29 czerwca 2017 r. Imieniny obchodzą: Benita, Piotr, Paweł

Pogoda: Siedlce

Numer 26
29-05 lipca 2017r.

menu

NEWS

W niedzielę, 2 lipca, o 11.00, rozpoczną się w Kodniu uroczystości z racji Diecezjalnego Dnia Chorego. Zachęcamy do udziału!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Aktualności

 
 

Otwarcie ronda

11 lutego 2017 r.

Prezydent w Siedlcach

Podczas wizyty w Siedlcach 11 lutego prezydent Polski Andrzej Duda wziął udział w otwarciu ronda im. - zmarłego przed trzema laty senatora PiS - Zbigniewa Romaszewskiego.

Uroczystości rozpoczęła uroczysta Msza św. w siedleckiej katedrze sprawowana pod przewodnictwem bp. Kazimierza Gurdy. Następnie z udziałem przedstawicieli władz i duchowieństwa, mieszkańców oraz pocztów sztandarowych nastąpił moment poświęcenia i oddania do użytku ronda usytuowanego przy wiadukcie łukowskim.

W programie wizyty głowy państwa w Siedlcach było też odwiedzenie Muzeum Diecezjalnego celem obejrzenia światowej klasy dzieła, jakim jest „Ekstaza św. Franciszka” autorstwa El Greca. Prezydent A. Duda spotkał się także z młodymi piłkarzami Pogoni Lwów, którzy przyjechali do Siedlec na zaproszenie klubu Pogoni Siedlce w ramach projektu „Pogoń dla Pogoni”. Na zakończenie wizyty prezydent Polski złożył wieniec przy pomniku Lecha Kaczyńskiego.

Szczegółową relację z wizyty Prezydenta RP w Siedlcach zamieścimy w najbliższym wydaniu "Echa".

WA

Powrót

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Centrum onkologii


Wmurowany został kamień węgielny zawierający akt erekcyjny wraz z kapsułą czasu pod budowę Siedleckiego Ośrodka Onkologii. Będzie to nowoczesna, profesjonalna i jedyna w subregionie siedlecko-ostrołęckim, a przede wszystkim przyjazna pacjentom placówka. [fot. Monika Król]

FOTOGALERIA

Mój tata - mój bohater


Pod patronatem prezydenta Wojciecha Kudelskiego i biskupa Kazimierza Gurdy w piątek, 23 czerwca, w amfiteatrze przy ul. Wiszniewskiego odbył się Wieczór Chwały pn. „Mój tata - mój bohater”. Była to czwarta edycja wydarzenia, które z roku na rok gromadzi coraz więcej uczestników.

PATRONAT "ECHO"


Festyn w Pratulinie
W niedzielę, 9 lipca, w Pratulinie odbędzie się festyn rodzinno-myśliwski. W programie m.in. Msza św. i atrakcje dla dzieci.
więcej »
 

POLECAMY


Święty i błazen
O. Jan Góra pozwalał sobie przy Janie Pawle II na zachowania i działania, o których inni baliby się nawet pomyśleć.
więcej »
Cierpienie przychodzi znienacka
Nie można uciec przed cierpieniem… Starą jak świat prawdę potwierdza życie. Jak jednak żyć w cierpieniu, nie tracąc godności?
więcej »
 

SONDA

 

I znowu wakacje...

to czas wypoczynku i ładowania akumulatorów

spędzam je w ruchu - kocham sport!

planuję wyjazd na własną rękę - nie ufam biurom podróży

urlop spędzam w domu

nie mam planów na wakacjeLITURGIA SŁOWA


Czwartek
Czytania:
Dz 12,1-11; Ps 34,2-9
Ewangelia:
Mt 16,13-19

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR