29 czerwca 2017 r. Imieniny obchodzą: Benita, Piotr, Paweł

Pogoda: Siedlce

Numer 26
29-05 lipca 2017r.

menu

NEWS

W niedzielę, 2 lipca, o 11.00, rozpoczną się w Kodniu uroczystości z racji Diecezjalnego Dnia Chorego. Zachęcamy do udziału!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Aktualności

 
 

Pieniądze i plany

15 czerwca 2017 r.

Grosz do grosza…

Miasto wypracowało nadwyżkę budżetową w kwocie 22 mln. zł. Pozyskane w ten sposób środki mają być w całości przeznaczone na inwestycje.

Z uzyskanych oszczędności zadowolony jest prezydent Białej Podlaskiej Dariusz Stefaniuk. Podkreśla, że to najwyższa nadwyżka w historii miasta. - Oszczędności zostaną wykorzystane jako tzw. wkład własny przy realizacji projektów unijnych, które przyczynią się do rozwoju Białej Podlaskiej. Drugą ważną kwestią jest to, że udaje się nam tworzyć budżet bez zaciągania kredytów. Oczywiście w dalszym ciągu spłacamy zaległości z poprzednich lat. Zmniejszamy zaciągnięty dług i jednocześnie inwestujemy. Obecny budżet jest jednym z największych pod względem inwestycyjnym, jakie mieliśmy - zaznacza prezydent D. Stefaniuk.

- Kwota 22 mln zł wolnych środków w znacznej mierze wynika z oszczędności inwestycyjnych. Część projektów z programu SIT (Strategicznych Inwestycji Terytorialnych) została przesunięta na lata 2017-2019. Pieniądze pozyskaliśmy też w ramach działalności oświatowej - chodzi tu m.in. o mniejsze dopłaty do przedszkoli niepublicznych. Wszystko koordynował wydział edukacji. Oszczędności poczyniono również w administracji publicznej - wylicza Marta Juchnikowska, skarbnik miasta.

Więcej w bieżącym wydaniu "EK"

AWAW

Powrót

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Centrum onkologii


Wmurowany został kamień węgielny zawierający akt erekcyjny wraz z kapsułą czasu pod budowę Siedleckiego Ośrodka Onkologii. Będzie to nowoczesna, profesjonalna i jedyna w subregionie siedlecko-ostrołęckim, a przede wszystkim przyjazna pacjentom placówka. [fot. Monika Król]

FOTOGALERIA

Mój tata - mój bohater


Pod patronatem prezydenta Wojciecha Kudelskiego i biskupa Kazimierza Gurdy w piątek, 23 czerwca, w amfiteatrze przy ul. Wiszniewskiego odbył się Wieczór Chwały pn. „Mój tata - mój bohater”. Była to czwarta edycja wydarzenia, które z roku na rok gromadzi coraz więcej uczestników.

PATRONAT "ECHO"


Festyn w Pratulinie
W niedzielę, 9 lipca, w Pratulinie odbędzie się festyn rodzinno-myśliwski. W programie m.in. Msza św. i atrakcje dla dzieci.
więcej »
 

POLECAMY


Święty i błazen
O. Jan Góra pozwalał sobie przy Janie Pawle II na zachowania i działania, o których inni baliby się nawet pomyśleć.
więcej »
Cierpienie przychodzi znienacka
Nie można uciec przed cierpieniem… Starą jak świat prawdę potwierdza życie. Jak jednak żyć w cierpieniu, nie tracąc godności?
więcej »
 

SONDA

 

I znowu wakacje...

to czas wypoczynku i ładowania akumulatorów

spędzam je w ruchu - kocham sport!

planuję wyjazd na własną rękę - nie ufam biurom podróży

urlop spędzam w domu

nie mam planów na wakacjeLITURGIA SŁOWA


Czwartek
Czytania:
Dz 12,1-11; Ps 34,2-9
Ewangelia:
Mt 16,13-19

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR