29 czerwca 2017 r. Imieniny obchodzą: Benita, Piotr, Paweł

Pogoda: Siedlce

Numer 26
29-05 lipca 2017r.

menu

NEWS

W niedzielę, 2 lipca, o 11.00, rozpoczną się w Kodniu uroczystości z racji Diecezjalnego Dnia Chorego. Zachęcamy do udziału!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Aktualności

 
 

Pamięci żołnierzy wyklętych

17 lutego 2017 r.

Biegi i turniej piłki nożnej

W ramach łukowskich obchodów przypadającego 1 marca Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych zaplanowano szereg imprez sportowo- kulturalnych. Zapisy już trwają!

Sposobem na uhonorowanie bojowników o wolność ojczyzny jest m.in. konkurs plastyczny, w którym udział mogą wziąć wszyscy chętni (nie ma ograniczeń wiekowych). Dowolna jest też metoda wykonania danej pracy, byle jej tematyka była patriotyczna. Uwaga: termin przesyłania prac konkursowych upływa 28 lutego.

„Tropem Wilczym”

Jedną z głównych odsłon tegorocznych obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Łukowie - podobnie jak w wielu innych miastach kraju - są biegi pod hasłem „Tropem Wilczym”. Bieg pamięci odbędzie się w niedzielę, 26 lutego, w miejskim parku. Rozpocznie się punkt 12.00. Uczestnicy będą mieli m.in. do pokonania trasę liczącą 1,5 km. Tzw. bieg honorowy to innymi słowy bieg rodzinny, bez ścigania się czy klasyfikacji generalnej, w którym udział mogą wziąć wszyscy chętni - bez względu na kondycję fizyczną i wiek. Celem „biegu honorowego” ma być upamiętnienie poległych żołnierzy i działaczy podziemia niepodległościowego z terenu powiatu łukowskiego.

Z kolei uczestnicy „biegu wilka”, tj. pokonujący trasę liczącą 4,5 km, powalczą o miejsca na podium! Każdy z zawodników otrzyma pakiet startowy, w skład którego wchodzą m.in.: koszulka z wizerunkiem żołnierza niezłomnego, a także materiały patriotyczne i historyczne. Ponadto wszyscy uczestnicy biegu otrzymają unikatowe medale za udział. Mają też zagwarantowany ciepły posiłek. Organizatorzy apelują, by nie zwlekać z zapisami (obowiązuje limit miejsc). Udział w biegach jest bezpłatny!

Piłkarski turniej

Ostatnia atrakcją obchodów ma być halowy turniej piłki nożnej. Zawody zostaną zorganizowane w sobotę, 4 marca; start: 10.00. Miejscem spotkania będzie siedziba Gimnazjum nr 2 w Łukowie.

Chętni do skorzystania z wybranych propozycji proszeni są o kontakt z organizatorem - e-mail: bartlomiejbryk@interia.eu.

Łukowskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych po raz kolejny objęte zostały patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Zachęcamy do udziału!

AW

Powrót

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Centrum onkologii


Wmurowany został kamień węgielny zawierający akt erekcyjny wraz z kapsułą czasu pod budowę Siedleckiego Ośrodka Onkologii. Będzie to nowoczesna, profesjonalna i jedyna w subregionie siedlecko-ostrołęckim, a przede wszystkim przyjazna pacjentom placówka. [fot. Monika Król]

FOTOGALERIA

Mój tata - mój bohater


Pod patronatem prezydenta Wojciecha Kudelskiego i biskupa Kazimierza Gurdy w piątek, 23 czerwca, w amfiteatrze przy ul. Wiszniewskiego odbył się Wieczór Chwały pn. „Mój tata - mój bohater”. Była to czwarta edycja wydarzenia, które z roku na rok gromadzi coraz więcej uczestników.

PATRONAT "ECHO"


Festyn w Pratulinie
W niedzielę, 9 lipca, w Pratulinie odbędzie się festyn rodzinno-myśliwski. W programie m.in. Msza św. i atrakcje dla dzieci.
więcej »
 

POLECAMY


Święty i błazen
O. Jan Góra pozwalał sobie przy Janie Pawle II na zachowania i działania, o których inni baliby się nawet pomyśleć.
więcej »
Cierpienie przychodzi znienacka
Nie można uciec przed cierpieniem… Starą jak świat prawdę potwierdza życie. Jak jednak żyć w cierpieniu, nie tracąc godności?
więcej »
 

SONDA

 

I znowu wakacje...

to czas wypoczynku i ładowania akumulatorów

spędzam je w ruchu - kocham sport!

planuję wyjazd na własną rękę - nie ufam biurom podróży

urlop spędzam w domu

nie mam planów na wakacjeLITURGIA SŁOWA


Czwartek
Czytania:
Dz 12,1-11; Ps 34,2-9
Ewangelia:
Mt 16,13-19

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR