25 maja 2017 r. Imieniny obchodzą: Grzegorz, Urban, Magda

Pogoda: Siedlce

Numer 21
25-31 maja 2017r.

menu

NEWS

Już po raz drugi wydział duszpasterstwa rodzin kurii siedleckiej organizuje Diecezjalną Pielgrzymkę Kobiet do Pratulina. Odbędzie się ona w niedzielę, 28 maja, a przebiegać będzie pod hasłem „Kobiety z pasją”.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Aktualności

 
 

Pamięci żołnierzy wyklętych

17 lutego 2017 r.

Biegi i turniej piłki nożnej

W ramach łukowskich obchodów przypadającego 1 marca Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych zaplanowano szereg imprez sportowo- kulturalnych. Zapisy już trwają!

Sposobem na uhonorowanie bojowników o wolność ojczyzny jest m.in. konkurs plastyczny, w którym udział mogą wziąć wszyscy chętni (nie ma ograniczeń wiekowych). Dowolna jest też metoda wykonania danej pracy, byle jej tematyka była patriotyczna. Uwaga: termin przesyłania prac konkursowych upływa 28 lutego.

„Tropem Wilczym”

Jedną z głównych odsłon tegorocznych obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Łukowie - podobnie jak w wielu innych miastach kraju - są biegi pod hasłem „Tropem Wilczym”. Bieg pamięci odbędzie się w niedzielę, 26 lutego, w miejskim parku. Rozpocznie się punkt 12.00. Uczestnicy będą mieli m.in. do pokonania trasę liczącą 1,5 km. Tzw. bieg honorowy to innymi słowy bieg rodzinny, bez ścigania się czy klasyfikacji generalnej, w którym udział mogą wziąć wszyscy chętni - bez względu na kondycję fizyczną i wiek. Celem „biegu honorowego” ma być upamiętnienie poległych żołnierzy i działaczy podziemia niepodległościowego z terenu powiatu łukowskiego.

Z kolei uczestnicy „biegu wilka”, tj. pokonujący trasę liczącą 4,5 km, powalczą o miejsca na podium! Każdy z zawodników otrzyma pakiet startowy, w skład którego wchodzą m.in.: koszulka z wizerunkiem żołnierza niezłomnego, a także materiały patriotyczne i historyczne. Ponadto wszyscy uczestnicy biegu otrzymają unikatowe medale za udział. Mają też zagwarantowany ciepły posiłek. Organizatorzy apelują, by nie zwlekać z zapisami (obowiązuje limit miejsc). Udział w biegach jest bezpłatny!

Piłkarski turniej

Ostatnia atrakcją obchodów ma być halowy turniej piłki nożnej. Zawody zostaną zorganizowane w sobotę, 4 marca; start: 10.00. Miejscem spotkania będzie siedziba Gimnazjum nr 2 w Łukowie.

Chętni do skorzystania z wybranych propozycji proszeni są o kontakt z organizatorem - e-mail: bartlomiejbryk@interia.eu.

Łukowskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych po raz kolejny objęte zostały patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Zachęcamy do udziału!

AW

Powrót

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Turniej Ligi Ministranckiej


20 maja w kompleksie sportowym przy ul. Jana Pawła II w Siedlcach rozegrany został turniej finałowy Ligi Ministranckiej 2016/2017. W tegorocznych rozgrywkach wzięło udział 78 drużyn (42 w kategorii „junior” i 36 w kategorii „młodzik”). Podczas finału zmierzyły się ze sobą najlepsze drużyny reprezentujące parafie z całej diecezji siedleckiej. [fot. Tomasz Końko]

FOTOGALERIA

Jubileusz kapłaństwa


W czwartek, 19 maja, 50 lat kapłaństwa świętowało 11 kapłanów. O 12.00 w katedrze wraz z biskupami Kazimierzem Gurdą i Piotrem Sawczukiem celebrowali jubileuszową Mszę św. [fot. ML]

PATRONAT "ECHO"


I Ty możesz zostać gwiazdą!
Pierwszej edycji Konkursu Piosenki Optymistycznej w Języku Obcym Eurosong 2017 przyświeca myśl stworzenia młodym ludziom szansy prezentacji umiejętności wokalno-lingwistycznych.
więcej »
Pielgrzymka Kobiet do Pratulina
Już po raz drugi wydział duszpasterstwa rodzin kurii siedleckiej organizuje Diecezjalną Pielgrzymkę Kobiet do Pratulina. Odbędzie się ona w niedzielę, 28 maja, a przebiegać będzie pod hasłem „Kobiety z pasją”.
więcej »
Siedlce dla Jezusa
W czwartek, 15 czerwca, w uroczystość Bożego Ciała, o 19.00, na miejskim lodowisku rozpocznie się koncert uwielbieniowy „Siedlce dla Jezusa 2017”.
więcej »
Będzie się działo!
Koncerty, spektakle teatralne, zmagania sportowe, warsztaty, pikniki edukacyjne - to tylko część atrakcji, jakie czekają na mieszkańców z okazji Dni Łukowa, które odbędą się 26, 27 i 28 maja. Gwiazdą będzie zespół Pectus.
więcej »
 

POLECAMY


„Dwie Korony”
Podczas 70’ Festiwalu Filmowego w Cannes odbyła się światowa premiera polskiego filmu „Dwie Korony” opowiadającego o życiu św. Maksymiliana Kolbego.
więcej »
Wielka tajemnica
Objawienia w Fatimie od 100 lat budzą nie tylko zdumienie, ale przede wszystkim wielką nadzieję katolików na całym świecie na triumf Niepokalanego Serca Maryi.
więcej »
 

SONDA

 

Miesiąc z Maryją...

uczestniczę w nabożeństwach majowych

kojarzy mi się z wiosną

odmawiam Litanię loretańską

nabożeństwo do Maryi nie powinno ograniczać się do jednego miesiąca

jest jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Czwartek
Czytania:
Dz 18,1-8; Ps 98,1-4
Ewangelia:
J 16,16-20

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR