19 lutego 2017 r. Imieniny obchodzą: Arnold, Konrad, Marceli

Redakcja Kontakt Reklama Patronat Archiwum

www.echokatolickie.pl

Ogłaszaj się w Echu SMS-em

redakcja@echokatolickie.pl

     

  Aktualności Region Opinie Kościół Rozmowy Komentarze Diecezja Historia Kultura Rozmaitości Sport Ogłoszenia  

 

Numer 7 - 16-22 lutego 2017r.

NEWS

Przypadający w dniach 20-26 lutego Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem to okazja do konsultacji z kuratorami, prawnikami, policjantami i pracownikami socjalnymi. Więcej informacji na www.siedlce.caritas.pl

Aktualności

 
 

Pamięci żołnierzy wyklętych

17 lutego 2017 r.

Biegi i turniej piłki nożnej

W ramach łukowskich obchodów przypadającego 1 marca Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych zaplanowano szereg imprez sportowo- kulturalnych. Zapisy już trwają!

Sposobem na uhonorowanie bojowników o wolność ojczyzny jest m.in. konkurs plastyczny, w którym udział mogą wziąć wszyscy chętni (nie ma ograniczeń wiekowych). Dowolna jest też metoda wykonania danej pracy, byle jej tematyka była patriotyczna. Uwaga: termin przesyłania prac konkursowych upływa 28 lutego.

„Tropem Wilczym”

Jedną z głównych odsłon tegorocznych obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Łukowie - podobnie jak w wielu innych miastach kraju - są biegi pod hasłem „Tropem Wilczym”. Bieg pamięci odbędzie się w niedzielę, 26 lutego, w miejskim parku. Rozpocznie się punkt 12.00. Uczestnicy będą mieli m.in. do pokonania trasę liczącą 1,5 km. Tzw. bieg honorowy to innymi słowy bieg rodzinny, bez ścigania się czy klasyfikacji generalnej, w którym udział mogą wziąć wszyscy chętni - bez względu na kondycję fizyczną i wiek. Celem „biegu honorowego” ma być upamiętnienie poległych żołnierzy i działaczy podziemia niepodległościowego z terenu powiatu łukowskiego.

Z kolei uczestnicy „biegu wilka”, tj. pokonujący trasę liczącą 4,5 km, powalczą o miejsca na podium! Każdy z zawodników otrzyma pakiet startowy, w skład którego wchodzą m.in.: koszulka z wizerunkiem żołnierza niezłomnego, a także materiały patriotyczne i historyczne. Ponadto wszyscy uczestnicy biegu otrzymają unikatowe medale za udział. Mają też zagwarantowany ciepły posiłek. Organizatorzy apelują, by nie zwlekać z zapisami (obowiązuje limit miejsc). Udział w biegach jest bezpłatny!

Piłkarski turniej

Ostatnia atrakcją obchodów ma być halowy turniej piłki nożnej. Zawody zostaną zorganizowane w sobotę, 4 marca; start: 10.00. Miejscem spotkania będzie siedziba Gimnazjum nr 2 w Łukowie.

Chętni do skorzystania z wybranych propozycji proszeni są o kontakt z organizatorem - e-mail: bartlomiejbryk@interia.eu.

Łukowskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych po raz kolejny objęte zostały patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Zachęcamy do udziału!

AW

Powrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Prezydent w Siedlcach


Podczas wizyty w Siedlcach 11 lutego prezydent Polski Andrzej Duda wziął udział w otwarciu ronda im. Zbigniewa Romaszewskiego przy tzw. wiadukcie łukowskim. W programie wizyty głowy państwa w Siedlcach było też odwiedzenie Muzeum Diecezjalnego. Prezydent spotkał się także z młodymi piłkarzami Pogoni Lwów. Na zakończenie wizyty A. Duda złożył wieniec przy pomniku Lecha Kaczyńskiego. [fot. KO]

FOTOGALERIA

Dzień Życia Konsekrowanego


W katedrze siedleckiej odbyły się uroczystości z okazji Dnia Życia Konsekrowanego. Zainaugurowała je adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Później nastąpiła prezentacja Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego z diecezji. Celebracja Eucharystii, połączona z liturgią światła i dziękczynieniem za dar życia konsekrowanego, sprawowana była w samo południe. [fot. ML]

PATRONAT "ECHO"


XV Bal karnawałowy osób niepełnosprawnych
Około 500 osób pojawi się 23 lutego, o 10.00, w sali widowiskowej Bialskiego Centrum Kultury przy ul. Brzeskiej 41 na imprezie zorganizowanej przez bialski Środowiskowy Dom Samopomocy (ŚDS), prowadzony przez Caritas Diecezji Siedleckiej (CDS).
więcej »
Śladem szeptu amazońskiego potoku
Gościem kolejnego spotkania organizowanego przez ekipę VITOexTrEAM będzie Stefan Czerniecki - podróżnik, eksplorator, dziennikarz, autor wielu książek.
więcej »
Sport i wspólnota
12 maja w Białej Podlaskiej odbędzie się XII Parafiada Diecezji Siedleckiej. Zgłoszenia są przyjmowane do 10 kwietnia. Do udziału w zawodach zaproszeni są uczniowie szkół gimnazjalnych.
więcej »
Koncert jubileuszowy
W niedzielę, 26 lutego, o 16.00, w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Terespolu rozpocznie się koncert noworoczny. I
więcej »
Ku czci niezłomnych
Prelekcja, wystawa, koncert i projekcja to główne punkty obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w gminie Terespol.
więcej »
 

POLECAMY


Matki i antymatki
Słowo matka budzi wiele uczuć. Jest jednym z najczęściej zgłaszanych w konkursach na najpiękniejsze słowo w języku polskim (i nie tylko). O matce napisano wiele akapitów, poeci poświęcali niezliczone strofy, podkreślając rolę matki w życiu każdego człowieka.
więcej »
Historia i współczesność
Bogactwo informacji i komentarzy dla każdego, kto pragnie zrozumieć otaczającą go rzeczywistość - tak Nową encyklopedię chrześcijaństwa rekomenduje wydawnictwo Jedność.
więcej »
 

SONDA

 

Jak można spędzić ferie?

na wyjeździe, np. obozie narciarskim

przed telewizorem bądź komputerem

na zajęciach w ośrodkach kultury

nadrabiając zaległości w nauce

nudząc się


LITURGIA SŁOWA


Niedziela
Czytania:
Kpł 19,1-2.17-18; Ps 103,1-4.8.10.12-13 ;
1 Kor 3,16-23

Ewangelia:
Mt 5,38-48

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

  Aktualności Region Opinie Kościół Rozmowy Komentarze Diecezja Historia Kultura Rozmaitości Sport Ogłoszenia  

Copyright ?2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR