25 kwietnia 2017 r. Imieniny obchodzą: Marek, Jarosław, Wasyl

Pogoda: Siedlce

Numer 16
20-26 kwietnia 2017r.

menu

NEWS

Triduum Paschalne i Wielkanoc są okazją, by naśladować Maryję w Jej wierze i zaufaniu. Życzymy zatem, by zbliżające się Święta Wielkanocne były dla wszystkich naszych Czytelników, Współpracowników i Przyjaciół czasem doświadczenia zwycięstwa Boga nad tym, co złe, raniące i niszczące. Niech pusty grób stanie się znakiem nadziei, a wstawiennictwo Matki Bożej wyprasza łaskę głębokiej wiary i zaufania Bogu w każdej chwili życia. Zespół Echa Katolickiego

Aktualności

 
 

Pamięci żołnierzy wyklętych

17 lutego 2017 r.

Biegi i turniej piłki nożnej

W ramach łukowskich obchodów przypadającego 1 marca Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych zaplanowano szereg imprez sportowo- kulturalnych. Zapisy już trwają!

Sposobem na uhonorowanie bojowników o wolność ojczyzny jest m.in. konkurs plastyczny, w którym udział mogą wziąć wszyscy chętni (nie ma ograniczeń wiekowych). Dowolna jest też metoda wykonania danej pracy, byle jej tematyka była patriotyczna. Uwaga: termin przesyłania prac konkursowych upływa 28 lutego.

„Tropem Wilczym”

Jedną z głównych odsłon tegorocznych obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Łukowie - podobnie jak w wielu innych miastach kraju - są biegi pod hasłem „Tropem Wilczym”. Bieg pamięci odbędzie się w niedzielę, 26 lutego, w miejskim parku. Rozpocznie się punkt 12.00. Uczestnicy będą mieli m.in. do pokonania trasę liczącą 1,5 km. Tzw. bieg honorowy to innymi słowy bieg rodzinny, bez ścigania się czy klasyfikacji generalnej, w którym udział mogą wziąć wszyscy chętni - bez względu na kondycję fizyczną i wiek. Celem „biegu honorowego” ma być upamiętnienie poległych żołnierzy i działaczy podziemia niepodległościowego z terenu powiatu łukowskiego.

Z kolei uczestnicy „biegu wilka”, tj. pokonujący trasę liczącą 4,5 km, powalczą o miejsca na podium! Każdy z zawodników otrzyma pakiet startowy, w skład którego wchodzą m.in.: koszulka z wizerunkiem żołnierza niezłomnego, a także materiały patriotyczne i historyczne. Ponadto wszyscy uczestnicy biegu otrzymają unikatowe medale za udział. Mają też zagwarantowany ciepły posiłek. Organizatorzy apelują, by nie zwlekać z zapisami (obowiązuje limit miejsc). Udział w biegach jest bezpłatny!

Piłkarski turniej

Ostatnia atrakcją obchodów ma być halowy turniej piłki nożnej. Zawody zostaną zorganizowane w sobotę, 4 marca; start: 10.00. Miejscem spotkania będzie siedziba Gimnazjum nr 2 w Łukowie.

Chętni do skorzystania z wybranych propozycji proszeni są o kontakt z organizatorem - e-mail: bartlomiejbryk@interia.eu.

Łukowskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych po raz kolejny objęte zostały patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Zachęcamy do udziału!

AW

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Spektakl o s. Faustynie


21 kwietnia w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białej Podlaskiej wystawiono spektakl o św. s. Faustynie. Tematem sztuki było życie apostołki Miłosierdzia oraz propagowanie orędzia, jakie otrzymała od Jezusa. [fot. AWAW]

FOTOGALERIA

Odpust w sanktuarium


23 kwietnia w Diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białej Podlaskiej obchodzono doroczny odpust. Uroczystości przewodniczył biskup siedlecki Kazimierz Gurda. [fot. AWAW]

PATRONAT "ECHO"


Konkurs papieski
Patriotyzm Karola Wojtyły - 1920-2005 - to hasło tegorocznej, 13 już edycji konkursu wiedzy o życiu i nauczaniu Jana Pawła II organizowanego przez Instytut Tertio Millennio.
więcej »
Diecezjalny Dzień Rodziny
W niedzielę,7 maja, w bazylice w Parczewie odbędzie się doroczne spotkanie ph. Diecezjalny Dzień Rodziny. W programie uroczystości m.in.: Eucharystia, prelekcja, modlitwa różańcowa ze świadectwami. Zapraszamy!
więcej »
I Konkurs Piosenki Religijnej Cantate Deo 2017
Zgłoszenia należy przesyłać do 28 kwietnia: pocztą elektroniczną na adres: cantatedeo.ksp@gmail.com lub pocztą na adres: Katolicki Zespół Edukacyjny, ul. Sokołowska 172, 08-119 Siedlce. 
więcej »
Zaproszenie do udziału w konkursie
Siostry nazaretanki wraz z parafią św. Brata Alberta, szkołą i Łukowskim Ośrodkiem Kultury organizują konkurs poświęcony św. Albertowi Chmielowskiemu. Do udziału zapraszają dzieci, młodzież i dorosłych.
więcej »
Jarmark św. Stanisława
Promocja regionalnych produktów i tradycyjnych potraw, prezentacja ginących zawodów rzemieślniczych oraz występy zespołów ludowych znalazły się w programie X Jarmarku św. Stanisława, który odbędzie się w dniach 5-6 maja.
więcej »
Wspólne szycie flagi
2 maja, o 15.30, rozpoczną się Gminno-Parafialne Obchody Dnia Flagi RP. W programie spotkania m.in. wspólne szycie flagi narodowej i maryjnej.
więcej »
VI Gminny Rajd Rowerowy
2 maja w Czołomyjach odbędzie się VI Gminny Rajd Rowerowy ph. „Z flagą w tle”. Szczegółowe informacje na plakacie.
więcej »
 

POLECAMY


Sierpień 1915 r. - dzień po dniu
Ziemią łez i krzyży nazywa dr Józef Geresz umęczoną ziemię podlaską, przybliżając w książce ważny moment w jej dziejach. To niezwykle ważna publikacja, doskonale wpisująca się w trwający Rok Marszałka Józefa Piłsudskiego.
więcej »
 

SONDA

 

Koronka do Miłosierdzia Bożego jest dla mnie...

ostatnią deską ratunku dla grzesznego świata

modlitwą, dzięki której można uprosić łaskę szczęśliwej śmierci

ulubioną - obok różańca - modlitwą

odpowiedzią na apostolstwo św. s. Faustyny

okazją do codziennego nawracania się


LITURGIA SŁOWA


Wtorek
Czytania:
1 P 5,5b-14; Ps 89,2-3.6-7.16-17
Ewangelia:
Mk 16,15-20

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR