23 października 2018 r. Imieniny obchodzą: Marleny, Edwarda, Seweryna

Pogoda: Siedlce

Numer 42
18-24 października 2018r.

menu

NEWS

Nerwy paraliżują myśli, sprawiają, że czujemy się jak w pułapce. Jak opanować stres? Podpowiedź znajdą Państwo w najnowszym numerze ECHA!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Kultura

 
 

Słoneczne lato w Mordach

1 sierpnia 2018 r.

Festyn z tradycją


fot. Arch. MGDK

W ostatnią niedzielę lipca plac przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury zmienił się nie do poznania. Bogaty i różnorodny program XIX Festynu Słoneczne Lato przyciągnął wielu mieszkańców Mazowsza i Podlasia.

Burmistrz Mordów Jan Ługowski, który oficjalnie rozpoczął spotkanie, zaznaczył, że wiele osób nie wyobraża sobie wakacji bez festynu. Na scenie swoje talenty zaprezentowali: dzieci, młodzież oraz dorośli. Ze specjalnym repertuarem wystąpiły zespoły ludowe: Podlasianki, Złote Kłosy i Krzymoszowianki. Ponadto można było wysłuchać Orkiestry Dętej OSP Mordy, a także duetu Dwa Ziarna i akordeonisty Wiesława Iwanowskiego. Wieczorem zaśpiewała Karolina Kruk, zaprezentowały się też zespoły Silk Queen i Maxx Dance. Gwiazdą wieczoru była Agata Sobocińska.

Całość zakończyła zabawa pod chmurką. - Z godziny na godzinę przybywało coraz więcej osób. Festyn Słoneczne Lato stało się naszą tradycją. Tegoroczna impreza rozpoczęła oficjalne gminne obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji nie zabrakło rysów historycznych ukazujących drogi Polski do wolności - podkreślił Łukasz Wawryniuk, dyrektor ośrodka kultury w Mordach.

 

Atrakcji nie zabrakło

Występy artystyczne poprzedził mecz piłki nożnej o puchar burmistrza. Zmierzyli się MUKS Polonez Mordy i ŁDK Łosice. Ponadto organizatorzy przygotowali różnorodne atrakcje dla starszych i młodszych uczestników festynu. Dzieci skorzystały z warsztatów kreatywnych prowadzonych przez nauczycieli z Zespołu Oświatowego w Mordach. Przeprowadzono wiele konkursów sprawdzających wiedzę, m.in. z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, bezpieczeństwa ruchu drogowego i bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

Można było też spróbować swoich sił m.in. w rzucaniu tarczami do opony czy zbijaniu palet na czas. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się pokaz aikido i sztuki kuglarskiej. Nie zabrakło loterii fantowej i stoisk artystycznych. Swoje prace zaprezentowało sześcioro artystów: Paweł Izdebski, Zofia Tymosiak, Krystyna Noszczak, Krystyna Jaroszuk, Barbara Januszewicz oraz Cecylia Kuć. Na ich stoiskach można było zakupić obrazy, wyroby tkackie, szydełkowe, biżuterię, obrusy czy kwiaty. - Wszyscy dobrze się bawili i docenili bogatą ofertę festynu - podsumował J. Ługowski.

MD

Powrót

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Otwarcie Siedleckiego Centrum Onkologii


Mazowiecki Szpital Wojewódzki im. św. Jana Pawła II w Siedlcach wzbogacił się o nowoczesny ośrodek onkologiczny. Siedleckie Centrum Onkologii (SCO) to jedyny tego typu ośrodek w północno-wschodniej części województwa mazowieckiego. Inwestycja kosztowała ponad 112 mln zł. [fot. JAG]

FOTOGALERIA

IV Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy


W dniach 18-19 października w gmachu Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach odbył się Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy OSG 2018 pod hasłem: „Państwo - Gospodarka - Bezpieczeństwo: Filary polskiej gospodarki przyszłości”. [fot. K. Ochnio]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
Przed Orszakiem św. Mikołaja
„Aby podobać się Bogu i ludziom - św. Mikołaj i św. Stanisław Kostka w oczach dzieci i młodzieży” - to hasło ogólnopolskiego konkursu literacko-plastycznego ogłoszonego przez parafię pw. św. Mikołaja w Lublinie.
więcej »
Festiwal filmowy
25 października, o 10.00, w sali NoveKino Merkury przy ul. Brzeskiej w Białej Podlaskiej odbędzie się gala VII Festiwalu Filmowego Twórczości Osób Niepełnosprawnych.
więcej »
Wieczór pod znakiem muzyki
W niedzielę 28 października miłośnicy organów Wagnera będą mogli wysłuchać kolejnego koncertu na tym zabytkowym instrumencie.
więcej »
Biesiada Mazowiecko-Podlaska na Mazowszu
To nazwa konkursu kulinarnego, który ogłosiło Stowarzyszenie „Naszym Dzieciom” w partnerstwie z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Mordach. Mogą wziąć w nim udział wszyscy mieszkańcy Mazowsza.
więcej »
 

POLECAMY


Dzielimy się słowem
Za kilka miesięcy odbędzie się setne Nocne Czuwanie Młodych. Z tej okazji organizatorzy przygotowują specjalną książkę.
więcej »
Papiestwo było mu pisane?
W tym roku mija 40 lat od wyboru Karola Wojtyły na papieża. Czego nie wiemy o kulisach konklawe, które dało światu Jana Pawła II? Dlaczego kardynał z Krakowa został wybrany akurat w 1978 r.?
więcej »
 

SONDA

 

Różaniec w moim życiu...

to modlitwa, która dodaje mi sił

jest wyrazem dziecięcej ufności we wstawiennictwo Maryi

to modlitwa, bez której nie wyobrażam już sobie życia

jest sposobem na przedstawianie Bogu próśb i podziękowań

piękno i sens tej modlitwy odkrywam każdego dniaLITURGIA SŁOWA


Wtorek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR