższym wydaniu ECHA!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Rozmaitości

 
 

Jubileuszowe targi

5 września 2018 r.

Z myślą o przyszłości


fot. JAG

Przez 25 lat Międzynarodowe Dni z Doradztwem Rolniczym stały się imprezą, która przyciąga nie tylko rolników, ale mieszkańców całego regionu.

To efekt szerokiej gamy wystawców, wśród której każdy znajduje coś dla siebie. Oprócz firm kierujących swą ofertę do branży rolniczej, wystawiają się też takie, dla których klientem jest zarówno mieszkaniec wsi, jak i miasta. Stąd obejrzeć można było nie tylko najnowsze ciągniki, podajniki pasz czy rozwiązania do magazynowania paliwa, ale także systemy ogrzewania domów, instalacje solarne, elementy architektury krajobrazu. Tegoroczne Międzynarodowe Dni z Doradztwem Rolniczym, które odbyły się 1 i 2 września, zgromadziły na 10 ha ponad 400 wystawców i 100 tys. odwiedzających. Imprezie sprzyjała pogoda, która na tereny Agencji Rozwoju miasta ściągnęła tłumy nie tylko z Siedlec i okolicznych miejscowości, ale również odległych zakątków Polski i zagranicy.

Na scenie występowały zespoły ludowe, odbyło się rozwiązanie konkursów oraz wręczenie -z racji jubileuszu 25-lecia Dni z Doradztwem Rolniczym - okolicznościowych statuetek. Hasło, jakie przyświecało imprezie - „Szacunek dla Ziemi - naszą przyszłością” miało zwrócić uwagę na problem czystości środowiska naturalnego.

 

Laury i wyróżnienia

Targi to okazja do dostrzeżenia osób czy firm, które wyróżniają się na tle innych lub promują polskie rolnictwo. Tak było i w tym roku. Odznaki honorowe „Zasłużony dla rolnictwa” otrzymali m.in. ks. kan. Stanisław Chodźko, proboszcz parafii Zbuczyn, duszpasterz rolników, prezydent Siedlec Wojciech Kudelski, Anna Goliszewska, prezes Mazowiecko- Podlaskiego Stowarzyszenia Agroturystycznego, rolnicy z regionu oraz pracownicy MODR Siedlce.

Ciekawym akcentem tegorocznych targów był konkurs „Poznajemy smaki z mazowieckiej spiżarni”. Pierwsze miejsce w nim zdobyła Martyna Częścik za konfiturę z gruszki z leśnym akcentem, drugie - Ewa Mitowska za konfiturę z płatków róży, zaś trzecie - Danuta Zawadzka za Sos Adżika. Komisja przyznała również dwa wyróżnienia: Ewie Wójcik za konfiturę z dzikiej róży oraz Annie Goliszewskiej za sok malinowy.

Jak co roku, wystawcy stanęli w szranki o tytuł „Najciekawsze stoisko XXV MDzDR”. Komisja oceniała stoiska w dwóch kategoriach: kiermasz oraz wystawa. Zwycięzcą pierwszej kategorii została Grażyna Stasiak z Makowa (woj. łódzkie) za stoisko pod nazwą „Egzotyka Dyni”, zaś drugiej - Hurtownia Narzędzi MATRIX z Siedlec.

 

Pokazy i zabawa

Świętu mazowieckiego doradztwa towarzyszyła jednodniowa Wystawa Klaczy i Ogierów Hodowlanych, a także drobnego inwentarza, podczas której można było oglądać króliki, drób ozdobny, kury, gołębie, papugi oraz wiele gatunków ryb stawowych i ozdobnych do oczek wodnych. Wystawcy prezentowali swoje najnowsze osiągnięcia i produkty, a hodowcy najlepsze sztuki zwierząt ze swojej hodowli. W programie XIV Regionalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych przewidziano wybory czempionatów: krów, jałówek hodowlanych, cieliczek. Tuż przy scenie, w specjalnym namiocie prezentowano rękodzieło i ginące zawody - garncarza, rzeźbiarza, tkaczki. Można było podziwiać wyroby z wikliny, sznurka, szydełkowe serwetki, a nawet spróbować własnych sił w tworzeniu rękodzieła pod okiem fachowców. Ci chętnie wyjaśniali i pokazywali, jak powstają unikatowe wyroby.

JAG

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Wolność tańcem malowana


„Polskie DNA - wolność tańcem malowana” - widowisko muzyczne Alternatywnego Teatru Tańca LUZ - zainaugurowało cykl wydarzeń wpisujących się w obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Muzyczny spektakl został wystawiony w sali „Podlasie” Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach 8 listopada. Chętnie będą mogli obejrzeć go także 11 i 27 listopad. [fot. Jarosław Grudziński]

FOTOGALERIA

100 lat Niepodległej


Siedleckie uroczystości z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zainaugurowała Msza św. w intencji ojczyzny sprawowana w kościele pw. św. Józefa. Uczestniczyli w niej mieszkańcy miasta, organizacje społeczne, szkoły, służby mundurowe i samorządowcy. Po zakończeniu Eucharystii uroczyście odsłonięto i poświęcono tablicę upamiętniającą 100-lecie odzyskania niepodległości. Jest ona umiejscowiona na obelisku, który powstał staraniem wszystkich siedleckich parafii. Następnie uczestnicy uroczystości przeszli pod pomnik Wolności, gdzie miał miejsce dalszy ciąg jubileuszowych obchodów. [fot. Witold Bobryk]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
Przed Orszakiem św. Mikołaja
„Aby podobać się Bogu i ludziom - św. Mikołaj i św. Stanisław Kostka w oczach dzieci i młodzieży” - to hasło ogólnopolskiego konkursu literacko-plastycznego ogłoszonego przez parafię pw. św. Mikołaja w Lublinie.
więcej »
 

POLECAMY


Otwórz się na cud uzdrowienia
Współczesny świat różni się od tego, któremu stawiał czoło za czasów swojego ziemskiego życia Jezus. Osiągnęliśmy ogromne postępy w dziedzinie medycyny, psychologii oraz opieki zdrowotnej. Jednak zdobycze te nie pozwoliły rozwiązać wszystkich problemów, z jakimi borykają się ludzie.
więcej »
Na tak!
Brak właściwych granic ochronnych w życiu każdego to poważny problem, a ból spowodowany agresją ze strony innych jest ogromny.
więcej »
Rekolekcje dla małżeństw
W dniach 16-18 listopada w diecezjalnym domu rekolekcyjnym w Siedlanowie odbędą się rekolekcje dla małżeństw ph. Świętość w codziennym życiu.
więcej »
Przegląd Teatrów Obrzędowych
17 listopada, o 10.00, w sali teatralnej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mordach odbędzie się II Regionalny Przegląd Teatrów Obrzędowych.
więcej »
To ty, szare Podlasie, rodzona ma kraino
Świętując jubileusz odzyskania przez Polskę niepodległości, warto skupić uwagę na tym, co działo się sto lat temu w miejscu, gdzie dzisiaj żyjemy. Książka „Tak rodziła się Niepodległość. Południowe Podlasie 1918” odsłania przed czytelnikiem panoramę wydarzeń sprzed wieku.
więcej »
 

SONDA

 

11 listopada to dla mnie...

okazja do uczczenia wolnej i niepodległej Polski

dzień pamięci o tych, którzy poświęcili swoje życie dla dobra kraju

okazja, by poczuć dumę z powodu bycia Polaka

święto wszystkich patriotów, którzy kochają swoją ojczyznę

przypomnienie o triadzie: Bóg - Honor - OjczyznaLITURGIA SŁOWA


Środa
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR