26 marca 2017 r. Imieniny obchodzą: Teodor, Emanuela, Larysa

Redakcja Kontakt Reklama Patronat Archiwum

www.echokatolickie.pl

Ogłaszaj się w Echu SMS-em

redakcja@echokatolickie.pl

     

  Aktualności Rozmowy Opinie Kościół Region Diecezja Komentarze Historia Kultura Rozmaitości Sport Ogłoszenia  

 

Numer 12 - 23-29 marca 2017r.

NEWS

Aktualności

 
 

Pamięci żołnierzy wyklętych

17 lutego 2017 r.

Biegi i turniej piłki nożnej

W ramach łukowskich obchodów przypadającego 1 marca Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych zaplanowano szereg imprez sportowo- kulturalnych. Zapisy już trwają!

Sposobem na uhonorowanie bojowników o wolność ojczyzny jest m.in. konkurs plastyczny, w którym udział mogą wziąć wszyscy chętni (nie ma ograniczeń wiekowych). Dowolna jest też metoda wykonania danej pracy, byle jej tematyka była patriotyczna. Uwaga: termin przesyłania prac konkursowych upływa 28 lutego.

„Tropem Wilczym”

Jedną z głównych odsłon tegorocznych obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Łukowie - podobnie jak w wielu innych miastach kraju - są biegi pod hasłem „Tropem Wilczym”. Bieg pamięci odbędzie się w niedzielę, 26 lutego, w miejskim parku. Rozpocznie się punkt 12.00. Uczestnicy będą mieli m.in. do pokonania trasę liczącą 1,5 km. Tzw. bieg honorowy to innymi słowy bieg rodzinny, bez ścigania się czy klasyfikacji generalnej, w którym udział mogą wziąć wszyscy chętni - bez względu na kondycję fizyczną i wiek. Celem „biegu honorowego” ma być upamiętnienie poległych żołnierzy i działaczy podziemia niepodległościowego z terenu powiatu łukowskiego.

Z kolei uczestnicy „biegu wilka”, tj. pokonujący trasę liczącą 4,5 km, powalczą o miejsca na podium! Każdy z zawodników otrzyma pakiet startowy, w skład którego wchodzą m.in.: koszulka z wizerunkiem żołnierza niezłomnego, a także materiały patriotyczne i historyczne. Ponadto wszyscy uczestnicy biegu otrzymają unikatowe medale za udział. Mają też zagwarantowany ciepły posiłek. Organizatorzy apelują, by nie zwlekać z zapisami (obowiązuje limit miejsc). Udział w biegach jest bezpłatny!

Piłkarski turniej

Ostatnia atrakcją obchodów ma być halowy turniej piłki nożnej. Zawody zostaną zorganizowane w sobotę, 4 marca; start: 10.00. Miejscem spotkania będzie siedziba Gimnazjum nr 2 w Łukowie.

Chętni do skorzystania z wybranych propozycji proszeni są o kontakt z organizatorem - e-mail: bartlomiejbryk@interia.eu.

Łukowskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych po raz kolejny objęte zostały patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Zachęcamy do udziału!

AW

Powrót


 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Kongres Różańcowy


11 marca w sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim odbył się Kongres Różańcowy. Jego uczestnikom, którzy zaimponowali liczebnością - przybyło ponad 2 tys. osób - towarzyszyło hasło trwającego roku pracy duszpasterskiej: Głosić Chrystusa wraz z Maryją.

FOTOGALERIA

Nocne Czuwanie Młodych


W piątek, 10 marca, w Kodniu odbyło się kolejne Nocne Czuwanie Młodych. Wzięło w nim udział kilkaset osób z diecezji siedleckiej. Tematem była pokuta...

PATRONAT "ECHO"


Konkurs papieski
Patriotyzm Karola Wojtyły - 1920-2005 - to hasło tegorocznej, 13 już edycji konkursu wiedzy o życiu i nauczaniu Jana Pawła II organizowanego przez Instytut Tertio Millennio.
więcej »
Wielkanocna pisanka
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach ogłasza konkurs na Wielkanocną Pisankę. Prace można zgłaszać do 10 kwietnia.
więcej »
Depresja - porozmawiajmy o niej
Tak brzmi hasło konferencji organizowanej przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, która odbędzie się 7 kwietnia w siedzibie placówki przy ul. Młynarskiej 17 w Siedlcach.
więcej »
 

POLECAMY


Zapraszamy do kin!
Na ekrany kin wchodzi ekranizacja bestsellerowej książki pt. Chata Williama P. Younga.
więcej »
Z Wilna do Nieba
We wtorek, 28 marca, o 19.00, w sali widowiskowej Podlasie w Siedlcach odbędzie się premierowy pokaz filmu pt. Z Wilna do Nieba, upamiętniającego śp. bp. Ignacego Świrskiego.
więcej »
Wolność w Sercu Jezusa
„Brak wiary” - to tytuł szóstego odcinka internetowych rekolekcji wielkopostnych pt. „Wolność w Sercu Jezusa” autorstwa o. Remigiusza Recława SJ.
więcej »
Budował ludzi wiarą i pobożnością
Najnowsza publikacja poświęcona bp. Adolfowi Piotrowi Szelążkowi pozwala spojrzeć na duszpasterza - dzisiaj sługę Bożego - przez pryzmat jego dzieł.
więcej »
 

SONDA

 

Czas Wielkiego Postu jest okazją do...

nawrócenia, czyli przemiany swojego życia

głębszego zaufania Bogu i szukania Jego woli

powzięcia dobrych postanowień

udziału w nabożeństwach wielkopostnych, jak Gorzkie żale czy Droga Krzyżowa

żarliwszej modlitwy i częstszej lektury Pisma Świętego


LITURGIA SŁOWA


Niedziela
Czytania:
1 Sm 16,1b.6-7.10-13a; Ps 23,1-6 ;
Ef 5,8-14

Ewangelia:
J 9,1-41

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

  Aktualności Rozmowy Opinie Kościół Region Diecezja Komentarze Historia Kultura Rozmaitości Sport Ogłoszenia  

Copyright ?2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR