29 czerwca 2017 r. Imieniny obchodzą: Benita, Piotr, Paweł

Pogoda: Siedlce

Numer 26
29-05 lipca 2017r.

menu

NEWS

W niedzielę, 2 lipca, o 11.00, rozpoczną się w Kodniu uroczystości z racji Diecezjalnego Dnia Chorego. Zachęcamy do udziału!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Aktualności

 
 

Siemień

18 czerwca 2017 r.

600 lat

Regionalne Towarzystwo Ziemi Siemieńskiej „Partnerstwo” wspólnie z władzami gminy zapraszają na obchody 600-lecia miejscowości.

Głównym punktem jubileuszowych uroczystości będzie uroczysta Eucharystia sprawowana w niedzielę, 25 czerwca, o 12.00, w kościele parafialnym pw. Przemienienia Pańskiego w intencji mieszkańców pod przewodnictwem ordynariusza siedleckiego bpa Kazimierza Gurdy. Dzień wcześniej, o 14.00, odbędzie się uroczysta sesja rady gminy, w trakcie której wykłady o historii miejscowości wygłoszą prof. Ryszard Szczygieł z UMCS w Lublinie oraz dr Joanna Kowalik-Bylicka z Archiwum Państwowego w Radzyniu Podlaskim. O 16.00, na boisku sportowym rozpocznie się cykl imprez pn. „Uciechy staropolskie - wesołe podwórko z przed 600 lat” oraz „Wielopokoleniowe animacje”. O 19.00 organizatorzy zapraszają na koncert pieśni biesiadnych z zespołem Szyszkin Band, a następnie na występ gwiazdy wieczoru zespołu Rem Faza. Sobotnie świętowanie zakończy dyskoteka pod gwiazdami z zespołem Primo. W niedzielę po Mszy św. na budynku urzędu gminy zostanie odsłonięta i poświęcona tablica pamiątkowa. Oficjalne otwarcie uroczystości w rocznicę 600-lecia pierwszej zapisanej w źródłach wzmianki o miejscowości Siemień nastąpi o 13.30. W ramach trwającego na boisku sportowym pikniku rodzinnego znajdą się m.in. występy kabaretu Szczęśliwa 60-tka i zespołu Hilo. Nie zabraknie pokazów iluzjonistycznych, wesołego miasteczka, pokazów łuczniczych, pokazów bractwa rycerskiego oraz licznych konkursów. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Myslovitz, który rozpocznie swój występ o 20.00. Dwudniowe świętowanie zakończy pokaz sztucznych ogni oraz zabawa taneczna z zespołem Sągorsi.

MLS

Powrót

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Centrum onkologii


Wmurowany został kamień węgielny zawierający akt erekcyjny wraz z kapsułą czasu pod budowę Siedleckiego Ośrodka Onkologii. Będzie to nowoczesna, profesjonalna i jedyna w subregionie siedlecko-ostrołęckim, a przede wszystkim przyjazna pacjentom placówka. [fot. Monika Król]

FOTOGALERIA

Mój tata - mój bohater


Pod patronatem prezydenta Wojciecha Kudelskiego i biskupa Kazimierza Gurdy w piątek, 23 czerwca, w amfiteatrze przy ul. Wiszniewskiego odbył się Wieczór Chwały pn. „Mój tata - mój bohater”. Była to czwarta edycja wydarzenia, które z roku na rok gromadzi coraz więcej uczestników.

PATRONAT "ECHO"


Festyn w Pratulinie
W niedzielę, 9 lipca, w Pratulinie odbędzie się festyn rodzinno-myśliwski. W programie m.in. Msza św. i atrakcje dla dzieci.
więcej »
 

POLECAMY


Święty i błazen
O. Jan Góra pozwalał sobie przy Janie Pawle II na zachowania i działania, o których inni baliby się nawet pomyśleć.
więcej »
Cierpienie przychodzi znienacka
Nie można uciec przed cierpieniem… Starą jak świat prawdę potwierdza życie. Jak jednak żyć w cierpieniu, nie tracąc godności?
więcej »
 

SONDA

 

I znowu wakacje...

to czas wypoczynku i ładowania akumulatorów

spędzam je w ruchu - kocham sport!

planuję wyjazd na własną rękę - nie ufam biurom podróży

urlop spędzam w domu

nie mam planów na wakacjeLITURGIA SŁOWA


Czwartek
Czytania:
Dz 12,1-11; Ps 34,2-9
Ewangelia:
Mt 16,13-19

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR